Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Bonyodalmak a baráti társaságban?

Bonyodalmak a baráti társaságban?

Figyelt kérdés

Akadt egy kis problémám a barti társaságommal.

Megbeszéltük az egyik fiúval, és az egyik lánnyal, hogy mi 3-an elmegyünk nyaralni valahová. A többi barátunk mind párban van, ezért úgy gondoltuk, hogy mi ilyen szinglis mulatságot csapunk, a többiek pedig menjenek a párjaikkal.


Meg is mondtam a többi barátunknak, hogy elkerüljük a bonyodalmakat. Láttam az egyik barátnőmön, hogy picit rosszul esik neki, hogy őket nem is hívjuk, de aztán sikerült "ész érvekkel" meggyőznöm őt és végül is megértett engem.


Erre ma ír egy e-mailt a fiú egyedülálló barátom, hogy talált nagyszerű szállást elég olcsón, csak annyi a "feltétel", hogy jönne velünk 2 pár is, akiket ő ismer.

Mit ne mondjak, eléggé bepipultam. A saját barátainkat nem hívjuk, de-számomra-vad idegeneket igen? Ráadásul tőlünk 10 évvel idősebbek azok az emberek, gyerekeik is vannak. Nem hiszem, hogy jó csapatot alkotnánk.


Mind a két egyedülálló barátom kivette már a lehetséges nyaralásra a szabit, és ezek az idegenek is kivették már, sőt, még az előfoglalót is kifizették banki átutalással 7 főre. Azt üzenték a fiú barátommal, hogy majd nekik kifizetjük a helyszínen.


Elég ideges vagyok, mert sem én, sem a barátnőm nem akarunk idegenekkel nyaralni. Fiú barátomat még nem csesztem le, de most nem is ez a lényeg.


Hogyan oldhatnám meg ezt a dogot, hogy

1. se sértődés

2. se anyagi kár ne származzon belőle?


Köszönöm!



2012. máj. 18. 18:03
 1/4 anonim válasza:
Az, hogy egy helyre mentek, még nem azt jelenti, hogy a szabadidőtöket is együtt kell töltenetek. Ti jobb-ra, ők bal-ra. Mi ebben a probléma? Valószínű, aki ezt intézte, anyagilag jobban jött így ki. Kérdezz rá.
2012. máj. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel, gyerekekkel valószínűleg más programot fognak szervezni, mint 3 szingli.:)

És így olcsóbban kijöttök. Lehet nem is látjátok a családot egész nyaralás alatt. Akkor mi a gond?

2012. máj. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még jobb is, mintha ismerős pár lenne gyerekkel, mert azokkal azért csak töltenétek együtt időt. De így, hogy "idegenek", nem kell.
2012. máj. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem, a levélből az jött le nekem, hogy csapunk egy oltári nagy bulit együtt velük, meg hogy milyen jó lesz végre együtt lenni a fiú barátommal, akit olyan nagyon régen láttak.(barátom átküldte azt a levelet is, amit ők írtak)

Még azt is írták, hogy jó lesz egy szakavatott kézre bízni a gyerekeket! (az én vagyok, ugyanis pedagógus végzettségem van) Most engem bébicsősznek akarnak beszervezni?


Ők ismerik a helyet, amit lefoglaltak, és már kész programtervezetet is írtak.

Na meg amúgy sem illendő csak úgy egész héten más-más utakon járni. Akkor minek megyünk együtt nyaralni?


Itt sajnos arról van szó, hogy a fiú barátom két legyet akar egy csapásra. Velük is akar foglalkozni, meg velünk is.


De nekem akkor is elég rosszul esik, hogy a saját barátainkat nem hívtuk, velük pedig leszervezi a bulit. (és pont ő volt az, aki mondta, hogy ne hívjuk a többieket. :()

2012. máj. 18. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!