Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy lehet ismerkedni?

Hogy lehet ismerkedni?

Figyelt kérdés

Jó talán kicsit nevetségesen fogalmaztam meg a kérdésem.

De az van, hogy 17 éves fiú vagyok, egész eddigi életemben előforduló összes szabadidőmet ahogy csak tehettem a gép előtt töltöttem. Kocka voltam. Meg hát vagyok is. Jó lehet fikázni, énis tudom h nem épp a leg egészségesebb vagy a leg előnyösebb életforma. Ezért úgy döntöttem hogy valahogy barátkozni kellene. A baki ebben csak annyi hogy nem tudom hogy milyen módszerek vannak. Ilyenekre lennék kiváncsi.:

- Sport, mert közben megismerhetek sok embert és lehetnek barátaim. Ebben csak az a hiba hogy nem tudom hol, hogy kell csatlakozni sportcsapatokba, és hát a testalkatom sem épp olyan hogy bírná. A leggyengébb lennék, kinéznének a csapatból.

- Hallottam olyat, hogy baráttal kiülni a parkba, és odamenni az emberekhez, beszélgetni, és megismerni. Nekem erre alkalmas barátom nincs. A szülinapomon is az 50 ismerősöm közül vagy 3an köszöntöttek fel. Nem vagyok valami közismert ember..

- Hallottam olyat is, hogy egy baráti körhöz csatlakozni, és elmenni helyekre velük. Hát az előző pont miatt ez sem lehetséges.


Csak az iskolából ismert (előző iskolai osztálytársak) közül egy nem épp normális lánnyal kommunikálok naponta. A jelenlegi osztályom majd összes tagja lenéz emiatt az életmód miatt. Akik meg nem, azok meg hívnak péntek este bulizni meg csak úgy bemenni inni. Azt tudni kell, hogy egyáltalán nem iszom, olyan család tagja vagyok ami teljesen elveti az alkoholizálást. Ezzel egyet is értek. Tehát ez sem menne..


Valaki akinek az ilyen ismerkedések nem jelentenek gondot, vagy vannak bejövős taktikái leirna idenekem párat? Nagy segitség lenne...



2012. júl. 14. 19:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha hívnak és te nem vagy hajlandó kimozdulni a géped elől, akkor magadra vess. Nem kel feltétlenül inni egy bulihoz, létezik alkoholmentes sör, meg ezerféle üdítő, amit ihatsz úgy, hogy közben társaságban vagy.


A sportot sem hivatásszerűen kell űzni, rögtön egyesületekbe lépni, meg ilyesmi. Biztos vannak pályák a környéketeken, amiket akár ingyen is lehet használni, nyár van, el lehet járni uszodába csak úgy, és fogyókúrának sem rossz, meg a víz a melegben a közérzetednek is jót tesz.


Zárkózott vagy, mert eleve fátyol mögül nézed a világot, csak korlátolt módon vagy képes látni a saját lehetőségeid is. Ajánlom neked a meditáció különböző módszereinek kipróbálását, amik önmagad megismeréséhez is hasznosak.


A baráti kört meg pont annak mondod, aki éppen így került be egy hihetetlenük jó társaságba. Igaz, hogy nem gép, hanem könyvb*zik vagyunk, de, ahogy megindult a netes szervezkedés a városon belül, miszerint össze kellene futnunk, mert miért ne lehetne nálunk is aktív molyközösség, úgy kezdtünk el egyre sűrűbben, mostanra hetente összejárni.

Szóval ne mondd nekem, hogy nincs megoldás, egyzerűen csak nyitni kell az emberek felé, többet mosolyogni, közvetlenebbnek lenni, de mindez valahol ott kezdődik, hogy elfogadod saját magad. Amíg ez nem valósul meg, ne várd mástól, hogy elfogadjon téged.

üdv

egy másik, bár inkább fejlesztő kocka, 20/L

2012. júl. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Ismerkedni bármilyen szituációban lehet. Úgy, hogy a szituba illő, mindkettőtöket azonosan érintő dolgot hozol szóba, pl. buszmegállóban, hogy mióta vár ő ott, és jajderég nem jön már, pláne kánikula van, hogy bírja a meleget, nálad otthon 33 fok van, nézegettél már a neten redőnyöket, neki milyen otthon, stb.


Tény, hogy ma az emberek nagyon a saját fejükbe zárkózva élnek, és nehéz ehhez megtalálni az alkalmat is, és az is nehezen fog menni, hogy néhány mondatnyi beszélgetés után még tudd úgy "fogni" a figyelmét, lelkét, hogy legközelebbre meg tudjatok beszélni találkát.


Ezért jól gondolod, hogy mellé még kell az is, hogy RENDSZERESEN járjatok mindketten valahova magatoktól is.

Néhány alkalom után már összemelegedtek annyira, hogy lehet privát programokat is kezdeményezni.

2012. júl. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Jaigen, a társasággal kocsmázás nem azonos az alkoholizálással, 10-15 év aktív kocsmázás van a hátam mögött, ahol végig hígított light kólát, forró csokit, gyümölcslevet vagy ásványvizet, vagy kávét, kakaót ittam.
2012. júl. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
100%

"Hallottam olyat, hogy baráttal kiülni a parkba"

azért ez régen nem volt ilyen extrém elfoglaltság

hova tart a világ?....

2012. júl. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Jó értem, köszönöm a válaszokat, de valamilyen "módszer" kéne, amit pl holnap felkelek, és megtudom csinálni, elmenni vhova vagy valami.. Gondoltam arra is hogy csak úgy az utcán odamenni valakihez, de úgy hallottam hogy etikátlan, mert a helyzet kellemetlen szituációba keverheti őt.


Meg mit lehet csinálni ha sétálok az utcán és egy lány rám mosolyog? Jó tudom hogy a baromság soha nem látott fokozatait teszem fel kérdésül, de nem tudom hová tenni az ilyen helyzetet. Mert én sose mertem odanézni, pedig volt már ilyen rengeteg. Inkább figyelmen kivül hagytam. Lehet h önbizalomhiány miatt magambazárkózott lettem.. :S

2012. júl. 14. 20:12
 6/22 anonim ***** válasza:

Mit nem adnának sokan, hogy lányok rájuk mosolyogjanak az utcán!

Hogy mit reagálj az eddigi elnézés helyett? Túlozd el a másik véglet irányába!

Vigyorodj el - akár kényszeredetten, groteszkül is, ha csak úgy sikerül -, és integess neki vidáman, széles mozdulatokkal!:)

Nem kell megállni, ha ő nem tesz még egy közeledési gesztust erre, mert túlreagálnád a szituációt. De vigyorogni fognak - ha nem, akkor zavarban vannak, vagy éppen rosszkedvűek valami miatt -, és ez fel fog szabadítani Téged, hogy megszokod, hogy pozitívan reagálnal Rád. Amúgy meg én sztem olyat írtam, amit holnap is kipróbálhatsz.:)

2012. júl. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Ja, és fogadd el a legközelebbi kocsmameghívást, vagy hivd fel, akik invitálni szoktak, hogy mikor lesz legkozelebb - fejezd ki, mennyire jólesik, hogy hívni szoktak -, mert tudnál menni velük. Akár Te is indítványozhatod a baráti összejövetelt a szokott helyre!
2012. júl. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Ezek jó ötletek :D

Csak annyi h az ilyen kocsmameghívás esténkéntre szólnak, és mondták már nekem azt is h "Na ha ma bejöszvigyázni fogok rád egész este és fizetem a piád" xD csalnak nagyon..

Csak nekem a szüleim nem olyanok.. hát a boltba nem engednek biciklivel mert nem ismerem 120%-ban a kreszt, nem h éjszakára kocsmába :D

Meg ezek a találkák egy másik városba szólnak, oda este még inkább nem engednek.. meggyőzhetetlenek... xD

2012. júl. 14. 20:44
 9/22 anonim ***** válasza:
Ezzel a problémával ők is megküzdenek, hidd el! A problémára, ha már keresed rá a megoldást, meg is fogod találni! Még olyan is van, hogy 2 szülő autóval hazafurikáz mindenkit, képzeld el!
2012. júl. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Na meg ha Te indítványozod, akkor szervezheted akár délután 5-re is!
2012. júl. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!