Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nincsenek barátaim. Hogy...

Nincsenek barátaim. Hogy szerezzek barátokat?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Láttam, hogy rengetegen feltették már ezt a kérdést, én is hasonló gonddal küzdök. 22 éves lány vagyok, fősulira járok, de nincsenek barátaim. Lehet, velem van a baj, ki tudja. Az a helyzet, hogy se főfulin, se gimiben, sem tanfolyamon, nem találtam még barátokat. Pedig úgy érzem, igyekszem, kedves vagyok, meg barátságos, de valahogy mégsem jön össze. Még haverjaim sincsenek, így elég nehéz. Most amúgy dolgozom (diákmunka), itt összeismerkedtem pár emberrel, de barátot itt sem találtam. Adnátok tanácsot? Ti hogy szereztetek barátokat? Mi lehet a baj velem?

2013. jún. 10. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:
ha így állsz hozzá, hogy nincsenek, nem is lesznek.:) figyelj, azzal a pár emberrel, akivel összeismerkedtél, ne csak kedves legyél. lehet bárki bármilyen kedves, ha közbe vele nem lehet úgy beszélgetni, viccelődni. ők csak annyit látnak belőled, hogy kedves vagy. mást nem. ha látod, hogy valaki egyedül van-menj oda hozzá, kezdj el beszélgetni. ha látod, hogy valaki szomorú, vagy nincs jó kedve - menj oda hozzá, kérdezd meg mi a baj. ne erőltesd, ha nem mondja el. próbáld feldobni, és kérdezd meg, hgy esetleg nincs-e kedve átmenni hozzád mondjuk délután, beszélgethetnétek meg minden. mosolyogj sokat, ha valakinek szülinapja, névnapja van-még ha annyira jóba nem is vagy vele, köszöntsd fel, vigyél neki csokit, ilyesmi. lehet, hogy most nincsenek, de valamikor csak voltak barátaid. keresd fel a gimis barátnőidet, beszélgessetek a régi időkről. járj el sok helyre, néha menj el bulizni, ott tuti összeismerkedsz valakivel. sok szerencsét:)
2013. jún. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ne akarj barátokat, mert a legtöbbjük csak egy kétszínű barom és ha nem figyelsz visszaél a bizalmaddal vagy rádken vmi óriási hazugságot. Én tanultam ezekből, így már nem is kell nekem barát.
2013. jún. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Először is a barátok olyan személyekből lesznek, akikkel hasonló az érdeklődési köröd, hobbid, vagy hasonló helyzetben vagytok és/vagy szimpatikus az illető. Próbálj meg mosolyogni(főleg amikor emberek közt vagy), beszélgetni emberekkel, meghallgatni a problémáikat, segíteni nekik.

Ha van hobbid, akkor próbálj meg azon keresztül ismerkedni, pl. ha szeretsz mozogni, akkor menj konditerembe, és két gyakorlat közt tudsz váltani néhány szót. Vagy ha szereted a zenét, akkor lemezbolt, koncert, akármi. Véleményem szerint hobbin keresztül a legjobb, elég erős kapocs, ha ugyanazért vagytok oda/ugyanaz a szenvedélyetek.

2013. jún. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Az elsőnek igaza van, lehet, hogy a kedvesség tényleg kevés. Bevallom, nehezen nyílok meg, de akkor ezen változtatok, végül is nem veszthetek vele semmit.:) A 20:06-osnak pedig üzenem, hogy nem minden ember él vissza a másik bizalmával vagy, ha igen, nem feltétlenül rossz indulatból teszi.
2013. jún. 10. 20:27
 5/10 anonim válasza:

Merre laksz, kedves kérdező?

Lenne kedved barátkozni? :-)


Én 19 éves vagyok.

2013. jún. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Itt is tudsz barátkozni. Nekem már egyszer bejött :) merre laksz?

24L

2013. jún. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt nem lehet és nem is szabad erőltetni. Én is találkoztam már olyan emberrel, aki nagyon jófej, mégsem tudok vele miről beszélni. Ugyanakkor van olyan, akivel azonnal tudok órákat diskurálni! Ilyet kell találnod! Lehetőleg keress olyasvalakit, aki hozzád hasonló érdeklődésű, az sokat tud lendíteni a dolgon, ha van közös téma vagy program.

Nem hinném, hogy veled van a baj, bár lehet, hogy kisit rágörcsölsz és ezért nem megy...

2013. jún. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy cipőben járunk. Nekem csak gimiben és általánosban voltak olyan barátféleségeim, akik persze nem tartottak ki mellettem, ezért nem is nevezném barátoknak őket. De legalább nem voltam egyedül. Amióta tovább tanultam szakmát, egyáltalán nincs szerencsém az emberi kapcsolatokban. Hiába jöttem ki jól mindenkivel, egyszerűen nem találtam olyan embert, akivel barátok lehetnénk. Ezt elvégeztem, elkezdtem egy egyetemet és hiába szeretem a csoporttársaimat és jövök ki velük jól, ha itt sincs olyan ember, aki a barátom lehetne. És a vicc az egészben, hogy az elején mindig találtam egy-két embert, akikkel elvagyok, de ők mindig elmentek és nem maradt meg a kapcsolat. Diákmunkában is csak egy-egy napra kerültem össze olyan emberekkel, akikkel jól éreztem magam, de úgy általában csak olyanokkal hozott össze a sors, akiket kifejezetten utáltam. Volt még, aki mellém csapódott pár hónapra és jól elvoltunk, de ő egy idő után hanyagolni kezdett, mert nincs közös érdeklődésünk. Azt mondta, amúgy jól el lehet velem beszélgetni, de ennyi. Ez volt a kudarcsorozatom, de látom, nemcsak én járok ebben a cipőben. Igazából nem tudom, mit rontok el, vagy csak egyszerűen lehet, hogy nincs szerencsém és ennyi.
2013. jún. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, az egy érdekes kérdés, hogy kit nevezünk barátnak. Az "ivós haver", az nem barát, legfeljebb jó cimbora, akivel szívesen beszélgetünk néha.

Nálam a barát az az ember, akit akár az éjszaka közepén is fel tudok hívni, hogy defektet kaptam a sötét országút közepén, és azonnal jön segíteni. (Ugyanígy visszafelé, aki engem hív ilyen helyzetben). Na, ilyet tényleg nehéz találni.

2013. jún. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia! sajnos nekem sincsenek barátaim és sajnos úgy érzem hogy egyedül vagyok és csak az anyukámra számíthatok.Sajnos nincs senki akivel eljárhatnék bárhová( mozi,koncert vagy egyszerű szimpla beszélgetés). :(
2013. jún. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!