Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Füvezik a legjobb barátom,...

Füvezik a legjobb barátom, nem akarom elveszíteni mit tegyek?

Figyelt kérdés

Főiskolások vagyunk, tavaly a gólyatáborban haverkodtunk össze, azóta ő a legjobb barátom. Ő fiú én lány, néha szoktunk együtt betépni, de én igazából meglennék nélküle, csak a társaságban fordult elő, és többet nem is akarok, ő viszont szinte minden nap beszív, akár egyedül is, reggel-este napközben, és azt hiszem kezd is megváltozni. Azelőtt kedves, megbízható, visszafogott, lelkizős bújós srác volt, akivel mindent meg tudtunk beszélni és szinte minden nap együtt lógtunk a koleszban is, bármit csináltunk mindegy csak együtt legyünk, jól éreztük magunkat, tanultunk, sportoltunk, filmeztünk, rengeteget beszélgettünk éjszakákon át, sokat buliztunk (néha téptünk is).

Mostanában meg pár hete érezhetően eltávolodtunk egymástól, úgy vettem észre a füvezés egyre fontosabb neki, erre összpontosít, régen csomó közös témánk volt, órákig beszélgettünk bármiről, mostanában meg alig van mondanivalója a sz@r füvön kívül, kedvesen viselkedik még velem, de azért érzek egy kis távolságot és a személyisége is változott szerintem, flegmább, nagyképűbb velem is, és sokkal kevesebbet beszél. Én nem akarom őt elveszíteni, szeretem nagyon, meg szeptembertől megint suli, de nem akarok többet vele szívni sem, elég volt, buliból meg heccből jó volt, de így hogy már látom ránézve a negatív hatásait, taszít az egész. Hogy lehetne ezt úgy megbeszélni, hogy ne tűnjön hisztinek, zsarolásnak, ultimátumnak? Mit tegyek már nem tudom, tegnap is elbőgtem magam. Tisztában vagyok azzal hogy egy füvesnek nem lehet parancsolni, saját világában minden úgy tökéletes ahogy van és úgy kell lennie, senki sem beszélheti le róla, ha mégis megpróbálják az ellenkezőjét érik el vele. 2 bátyámnak köszönhetően volt már pár füves ismerősöm, végignéztem ahogy lecsúsznak arra a szintre, hogy csak a fű és semmi más, de itt nem szeretném. Csak azt szeretném ha megmaradna annak a szeretetreméltó emberkének aki volt, és nem válna egy önző, öntelt, flegma nagyképű, demotivált lecsúszott sz@r alakká. És persze ha megmaradna a legjobb barátomként, mellettem. Mit tanácsoltok? Hogy lehet egy ilyen embernél elérni bármit is? Próbáljak egy tiszta pillanatában hatni a lelkére őszintén? És ha elég fontos vagyok neki akkor elgodnolkozik rajta? Még sosem említettem neki hogy zavar a viselkedése, talán nem is sejti hogy bánt ezzel. Vagy próbáljak meg vele lelkizések nélkül objektívan elbeszélgetni hogy miért is van erre szüksége és mire jó és mit pótol vele és keressünk megoldást? Vagy kerek-perec mondjam meg hogy nem tetszik hogy megváltozott és szeretném ha leállna vagy visszafogná magát? Vagy hagyjam az egészet a fenébe, úgysem lesz jobb?? Nem akarom elveszíteni a legjobb barátomat, elvileg én is az vagyok neki, fontosak egymásnak, tudnom kéne hatni rá. Szeptembertől újra suli, vissza a koliba, addigra szeretném megoldani és letudni ezt a problémát, mert nem fogom közelről végignézni ahogy tönkreteszi magát és egy kiállhatatlan alakká változik, inkább megszakítom vele a barátságot (amit nagyon nem szeretnék, mert fontos nekem) Mit tudtok tanácsolni? Volt már valaki ilyen helyzetben? 18/L


2013. júl. 29. 11:46
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Őszintén szólva én még nem láttam senki a fű miatt lecsúszni, pedig mi is elszívtunk az egyetem alatt egy Városligetet, aztán szépen mindegyikünk leszokott róla, mert lettek fontosabb dolgaink. Ha neked terhes így a társasága, akkor építsd le, aztán majd ha letudta ezt a szakaszt majd megtalál újra.
2013. júl. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem fizikális leépülésre gondoltam, hanem személyiségbelire, jó úton jár afelé, hogy az értékes emberből egy érdektelen senki legyen, flegmáskodik, ezt pedig okozhatja a fű, igenis. Más lehetőség nincs is? Elfogadom vagy leépítem? Ez elég rosszul hangzik :/
2013. júl. 29. 12:18
 3/9 anonim ***** válasza:
Mánpedig közelről nézed. Neki kell akarnia a változást. Az a minimum, hogy te nem szívod azt a xart egyszer sem, és te már réges régen édeskevés vagy.
2013. júl. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én már nem akarom szívni azt a sz@rt, utálom a gondolatát is, mert ez teszi tönkre a legjobb barátomat (vagy ha őt nem is, a barátságunkat mindenképp) Talán ha én nem szívnám hatna rá, mert eddig benne voltam a buliban és nem említettem hogy zavar, tehát fogalma sincs a problémámról egyelőre, de igazából kétlem. Véleményem szerint is édeskevés vagyok, ha én nem szívom, majd lesz más akivel betéphet. Nem tudom mit tegyek. :/ Kb. 2 hete érzek negatív változást eddig minden okés volt. Próbáljam megbeszélni?
2013. júl. 29. 12:26
 5/9 anonim ***** válasza:
Neki nincs fogalma a problémáról. Mondom, hogy az alap, hogy te nem szívol semmi xart. mindentől függetlenül. Ha beszélgetsz is, ne támadd, valami oka van, hogy azt a xart vagy bármilyen másik xart használ, valamilyen probléma elől menekült, és bekerült az örvénybe. És most az a bajod, hogy elveszíted, vagy az, hogy szív?
2013. júl. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyikből következik a másik tehát egyiknek sem örülök!! De nyilván fontosabb számomra az, hogy a kapcsolatunk a régi maradjon, mint az hogy ő a szabadidejében mit csinál.
2013. júl. 29. 12:42
 7/9 anonim ***** válasza:
:D Hadd szívja, az ő élete, belehalni nem fog... Akármennyire is görcsölsz itt, nincs jogod beleszólni az életébe.
2013. júl. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
tisztában vagyok vele. ezért kértem tanácsot ahelyett hogy nekiállnék pattogni. valami középútnak lennie kell, hadd szívja, az ő élete, de ha egy 18 éves értelmes fiúnak csak ekörül forognak már a gondolatai, talán gond van. :/
2013. júl. 29. 13:31
 9/9 anonim ***** válasza:

Ebbe a füves témába direkt nem mentem bele, de, ha már így felhoztad.


Szerintem már eleve azzal gond van, aki egyáltalán kipróbálja. Elég baj az, ha valakinek erre van szüksége ahhoz, hogy jól érezze magát, vagy, hogy feloldódjanak a gátlásai stb. Én soha nem próbáltam ki és soha nem is vágytam rá. Nekem is vannak, pontosabban voltak füves ismerőseim és majdnem mindegyik akaratgyenge, szarok bele a világba típus volt. Semmi másban nem lelték örömüket, csak ebben a szarban. Nem voltak céljaik, egyik napról a másikra éltek... Hozzáteszem szintén fiatalokról van szó 18-22 évesekről. Arról meg ne is beszéljünk, hogy mennyi pénz elmegy erre. Nem akarok általánosítani, de a többségre igaz, amit írtam.

Egyébként semmi bajom nincs velük, nem az ellenszenv beszél belőlem, mielőtt félreértenéd.


A barátod. Hát rajta meg nem fogsz tudni segíteni. Csak azon lehet segíteni, aki hagyja magát. És nagyon nem úgy néz ki, mintha ő megakarna változni.

2013. júl. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!