Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Azt hiszem van valami bajom,...

Azt hiszem van valami bajom, de nem tudom micsoda. Szerintetek ez milyen pszichologiai betegség?

Figyelt kérdés
szval az a lényeg, h nagyon fontosak nekem a barátaim, nagyon szeretem őket. és ha velük összeveszek, akár egy szóval megbántom őket már teljesen összetörök. meg például buliba vagyunk és nem annyira vannak velem az is teljesen ki tud készíteni. de az is ha valami miatt szomorúak és nem mondják el nekem és én nem tudok nekik segíteni. (másnak meg elmondják) annyira szar, h vagdosom magam, sokat sírok. (jó, mostanában ezt inkább ha iszok, akkor de eléggé megijeszt) ez így tuti nem normális, de nemtudom mi ennek a neve, ennek a "betegségnek". pls, ha valaki tud valamit erről az írjon!!

#barát #pszichológia #érzelmileg gyenge
2014. jan. 26. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Ijesszen is meg, mert tényleg nem normális.

Annyira függsz másoktól, hogy ez már beteges. Leginkább társfüggőségnek mondanám bármilyen emberi kapcsolatra vonatkozóan. Az önvagdosás, bár kétségbeejtő, de az is csak egy tünete ennek a dolognak. Figyelemfelkeltés céljából szokták csinálni, hogy foglalkozzanak velük.


Sajnos ez érdemes szakemberhez fordulnod. Félő, hogy később a párkapcsolataidba is beleivódik ez a dolog. Minél hamarabb kérj segítséget.

2014. jan. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de mi ennek a neve?? a társfüggőség az pasira vonatkozik és nem barátokra. csak szeretnék találni valamit, hátha tudok valami "betegséggel" azonosulni. fontos lenne, mert szeretnék róla többet megtudni...
2014. jan. 26. 18:43
 3/9 anonim ***** válasza:
hány éves vagy? Volt már párkapcsolatod? Abban is így érezted magad?
2014. jan. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
16/L és igen, volt egy, de akkor nem. volt egyszer, h 3 hétig nem láttam és alig beszéltünk és az pl nagyon kikészített, de az sztem normális. de ez a barátokkal, ez tuti nem.
2014. jan. 26. 19:05
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon súlyos és mély önbizalomhiányra vall, hogy a másokkal való kapcsolatoknak ekkora jelentőséget tulajdonítasz. Talán attól félsz, hogy lányként nem vagy vonzó a férfiaknak - mert ha épp párkapcsolatban vagy, nincs semmi bajod!
2014. jan. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
az biztos, h úgy érzem, nekem ők fontosabbak mint nekik én. ebből már tavaly volt is durva depresszióm, állandóan szomorú voltam, főleg akkor ha a barátaim facebookra kiraktak képet vagy valamit, amit csináltak valaki mással. aztán ez megoldódott(valamennyire), de jött ez. és nekem is nagyon rossz, h ennyire "függök" tőlük, de szeretetből!! nemtudom,tény, hogy akkor boldogabb voltam és annyira nem foglalkoztam ezzel, de igazából nem hiszem, h az lenne a kiváltó ok.(h nincs pasim)
2014. jan. 26. 19:21
 7/9 anonim ***** válasza:

mi más oka lehetne?

nekem ismerős a helyzet, én is átestem egy ilyen szakaszon az életemben

2014. jan. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

nem tudom..://

komolyan?? ennyire függtél a barátoktól?? és mit csináljak??

egyik barátnőm borderline személyiségzavaros, de én tuti nemvagyok az. ahh nemtudom, ilyen nyomorék vagyok :DDD

2014. jan. 26. 20:01
 9/9 anonim ***** válasza:
szia! épp a borderline-t akartam írni én is, hogy eléggé gyanús a dolog. viszont fiatal vagy, ilyen korban normálisak a furcsa hangulatingások, lehet nem betegség hanem simán a kamaszkor áll a háttérben. viszont szerintem keress fel egy pszichológust, mert ha ez már olyan szintig megy el, hogy vagdosod is magad, az már elég problémás..
2014. jan. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!