Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan viselkednél egy ilyen...

Hogyan viselkednél egy ilyen "baráttal"?

Figyelt kérdés

Van egy "barátnőm" aki mindig csak akkor keres amikor kell neki valami. Felhív hogy menjünk kísérjem el őt ide, vagy adjak neki kölcsönt pénzt, sportoljak vele mert én lakok a legközelebb stb... Egy ideig úgy állított be minden talit, mintha tényleg a társaságomat akarná, én meg hittem hogy barátok vagyunk, ez betudható annak is hogy majdnem 20 éve ismerem. Mára már besokalltam, mert múltkor is felhívott hogy menjünk el neki cipőt vásárolni, mondtam hogy abban a percben nem jó, beszéljünk meg egy későbbi időpontot. Azt mondta hogy felhív. Ennek egy hónapja, FB-n láttam hogy elment abban a későbbi időpontban csak nem hívott fel. És amúgy se, nem érdeklődik, nem keres ha nincs semmi szüksége.

Hogy küzdjem le a kedves személyiségemet és küldjem el a sóhivatalba ha megint keres? Hittem hogy megmarad a gyerekkori barátságunk, de nem fog. :S

Van valami ötletetek hogy hogyan lehet megkeményedni lélekben az ilyen lehúzó személyek ellen?


2014. máj. 21. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy ilyen barátnőm, de én leépítettem. A leírt eset is kísértetiesen hasonlít. Valamilyen előadásra akart menni, de nem tudta, hogyan jut el oda. Felhívott, hogy nézzem meg, hogy lehet odamenni, és kért, hogy én is menjek vele. Mire megnéztem, és felhívtam, mondta, hogy már ott van, és mással ment el.

Többet bármilyen indokkal hívott, nem értem rá.

2014. máj. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyszerűen mond azt hogy nem jó az időpont, egy idő után szerintem megfogja unni
2014. máj. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Fish1 ***** válasza:
Én elmondanám neki, hogy az az észrevételem, hogy mindig csak akkor keres, ha valami kell neki, és nem szeretem az érdekembereket.
2014. máj. 22. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindenképp mondd meg neki a véleményedet. Persze kulturált formában (de azért határozottan), intelligensen megfogalmazva, hogy ne nagyon tudjon mit reagálni rá vagy pedig nagyban kérje az elnézéseket.

Régen én is a szőnyeg alá söpörtem ezeket a dolgokat és meghunyászkodtam, pedig nem szabad, mert az effélék átgázolnák az emberen, és az a szomorú, hogy lehet, hogy észre sem veszik mekkora taplók.

2014. máj. 22. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Óóó, mennyi ilyen "barát" van.
2014. máj. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!