Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan segítsek úgy a barátnői...

Hogyan segítsek úgy a barátnőimnek, hogy ne sértsem meg őket?

Figyelt kérdés

Szóval az a baj, hogy egyre gyakrabban érzem, hogy éket vernek közénk az anyagi különbségek. Nem vagyok milliomos, de nem is kell azon gondolkoznom a boltban, hogy azt vegyem meg amit szeretek vagy azt ami olcsóbb.

Csak olyan kellemetlen amikor pl együtt vásárolgatunk/nézelődünk, hogy megtetszik a barátnőimnek valami, de nem veszik meg mert nekik az drága, így én se veszem meg, hogy ne érezzék rosszul magukat.

Ilyenkor olyan szívesen felajánlanám, hogy megveszem nekik vagy adott helyzetben meghívom őket valamire, de nem akarok nagyképűnek vagy beképzeltnek tűnni. Azt se akarom, hogy esetleg azt érezzék, hogy ők egy ilyen miatt tartoznak nekem vagy valami.

Szóval hogy lehetne ezt úgy tálalni, hogy annak tűnjön aminek szánom, egyszerű kedveskedésnek?


2014. júl. 25. 03:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, én most pár hónapja képviselem a "másik oldalt", tehát nincsen munkám, csak alkalmi melók, így a pénzem is kevesebb. A két legjobb barátnőm viszont elég jól keres. Engem nem zavar, mert tudom, hogy nem rosszindulatból mennek el koncertekre, meg nyaralni, stb. :D.

A ruhaüzletnél már ugye kényesebb a kérdés, próbálj meg valami középutat keresni, vagy olcsóbb boltba menni velük, vagy esetleg "turkálóba". A meghívás, például kávéra az szerintem belefér, de ruhát szerintem nem várják el, hogy vegyél nekik. Ezért ne érezd magad rosszul, mert te megteheted. Vagy akkor valamilyen alkalomra vegyél nekik ruhát, szülinap, névnap.

2014. júl. 25. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Komolyabb összegnél (ruha, könyv stb) sehogy. Egy fagyi, kv, blabla néha nem gond! De pl ha szülinap van, vagy karácsony stb akkor lehet egy felső is, ahogy valami más amit kinézett, de nem venné meg. A lényeg, hogy az árral ne szaladj el. Tudod másabb a hozzáállása a pénzhez, mert be kellett osztania. Ha olyat veszel neki, akkor :1 rosszul esik, 2 igyekszik majd olyan értékben visszaadni 3 visszautasít, 4 megsértődik, 5 félreismerted, s csakis ezt várta :D

Szal szerintem vele ne költekezz túlzottan csak ha nem irigy. Vagy! Ha van valami felső ami neki is tecc, neked is, vegyél kettőt, s mond (viccesen) h azért mert azt szeretnéd ha egyforma lenne nektek. Vagy meglepiből kapja! Tiltakozni fog ugyan, de egyszer eljátszható. Ha bem irigy akkor tudja mi a szitu, s hidd el őt nem fogja bántani az, ha mindent nem vehet meg.megstokta (ahogy rengetegen mások is!!!!)

2014. júl. 25. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekm kell nekik venni semmit. Te megveszed magadnak amit te szeretnel, ok meg megveszik maguknak azt amit ok meg tudnak fizetni.


Meghivasokat sem kell tulzasba vinni, mert akkor azt fogjak erezni hogy vissza kell majd hivni teged. Legyel tekintettel rajuk amikor a kozos programokat alakitjatok ki, tehat ne te jarj elol az otletelessel, pl. ne akarj veluk draga helyre shoppingolni menni, vagy kavezgatni.

2014. júl. 25. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!