Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti megtennétek?

Ti megtennétek?

Figyelt kérdés
Egyik nap a földrajztanárom, azt mesélte, hogy a japánok, ha tévednek valamit pl. csődbemegy a cégük megölik magukat. Ez úgy zajlik, hogy bemennek egy szobába, fognak egy kardféleséget es egy párnán keresztül a hasukba döfik. Ezután húzniuk kell fölfelé, hogy teljesen szétvágja a belső szerveiket. Erre nem mindenki képes, mivel legtöbben amint magukbadöfik a kardot elájulnak. Ekkor a legjobb barátjának kell levágnia a fejét. Ti megtennétek ezt a barátotokkal?

2014. nov. 15. 19:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2014. nov. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Harakirit általában a szamurájok végeztek, nem mindenki. Ez az ő kultúrájukban a szégyentől való megtisztulás, így kvázi hősi halált halnak. A barátoknak így nem egyenlő azzal a segítség, amivel a nyugati kultúrában lenne.
2014. nov. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

megtiszteltetésnek számít ebben a helyzetben a felkérés.

1.részt veszel abban,hogy a családját ne bélyegezzék meg és közösítsék ki a hibája miatt,mert ő ezért hozza meg ezt az áldozatot.

2.megkönnyíted neki a dolgot,mert ha nem vágod le a fejét hosszú percekig vagy akár 1 órát is szenvedhetne.

2014. nov. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Most már kicsit jobban ertem. Azért örülök hogy nem vagyok japán.
2014. nov. 15. 23:14
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

mármint szamuráj.

mert nem minden japán szamuráj,viszont minden szamuráj japán:)

2014. nov. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ezt csak a szamurájok csinálták, ma már nem követnek el harakirit.

Amúgy én nem tenném meg, de ez tényleg egy megtiszteltetés volt a barát számára és segített ezzel a másikon.

2014. nov. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Értem :)
2014. nov. 15. 23:25
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Pontosabban ma már illegális a rituális öngyilkosság. Ettől még előfordulnak ilyen esetek.
2014. nov. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség, amit írsz az a középkor volt, és csak egy-két szamuráj csinált ilyent akkoriban is.


Ma magyarország az öngyilkosság/lakos arányt tekintve megelőzi Japánt sajnos a létbizonytalanság miatt.

2014. nov. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az nem számít, hogy mi igaz ebből és mi nem, a kérdés az volt hogy megtennétek-e. Ettől függetlenül köszönöm a válaszokat
2014. nov. 16. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!