Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek/tegyünk? Teljesen...

Mit tegyek/tegyünk? Teljesen szétcsúszik.

Figyelt kérdés

Egyetemre járunk. Van egy csoporttársunk, nevezzük Lillának, aki eleinte csendes, rendes lány volt, jól tanult, de egyik pillanatról a másikra kitört belőle valami, és egy másik lány, akit nevezzünk Kittinek, hatására rendszeresen inni jár, még most, a vizsgaidőszakban is, a legújabb ötlet pedig az, hogy olyan drogot próbáljanak ki, ami nagyon üt.

Kitti elég tudatos lány, Lilla viszont szétcsúszott. Sok a bizonytalanság az életében, és Kittivel kezdett barátkozni, de már rájött, hogy a hatására csinál olyan dolgokat, amiket nem kéne. Ennek ellenére nem tudja leépíteni ezt a kapcsolatát.

Nagyon nem bírja az alkoholt, egy pohár bor/egy sör már kiüti. Holnap vizsgázunk, ma is elment. Azért írtam a kérdést többes számban, mert vagyunk ketten, akik aggódunk érte. A rossz társasága nem érdekel, csak ő. Rossz előérzetünk van, nem tudjuk szó nélkül hagyni ezt.

Félreértés elkerülése miatt: nem arról van szó, hogy valaki bulizni jár, vagy kimozdul meginni egy sört a vizsgaidőszakban több órányi tanulás után. Még csak nem is az alkalmankénti részegséggel van a baj. A heti két-háromszori részegséggel meg az ütős droggal van a probléma, illetve azzal, hogy okos lány, és ezt elvesztegeti ezekre. :/

Többször elbeszélgettünk már vele, maga is belátta a dolgokat, volt, hogy ő kezdeményezte ezeket a beszélgetéseket. De ez nem használt. Tanácstalanok vagyunk.


Tudom, a legkézenfekvőbb válasz, hogy "Aki hülye..." meg "Hagyd rá! Felnőtt, azt csinál magával, amit akar." Talán én is ezt tanácsolnám magamnak, de ez mégsem megoldás, hiszen egy jó barátról van szó, nem nézhetjük tétlenül. Nem bocsátanánk meg magunknak, ha valami történne vele úgy, hogy megelőzhettük volna.

Bármilyen drasztikus megoldási javaslat érdekel!

Köszi előre is! :)

Trollokra számítok, gyertek csak, csak legyen néhány valóban jó tanács is! :)



2014. dec. 16. 23:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az első ilyen vizsgaidőszak után kiderül, hogy tudja-e ezt így csinálni vagy sem.

Lehet, hogy elfáradt vagy besokallt és ki akarja magát tombolni.

Kedves, hogy így aggódtok miatta.

2014. dec. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Próbáljatok "rászállni". Minél több időt töltsetek vele, tanuljatok együtt, hívjátok magatokhoz, hogy a másik lány ne tudja elcsábítani. Ha van más választása, ami jobb és azt ő is belátja akkor szép lassan lefogja építeni a másik lányt, csak álljatok ki mellette, és legyetek minél többet vele.
2014. dec. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon az elején volt csak jó, hamar szétcsúszott, pedig év elején még beszélgettünk is, hogy mik a céljaink, mit tartunk helyes hozzáállásnak, stb. Nekem a drogozást nem is merte még bevallani, csak a másik lánynak.

Hétvégére tervezik az első alkalmat...


Köszönöm a hozzászólásaitokat, ment a zöld hüvelykujj! Ha valakinek még van ötlete, azt szívesen fogadom! :)

2014. dec. 17. 14:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Mégis miféle "drogozást" terveznek? Mert ez így a xanaxtól a krokodilig bármit jelenthet. Az alkoholról nem is beszélve :D
2014. dec. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Még ők sem tudják, vagy csak nekünk nem mondták el.
2014. dec. 17. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!