Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Annyira csalódott vagyok,...

Annyira csalódott vagyok, hogyan barátkozzak könnyebben?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, és kicsit cikinek érzem a dolgot.

Már általános iskolában illettek azzal a jelzővel, hogy csendes, szótlan vagyok, de hála az égnek voltak barátaim, de tényleg visszahúzódó voltam.

Amikor gimnáziumba kerültem, elhatároztam, hogy erőt veszek magamon és változni fog a helyzet. Nos, sokan csendesnek gondoltak, de kb. mindenkivel jóba lettem, lett egy társaságom, reflexből jöttek a poénok, nem voltam zavarba, kiálltam az emberek elé.

Aztán lett egy párom, meg volt egy nehéz korszakom, és azóta csak a párom előtt tudok ilyen lenni, egy barátom előtt se tudok megnyílni, ismét zárkózott, csendes lettem, akárhogy próbálkozom, nem jönnek a poénok, ha mégis, nem nevetnek rajta.

Mindenkit megbántok, bunkó lettem, és hiába akarok változni. Megjártam pszichológusokat, pszichiátereket, itthon is beszélgetnek velem, és nem tudok változni.

Szeretném visszakapni azt az énemet. Nyilván a problémák miatt lettem ilyen, de ez nem indok, ezt sörgősen meg akarom oldani.

Hogyan lehetnék nyílt, közvetlen?

Ha pl. elmegyek valahova szó szerint alig kapok levegőt, nem merek megszólalni, megmozdulni SE!

Ha egy pasi rámnéz, szemez velem, szorongok.

A boltokba nem merek bemenni vagy ha igen, nagyon nagy erőfeszítés árán. Buliban is a haverjaimmal ha vagyok, akkorse tudok feloldódni, alkoholtól SE!

Most megyünk nyaralni, és bármi áron, de fel szeretnék szabadulni.

Tudtok nekem adni valami tanácsot? Szeretnék boldog lenni, és barátkozni, vagy egyáltalán megtanulni félelem nélkül beszélgetni az emberekkel.


2014. dec. 26. 21:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Most mentek nyaralni? Nahát, ti sem lehetettek szegények...
2014. dec. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Legyél feltünőbb és probálj minnél többet a középpontban lenni

kommunikálj többet és menny társas helyekre egyedül elösszőr

kényelmetlenül érzed magad de idővel elfelejted h egyedűl vagy és téged néznek


Én pl bárban vacsorázom és a pultnál eszek amikor bemegyek

akkor a pultos már adja a kaját, nem is rendelek mindig tudja

mit szeretek s mit nem de amikor ott vagyok a pultossal beszélek

de közben hallom h a nők azt kérdezgetik h ki vok

van amikor odajönnek és beszélgetnek vagy meghivnak vmire

2014. dec. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!