Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem akar velem beszélni a...

Nem akar velem beszélni a legjobb barátnőm, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A legjobb barátnőm már 10 éve. A problémák akkor kezdődtek, mikor 1 évvel ezelőtt lett egy barátja. Akkor elkezdett hanyagolni, nem keresett csak párszor, de ez még nem lett volna gond, de az utolsó pár hónapban szinte nem is beszétlünk, nem is keres, hiába a szomszédom. Én próbáltam keresni és ezt a barátságot nem elveszíteni, meg is mondtam neki hogy mit gondolok erről. Mikor szóbakerült azt mondta hogy igazam van és megpróbál többet tenni az ügyben. De ez addig volt igaz amig kimondta. Nekem másfél éve van barátom de azalatt az idő alatt egyszer sem felejtkeztem el a barátnőmről. Igazából az ő kapcsolata a barátjával egy távkapcsolat, egy hónapban 1-2 hétvégére jön le csak. Úgyhogy ezért is nem értem miért nem lehet velem találkozni, áthívni stb. (Mert már kiskorunk óta inkább náluk voltunk, mindig én mentem át) De az igazság az, hogy látom, hogy másokat áthív, többet beszél és többet találkozik velük. Nekem meg mindig csak azt mondja hogy most depressziós, nem akarja elvenni a hangulatom. Már tényleg úgy áll a helyzet, hogy úgy érzem itt a barátságunk vége. Most egy hete nem beszélek vele, egy másik barátom tanácsára próbálom megmutatni neki, hogy elveszíthet. Az elején beszart hogy mivan, de utána nem törődött vele és azt mondta másnak, hogy most nincs ereje ilyenekre. Már tényleg mindent megtettem és ötletem sincs mi a baja velem, mert kivülröl ugy tűnik semmi, és még ha van is, nem akarja elmondani. Pedig tényleg mindent megbeszéltünk ezelőtt és mindig megmondtuk egymásnak az igazat. Minden barátom véleményét kikértem és ez az utolsó ötletem, hogy ide is írjak, ha voltatok már ilyen helyzetben, vagy esetleg látjátok az okát, megköszönném ha segítenétek. Bunkó válaszokat nem kérek, de gondolom az élet nem kívánságműsor, ugyhogy a normális kommentelőknek köszönöm a válaszát. :) 17/l

2015. jan. 18. 16:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem lehet,hogy már úgy mond eltávolodtatok egymástól és ő már nem tekint legjobb barátnőjének? Hiszen írtad másokat áthív.De pont a legjobb barátnőjét ne hívná át?


Szerintem akármilyen fájó hagyd a francba.


De amúgy beszéltél vele erről miért csinálja?

2015. jan. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Talán tényleg eltávolodtunk, de én ezt meg szerettem volna oldani bármi áron, de úgy látszik eddig jutottam. Lehet igazad van, és tényleg hagynom kellene a francba, valószínűleg csak én marcangolom magam rajta és ha vége lenne, biztos vagyok benne, hogy ő észre sem venné. :D
2015. jan. 18. 18:06
 3/13 anonim ***** válasza:

első vagyok


Azért egy beszélgetést megérne.Ahol őszintén elmondaná és te is,hogy mit vártok a barátságotoktól.


Én akárhányszor össze vesztem legjobb barátnőmmel vagy egyszerűen úgy éreztem hanyagol,meg beszéltem vele és változtatott rajta.


Például most legutóbb azt hittem vmi nagyon nem stimmel,keveset irkáltunk,aztán pedig ha ő hívott nem figyelt,vissza kérdezett többször,elhallgatott stb. Találkoztam és megbeszéltem vele,hogy még is mi ez vagy már nem olyan a barátságunk?

Elmondta,hogy két tanfolyamra jár, tanul sokat,mellette otthon főz,takarít,plusz edzésre jár stb stb mondta kevesebb ideje van.Így amikor telefon a kezében velem is és más barátnőivel is szeretne beszélni.Így pl kivagyok hangosítva közben facen ír 2 másik lánynak.De próbál a kedvemért változtatni azóta ha hív akkor tényleg velem beszél és nem másokkal :)


Szerintem neked is tisztáznod kéne ezt az egészet.

Ha pedig ő úgy dönt vmiért,hogy hagyjátok ezt a barátságot akkor hagyd.Ha már az egyik fél nem akarja akkor a másik megszakadhat akkor sem fog változni a dolog.

2015. jan. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A pasizás kezdetekor sok barátságnak szakad vége. Talán 20 év múlva újra egymásra találtok.
2015. jan. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 FeastCrow válasza:

A problémák nem akkor kezdődtek drága.Megmondom én,mi itt az alapvető probléma.Az egész szöveg alapján,nekem az jön le,hogy ÉN-ÉN-ÉN-ÉN.És a barátnőd véleménye? Hol van az érme másik fele? Ha tényleg beszéltetek erről,eljutott az agyállományodig amit mondott,vagy a vastag ego-ködben elveszett akárcsak anno Petőfi..? Lehet,hogy a barátja esetleg nem csak mint férfi szerepel az életében,hanem legjobb barát és/vagy testvér is,aki mindig ott van neki ha kell ha nem,elég figyelmet fordít rá,meghallgatja,ha tud segít neki,mellette van,vigasztalja a nehéz időkben,amit lehet,hogy sokszor te okozol neki,és nem csak terheli őt +ban minden más mellett?

Nem akarok bunkó lenni,de tudod nem csak a saját szemszögedből kell a dolgokat figyelni,hanem meghallgatni a másikat,odafigyelni rá,és változtatni.Mert valószínűleg nem véletlen az,hogy nem hív át annyit mint régen,nem keres,nem beszéltek annyit.Mi van,ha ő is azt a taktikát választotta,vedd észre,hogy elveszítheted őt? Bújj ki az egód mögül és fordíts figyelmet másokra is,ne a saját hiúságod,egód,önzőséged rabja legyél.

Egy szó mint száz,túlságosan el vagy magaddal foglalva,és leszarod a másik érzéseit.

Az én ötletem az,hogy üljetek le 3asban a barátjával egy sör mellett megbeszélni ezt az egészet,és ne süketelj.:)

2015. jan. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
ez itt felettem miről beszél? a kérdező nem azért írta ki ezt a kérdést mert oda figyel másra??
2015. jan. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Szerintem nem írt rosszat az 5-ös, csak nem értem, hogy szűrte ezt le a kérdésből?!
2015. jan. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 FeastCrow válasza:

Sajnálom ha támadó jellegűnek tűnik a fenti kommentem,de én ezt így látom.

Lelki szemetesdomb voltam sokáig,nekem is rengeteg olyan "barátom" volt akinek vagy nem kellett volna lennie,vagy épp olyanok,akik miatt le tudom venni a jeleket:)

2015. jan. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Azt észrevettük a válaszból, hogy vannak problémáid, csak azt nem értjük, hogy a kérdés melyik részében láttad azt, hogy a kérdező csak magával törődik, illetve a másik lány pasiját miért véded, mikor a kérdésből kiderül, hogy nem sok köze lehet ehhez.

" Igazából az ő kapcsolata a barátjával egy távkapcsolat, egy hónapban 1-2 hétvégére jön le csak. Úgyhogy ezért is nem értem miért nem lehet velem találkozni, "

2015. jan. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 FeastCrow válasza:

Az egészben.Sántít az egész,miért nem gondoltok bele?Ha annyira félti a barátságot,akkor nem sajnálni kéne magát,hanem esetleg átmenni,és megbeszélni,nem szóba hozni,nem egy hétig nem beszélni vele.Nagyon az akar lejönni,hogy mennyire törődik vele,de ha ez így van,miért nem írta ebbe bele a barátnője véleményét is? Csak így lehetne jogosan és igazságosan "ítéletet" mondani,ötletelni,hogy mi is lenne a legjobb amit tenni lehet az ügy érdekében.

Nem védem a barátját,de mivel tényleg nincs sok köze hozzá,ne őt tegye ezért felelőssé.Mond azt,hogy nem ezt sugallja az említett rész

2015. jan. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!