Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Manapság miért olyan nehéz,...

Manapság miért olyan nehéz, szinte lehetetlen igaz barátot találni?

Figyelt kérdés
Képmutató hazugok vannak szép számmal. Hol lehetne barátkozni,valaki olyat találni legalább egyet aki őszinte...ha máshoz nem,de legalább magához...
2015. jan. 30. 09:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát nagyon ritka manapság mint a fehér holló.
2015. jan. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mert elvesztek a hagyományos értékek, erkölcsi normák :-( Manapság nem divat alkalmazkodni a másikhoz, megértőnek lenni, csak rohanni, hajtani a pénzt és csak magaddal törődni. "Mert megérdemli" Persze erősen általánosítottam, de direkt.
2015. jan. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, honnan veszed, hogy régen könnyebb volt?

Árulások, kamuperek, trónfosztások, boszorkányüldözések, inkvizíciók stb. ezrei bizonyítják, hogy régen sem ment ez másképp..


Amúgy a válasz egyszerű:

- Ha megmondod valakinek az igazságot magadról: kiszolgáltatott leszel vele szemben, irányítást, hattalmat adsz a kezébe

- Ha megmondod valakinek az igazságot önmagáról: vagy bunkó leszel (akárhogy fogalmazol), mert sérted az egóját, vagy nyaller leszel, egyik sem kedvelt tulajdonság


Egyszerűen nem tudod hosszú távon jól csinálni, ilyen az emberi természet, mindenki öncélú (még az önzetlenek is), épp ezért vagyunk mint faj sikeres, ilyen a természet.

2015. jan. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
én se értem, apámnak sok régi jóbarátja van, nekem csak egy kettő.
2015. jan. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

3-as, egy igazán jó barátság elbírja azt is, ha a másik nem ért egyet Veled vagy megmondja, ha valamit nem jól csinálsz... szerinte... nekem van ilyen barátságom :-) néha akkorát vitatkozunk, hogy a fiam csak les, utána a másik elgondolkodik, vagy elfogadja, vagy nem, ez már a magánügye. bár az is igaz, hogy a kapcsolatunk alapja a szeretet, nem a gyűlölet.


Kérdező, én egyszer rájöttem, hogy csak akkor lesz rendben az életem, ha olyan emberekkel veszem magam körül, akik értéket hordoznak, a számomra is fontos elvek szerint élnek. próbálj meg leülni, gondolkozni azon, milyen körökben forogsz, milyen körökben találhatnál értéket, most sarkítok és nem Rád vonatkozik: pl. ha kocsmába megy az ember, ott nehezen fog kitartó, hűséges, életigenlő embert, BARÁT-ot találni :-)

2015. jan. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
3-asnak még: hosszútáv... min. 25 éve vagyunk barátok :-)
2015. jan. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

#4/#5


Nem állítottam, hogy lehetetlen, csak annyit, hogy régen sem volt könnyebb (hisz ez volt a kérdés), mivel az emberi természet nem igazán erre van "tervezve"..


Egyébként örülök (és gratulálok!), hogy nektek hosszú távon összejött ilyesmi!

A 4-es válaszod második felével abszolút egyet értek!

2015. jan. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Elnézést előző kommentem #5/#6-nak címeztem :)
2015. jan. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Isten hozott angliában, itt már csak ez van...
2015. jan. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#4-7 Köszönöm :-)


Másik válaszolónak: "én se értem, apámnak sok régi jóbarátja van, nekem csak egy kettő."


Pedig ez könnyen érthető. felszállok egy járműre és 10 emberből min. 5 a telefonját nyomogatja, se lát, se hall, azt se tudja, mi van a környezetében. Aztán hazamegy és leül a számítógéphez - család, környezet szintén kizárva.

Így nem lehet kapcsolatokat építeni, fenntartani.

A másik a politika :-( Régen egy családban teljesen mindegy volt, hogy ki milyen párttal szimpatizál, ma 2 ember kapcsolatát jelentős mértékben meghatározza, ki hova tartozik.

Bár én semleges vagyok, de egyik alkalommal úgy nekem ugrott (szóban) egy kolléganőm (akivel azt hittem, jóba vagyok), hogy csak lestem, mert olyant mertem kiejteni a számon, amire azt érezte, hogy én "támadom" az Ő pártját.

2015. jan. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!