Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tényleg én voltam a hisztis...

Tényleg én voltam a hisztis túlérzékeny?

Figyelt kérdés

Mindenki azt mondja, hogy túlérzékeny vagyok, meg hisztis, beismerem, ez igaz is, de emiatt már lassan akkor sem merek szólni, ha tényleg jogosan sértődök meg.

Most azért keveredtem konfliktusba, mert egy közös barátunk átjött hogy segítsen villanyt szerelni a férjemnek. Kérdeztem, hogy vannak, mi a helyzet velük. Utána elvonultam a nappaliba tv-zni. Aztán a villanyszerelés miatt lekapcsoltak mindent, majd 1-2 dolgot vissza. Láttam, hogy itt-ott ég már a villany, így megkérdeztem, hogy a tv-t is vissza lehet-e már kapcsolni, meg a hűtőt. Erre ez a közös barát folyamatosan beszólogatott nekem minősíthetetlen stílusban. Megjegyzéseket tett a lakásra, meg hogy a nők ne kérdezgessék, miközben a szerel, meg amúgy is minek idegesítem a kérdéseimmel. Végül még egy sajnos alkoholista rokonommal való kapcsolatomra is megjegyzéseket tett, amihez szerintem igazán semmi köze sincs, és tudja, hogy nagyon megvisel lelkileg a bátyám szenvedélybetegsége. Már sírtam, olyan rosszul esett, amiket mondott, de ő csak folytatta a sértegetéseket. Megmondtam neki, hogy velem így ne beszéljen a saját otthonomban. Azóta egyszer találkoztunk, gondoltam, átgondolta, bocsánatot kér, hogy paraszt volt, és kész. Én amúgy is ha bocsánatot kérnek, mindenkinek megbocsátok, mert mindenki hibázik olykor, csak azt ismerje be. De ő kijelentette, hogy ő semmi rosszat nem tett, én vagyok hisztis. Azóta nagyon el vagyok keseredve, hogy megint csalódnom kellett egy barátban, meg hogy az egész baráti körünket is szétfeszíti ez a szitu,félek, fel fog bomlani emiatt a baráti körünk is. Nem akartam ilyen helyzetet, de azért az se szeretném folyton tűrni, hogy a saját otthonomban úgy beszél velem valaki, mint egy ronggyal.

Ti mit tennétek?



2015. ápr. 14. 09:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%

en mar a masodik mondat utan elkuldtem volna a jqa-ba.


ez nem barat.

2015. ápr. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

A férjed eltűri, hogy ez a "közös barát" így beszéljen veled, sértegessen és beszólogasson?

Ő is hisztis túlérzékenynek tart?

2015. ápr. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%
Tudod én mit tennék? Nagy ívben tojnék arra az alakra, és nem keseríteném az életemet miatta. Én nem vagyok hisztis sőt vidám vagyok, de ha ez velem történt volna meg, simán kirúgtam volna a házamból. Nem tűrtem volna ezt fajta viselkedést. Bőven lett volna 1-2 mondatom amitől totál elszégyellte volna magát.
2015. ápr. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
17%

Igazad volt, nem lehet igy beszelni senkivel, foleg nem a sajat otthonaban.

De probald kitalalni, hogy miert volt ilyen ingerult. Biztosan neki is van valami szemelyes gondja otthon vagy a csaladjaban, ami miatt feszult vagy rosszkedvu, es masokon vezeti le ezt a feszultseget.

Tudom, hogy nehez es nem is a te feladatod lenne ezzel torodni, de talan ha errol tudtok beszelni, akkor neki is konnyebb lesz, es megmarad egy baratod. Egyebkent meg probald ne magadra venni, mert az o feszultsegenek semmi koze hozzad, ha te kedvesen es normalisan viselkedsz vele.

2015. ápr. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
77%
4: az, hogy valakinek esetleg személyes gondja van, feszült vagy rosszkedvű, még nem jogosítja fel arra, hogy mást ilyen stílusban sértegessen.
2015. ápr. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
30%

Na meg miért kellene nekem kitalálni, hogy másnak mi baja van? Mondja meg ő, ha akarja, vagy ha tudok segíteni. Ha meg nem, akkor oldja meg maga.

De nehogy már még nekem kelljen aggódni az ő lelkivilágáért, miután beszólogat meg sérteget a saját otthonomban.

Csodálkozom, hogy a férj is eltűrte. Ha az én párommal beszélne így valaki minden ok nélkül, keményen odaszólnék.

2015. ápr. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
A férjem kész megszakítani vele minden kapcsolatot, ha nem kér bocsánatot, pedig egyetemről barátok. Én nem akartam, hogy idáig fajuljon a helyzet, kérdeztem még akkor, hogy mi baja van, velem van baja? Erre azt mondta ez a barát, hogy gondolkodjak el, és inkább menjek be a hálóba. Ekkor ment fel bennem a pumpa. Azzal indokolta a viselkedését, hogy a nők ne tegyenek fel idegesítő kérdéseket miközben a férfi villanyt szerel. Mondtam, hogy talán csak érdekelhet, hogy mikor kapcsolhatom be a tvt, hűtőt...stb a saját otthonomban, meg hogy ha vmi baj van a vezetékekkel, igenis ahhoz is közöm van, mert itt lakom. Szóval úgy érzem, nagyon igazságtalan volt velem, de mikor találkoztunk és kijelentette, hogy ő nem csinált semmi rosszat, én viszont iszonyúan hisztis vagyok, akkor már megint majdnem bőgtem.
2015. ápr. 14. 09:49
 8/20 anonim ***** válasza:
10%

En is azt irtam, hogy nem az o feladata kitalalni, hogy a masiknak mi a baja.

De az, hogy sarat dobalnak egymasra, veszekednek es megszakitjak a kapcsolatot, az sem vezet sehova.

Okos enged, szamar szenved.

Ha meg akarod oldani ezt a helyzetet, es nem a veszekedes a cel, akkor neked kell kicsit engedned.

Vagyis kezedben a valasztas lehetosege, mert te mar tudod, hogy van valasztasi lehetoseg (o meg nem): leulsz vele normalis emberi hangnemben megbeszelni a dolgot, elmondod, hogy megbantott teged a viselkedese, de ertekeled, mint embert es ilyen butasag miatt nem akarod elvesziteni, es ha valami problemaja van otthon, ami miatt ideges, akkor szivesen segitetek neki a ferjeddel.

A masik lehetoseg, hogy sarat dobaltok egymasra, osszevesztek, nem beszeltek tobbe, es akkor nem is lesz ott egy barat egyikotoknek sem, amikor szukseg lenne ra.

2015. ápr. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
79%
Villanyszerelő vagyok, néha tényleg oda kell figyelni, de ez azért nem ad okot arra, hogy ilyen gusztustalanul lehordjak valakit; főleg egy nőt, ráadásul a saját otthonában. Lehet voltak korábban túlreagálásaid, de ebben az esetben nem vagy hibás semmilyen szinten. A férjed hozzáállása pedig teljesen helyén való, jó olvasni ezt. A közös "barátotok" pedig elgondolkodhatna magán, hogy hogyan is illő bánni másokkal és mert lenézi a másikat, azzal ő nem lesz több nála.
2015. ápr. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
86%

Ez tipikusan egy olyan ember, aki a nőket nem tartja saját magával egyenrangúnak, hanem mélységesen lenézi őket, és ennek határozottan hangot is ad. Hímsoviniszta barom.

A férjed hozzáállása tök jó. Az, hogy idáig fajult a helyzet, nem a te hibád, hanem a kedves "baráté".

Az lenne az alap és a minimum, hogy bocsánatot kér. Ha nem teszi meg, nem kár a vele való kapcsolatért egyikőtöknek sem.

2015. ápr. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!