Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek a barátommal?

Mit tegyek a barátommal?

Figyelt kérdés

Ő 200szor gazdagabb mint én. Egyfolytában azt hallom, hogy ezt meg azt vett. Meg, hogy milyen menő mert programokat csinál és pénzt keres. Én nem kapok zsebpénzt és van 6000Ft-om. Mindig megy vmi boltokba. Meg éjszaka mindig csinál valamit. Meg, hogy én milyen vagyok már. Mer ő meg elmegy a haverokkal, meg csajozik.


Alapbol ő a gazdag és ő az ilyen gépen minden dologban segít. És most ugy döntött hogy nem segít, mivel én se viszonzom.


Napról napra egyre furcsább. Nem értem. Én már félek tőle. Még itt szajkózta hogy jajj ő milyen menő lesz nem fog dohányozni. A kedvesebb énjéből ilyen : Mindent lesz*rok féleség lett. Teljesen megváltozott ilyen rövid idő alatt.


A normális emberkéből rosszabb lett.


Olyan rejtélyes minden piát iszik, sör meg mittom én. Már cigizik. Közbe meg engem nevez "9"-nek. Mármint, hogy ilyen gyerekes és béna (ovis, vagy nem tudok erre jobb szót találni)


Én nem ilyen ember vagyok és csak ő az egyetlen barátom.

15/F én is meg ő is.


Sokszor van mikor így hirtelen ugyan azt mondjuk meg gondoljuk. De nem tudom...nekem valahogy...igymásnak tűnt régen és vissza akarom kapni azt az énjét...


Oké, hogy kamaszkor, de ez az egész nem tetszik...



2015. ápr. 15. 23:03
 1/10 anonim ***** válasza:

a pénzügyi különbségek nem egy barátságot tettek már tönkre általában mindig a pénzesebb rész hibájából

Vannak gazdag és normális emberek de egy részük sznob és szándékosan bunkó azzal érvelve, hogy ő magasabb társadalmi szinten van a sok pénze miatt

Ez persze nem igaz, ettől több joga nincs veled szemben de az meg tény, hogy tényleg egy másik osztály a pénzesek osztálya

Javaslom ha úgy veszed észre, hogy a barátságotoknak ártanak az anyagiak akkor keress magadnak másik barátot

Hacsak nem akarsz boxzsákként rúgdosódva végigélni egy barátságot, hogy a pénzesek rúgdosnak mert gonosz sznobok

Fiatal vagy még és lehet sok pénzed még simán ha neked is lesz pénzed akkor majd látod, hogy te milyen ember leszel barátság téren

2015. ápr. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Fura dolog ez. Most a kérdésed elgondolkodtatott. Én azt vettem észre, hogy míg pl. általános alsóban ez nem volt érezhető, még felsőben is hagyján. A gyerekek ugyebár nem foglalkoznak vele, hogy kinek milyen az anyagi helyzete. De ahogy kamaszodik valaki, kezd felnőni, belépni a felnőtt világba úgy kezd a társadalmi dolgokra is egyre jobban odafigyelni. Egyetemen én egy kis létszámú szakra jártam. Szinte hihetetlen gyorsan elhatárolódtak az emberek anyagi helyzetük alapján. Szerintem aki már nélkülözött annak sosem lesz olyan természetes a jómód, mint annak, akinek a szülei is már abban nőttek fel. persze van átmenet is. Én azt vettem észre magamon, valamint a korosztályomon, ismerőseimen is hogy egy idő után én pl. inkább a közepes, vagy rosszabb anyagi helyzettel bíró emberek társaságát keresem, míg a gazdagokét (mert itt inkább így lehetne nevezni őket) kerülöm. egyszerűen más életet élek, más módon viszonyulok a munkához, a pénzhez mint ők, így a közös hangot sem találom meg már velük úgy. Persze felszínes barátságok, haverságok vannak, de sajnos mélyebb nagyon kevéssel tudna kialakulni. Valahol van egy lenézés ebben. Hogy pl. nekem nincs márkás ruhám, saját kocsim vagy lakásom és a szüleim nem havi 700 ezret vagy többet visznek vagy vittek haza hanem volt hogy havi 100-ból éltünk 5-en. Sajnos csak kevés szülő képes jó anyagi helyzete "ellenére" is úgy nevelni a gyerekét hogy az a jövőben ne vágjon fel rá és megfelelően kezelje a helyzetét. persze nekik is sok irigyük van, ez is nehéz. Sok érdekbarát, persze lehet ezért is keresik inkább a saját társaságukat. De aki felvág erre, az nem a saját pénzére, hanem a szüleiére vág fel, és ha ezt egy idő után sem látja, az már baj. Ismerek olyat aki ebből csúszott le de nagyon és nem is tud kimászni belőle sajnos. egyszerűen nem látja, hogy dolgokat nem kaphat, vehet meg mert akkor kajára nem lesz. De ez már az ő bajuk. Ha valaki pénzes lesz, akkor persze hogy először az addig meg nem vehetett dolgokat veszi meg, de egy idő után talán ez lecsihul. Bár ez is személyiségfüggő. A piálás, cigizés a menőségből ered. ki fogja nőni. Lehet téged is egy pár év múlva elkap ez a láz, ez nem feltétlenül anyagi kérdés. Fiatal vagy még, sok mindennel fogsz még találkozni. sajnos ez is egy ilyen helyzet. Fogadd el és légy nyitott más emberekre, lehet jobb és tartósabb barátságokat köthetsz majd.
2015. ápr. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

először is tisztázzuk. nem ő gazdagabb, hanem a szülei keresték meg azt a pénzt.

persze ennyi idősen ez a normális, de én az ilyen nagyképű alakokat kerülöm inkább.

az, hogy 15 évesen cigizik meg iszik mint a ló, attól nem lesz menőbb.

ha téged lenéz, mert a szüleid nem tudnak annyi zsebpénzt adni, meg nem költöd el minden féle marhaságra...

akkor vessen magára, barátkozz normális emberekkel

2015. ápr. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezt inkabb minel hamarabb beszeld meg vele es ha maskep nem megy, akkor inkabb ne legyetek baratok. Az en osztalytarsaim nagyobb resze is abban a korban kezdte a cigizest meg az ivaszatot, de ne engedd, hogy a baratod befolyasolja a donteseidet. Az meg igazan nem szep tole, hogy lenez azert, mert nincs penzed.
2015. ápr. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Csak a pénzt azzal keresi, hogy programozik, meg még van Youtube csatornája ahonnan jön neki a pénz. De igen, azért a Szülei is gazdagok.


Nem akarom hogy befolyásoljon, ha egyáltalán azt csinálja. De mindig vannak velem problémái, amikor szinte semmit nem csinálok.


Szeretném ha nem ez a tojok Mindenre alak lenne.....

2015. ápr. 16. 14:24
 6/10 anonim ***** válasza:

amennyiben rúgdos én biztos lécelnék

Lehet, hogy te még barátként tekintesz rá aggódsz érte, de ő már egy másik világban él ahol a pénz számit


Mondd el neki, hogy barátként mondod, hogy aggódsz érte bizonyos dolgai miatt, ha igaz barátod akkor megmaradtok barátnak ha viszont rúgdos ezután továbbra is akkor itt az ideje a befejezésnek és új barátok keresésének


Sajnálatos dolog ez a pénz téma de még lehetsz te is simán gazdag még csak 15 vagy


A magam részéről az ilyen sznob embereket hanyagolom általában

Mégha utána azonos szintre kerülnénk velük pénzügyileg akkor sem felejtem el soha, hogy hogyan viselkedtek velem amikor nem volt semmim és rúgdostak a semmire

2015. ápr. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ma meg suliba írtam neki. Kicsit sokat erre meg el kezd háborogni, hogy mért írok, meg hogy hagyjam békén.


Írja, hogy elolvastam-e amit írtam és így a fsz jelzővel illet, hogy még egész nap le se szrom.


Erre, azt írja, hogy neki nem kell egy ilyen barát


Jó lehet, hogy most ez ronda dolgo, hogy így itt kitárgyalom, de senki nincs akinek elmondjam.


Ahogy írtam nincsenek barátaim és én sajnos olyan vagyok, hogy nem tudok beilleszkedni, meg társaságba se szoktam beszélgetni.


Most meg fogadtam neki, ha ő most ehhez így viszonyul, akkor én többet nem írok neki...

2015. ápr. 16. 21:21
 8/10 A kérdező kommentje:

Suliba, osztálytársaim meg kedvesebbek velem. Mindenki mondja, hogy mennyire "szeretnek"...


Azok akik alig ismernek mennyire átlátnak, de ez a barátság nekem nem tetszik...

2015. ápr. 16. 21:26
 9/10 A kérdező kommentje:
*elolvastam amit írt
2015. ápr. 16. 21:34
 10/10 anonim ***** válasza:

hagyd a francba

Keressél más barátokat, ez nem tűnik igazi barátságnak

2015. ápr. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!