Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nektek is volt már olyan,...

Nektek is volt már olyan, hogy egy gyerekkori barátságot meg kellett szakítani?

Figyelt kérdés

Nehéz volt? Én most vagyok ilyen helyzetben, és én kényszerülök megtenni a kezdő lépést, ugyanis nagyon megváltoztunk mindketten és nem bírom elviselni az életfelfogását így 30 tájékán.

Ti is szakítottatok meg régi baráttal kapcsolatot? Milyen volt?



2015. ápr. 21. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, engem eléggé megutált az illető. Szó mi szó a kapcsolatunk vége felé elég feszült volt már a viszonyunk, de bennem nincs harag iránta. Még általános iskolában lettünk barátok. A jobb emlékek megmaradtak, nagyon ritkán eszembe jut a közös együtt töltött idő, de akkor próbálok arra koncentrálni mi miatt szakadt félbe ez a sztori.
2015. ápr. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Addig volt felhőtlen a barátságunk, amíg el nem kezdtek érdekelni a nők, őt pedig egyáltalán nem (csak azon a szinten hogy hú de megdugnám ezt meg azt). Én akkor már romantikus szinten kezdtem érdeklődni a nők iránt, tetszett is valaki és onnantól már közönségesnek tartottam az ilyen megjegyzéseket. Egyszerűen nem lehetett vele komolyan beszélni a nőkről, mert mindig a szex lett a téma. Végül befejeztük a fősulit és más városokba mentünk, nem is nagyon beszélünk már. Családom és gyerekeim lettek, ő pedig éli a szinglik életét.
2015. ápr. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1-es: És mért utált meg? Ha nem vagyok túl indiszkrét...

2-es: Totál hasonló a helyzetünk. Lassan én is gyerekeket akarok, családot és nem akarom, hogy egy ilyen emberről vegyenek példát, vagy akár csak lássák is. 8 éves korunk óta vagyunk barátok, ez régebben még nem zavart. De én kezdek felnőni, ő nem... :///

2015. ápr. 21. 11:26
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek megvan az oka hogy miért nem akarja már folytatni a barátságot, a tiéd is jó ok. Nálam a döntő az volt, amikor az említett lánnyal komolyra fordult a dolog, a barátom mindig azt kérdezgette hogy megvolt -e már. Amikor valakit igazán szeretsz akkor ez elég sértővé válik, mert nem csak egy tárgy neked hanem a nő akit szeretsz és tisztelsz. Szóval nálam ez váltotta ki a dolgot, egyre kevesebbet lógtam vele és suli után már nem kerestem.
2015. ápr. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, mikor csőbe húzott és nyugodtan végignézte, ahogy a többiek vernek (lány vagyok, ő pedig fiú). Sosem fogom neki megbocsátani.
2015. ápr. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ma reggel megtörtént. Közös megegyezéssel, békével, jókívánságokkal, de más utakon folytatjuk tovább. Nem könnyű 22 évet eldobni... Ráadásul nincs más barátom, csak a családom és a párom, ezért sem könnyű. De ez volt a helyes döntés.
2015. ápr. 22. 08:38
 7/10 anonim ***** válasza:
Valóban ez volt a helyes döntés. Az ember folyamatosan változik. És ha két embernél ez a változás nem azonos irányban történik, óhatatlanul eltávolodnak egymástól. Ez a dolgok rendje. Majd ő is talál magához illő új barátot, és te is.
2015. ápr. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Mi sajnos a haverom felesége miatt távolodtunk el egymástól.

Egy városban laktunk, de ennek ellenére alig bírtunk találkozni, mert érdekes módon neki sosem volt jó valami miatt. Ez persze csak a kedves nej megléte után jelentett problémát. Jegyzem meg, hogy az asszonykával sosem találkoztam, náluk sosem fordulhattam meg. Ha nagy ritkán találkoztam is a haverommal, akkor valahol összefutottunk a városban. (Érdekes, hogy úgy agitálok a férjem haverja ellen, hogy még csak véleményt sem tudok róla alkotni ismeretség híján.)

Mostanra már sikerült elérnie azt is, hogy már más városba költözzenek. Így semmilyen esély sem maradt arra, hogy mi valaha találkozzunk.

Mindig is csodálkoztam azon, hogy emberek hogyan fordulhatnak ki magukból ennyire. Ha 10 évvel ezelőtti önmaga találkozna most saját magával, lehet, hogy arcon köpné magát.

Persze, bizonyára én látom rosszul a helyzetet.

2015. ápr. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem kell eldobni 22 évet! Egy barátság elcsökevényesedhet, kerülhetünk távol egymástól földrajzilag és lélekben, mentalitásban is. De ami szép és kellemes volt, azt a lelkünkben meg kell őrizni szépnek. Ez annakidején az épülésünket szolgálta! Ebből táplálkoztunk lelkileg!

Nekem több barátom is van.

Van olyan sorkatonai katonatársam, aki igaz barátom lett, de a leszerelés után keveset találkoztunk. Debreceni vagyok, ő Pesten lakik. De amikor lombikbébiztünk és a fővárosi Kaáli intézetbe jártunk, mindig számíthattunk rá, hogy befogad egy pár napra bennünket, engem és a feleségem. Akkor neki ment jól. Most 30 év után elvesztette az állását. Most én segíten baráti kölcsönökkel a túlélését. És ha soha nem adja meg, nem fogok búslakodni. Pedig volt olyan év, hogy nem is találkoztunk és az összes kommunikációk egy-egy karácsonyi képeslap volt. De amikor összefutunk és megöleljük egymást, akkor mindketten tudjuk, hogy a régi barátság nem múlt el. Csak földrajzilag mesze kerültünk egymástól, és más dolgunk is volt, mint állandóan emailezni egymásnak. De ha a másik bajban van, a legtemészetesebb dolog segíteni neki. Tulajdonképpen nem kell sülve-főve együtt lenni! Csak a bajban kell a másik mellé állni. Ez valódi barátság!

2015. szept. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen volt. Osszevesztunk. Rossz volt. De most mar nem olyan nehez.

Sok sok evet nem.kell eldobni es nem vagyok hive a szandekosan szakitsuk meg a kapcsolatot szep higgadtan modszernek. Egy baratsag csak alakul, valtozik, fejlodik, gyengul es vagy erosodik. Ha a baratoddal nagyon nem ertesz egyet akkor egyszeruen ritkulnak a beszelgetesek egyre kevesebb kozos tema miatt es egyszercsak megszakad, de tiz, huzs harminc ev mulva ujra elokerulhettek egymas szamara es lehet ugyanolyan jo baratok lesztek. Pl. Epp mindketten valtok, unokatok szuletik stb. Ezert foloslgesen csak eltero nezetek miatt nem kell "szakitani". De ha mar igy tetted, akkor egy tanacs: ha x ev mulva hianyzik vagy osszefutsz vele, akkor ne resteld folhivni es ha talalkozol vele es jol sikerul a talalkozo akkor beismerni bocs tevedtem.

2015. szept. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!