Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy lehet kölcsönös és jó...

Hogy lehet kölcsönös és jó barátságokat kiépíteni?

Figyelt kérdés

Utóbbi időben azt veszem észre, hogy az összes ember, akit a barátomnak tartok, mindig csak kihasznál, arra tart, hogy segítsek nekik, de arra nem méltat, hogy érdeklődjön, hogy mi újság vagy ilyesmi.

Viszont akármit csinálok, ha önmagamat adom, ha mégse, akkor is ugyanez történik, és picit frusztrál is + már nem igen bízok az emberekben. Sajnos hátráltat, hogy nehezen ismerkedős fajta vagyok

Kérem valaki tudna akár tanáccsal is segíteni, hogy hogyan lehet jó barátságot szerezni / kiépíteni új emberekkel? Nagyon hálás lennék :/


19/F


2015. okt. 3. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi újság? Hogy érzed magad?
2015. okt. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Helló! Hogy smint?


Erre nincs biztos recept, sajnos.

2015. okt. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha azt érzed, hogy arra tartanak, hogy segíts nekik, akkor ezt mondd el nekik. Mondd el, hogy szívesen segítesz, de ne legyen ez egyoldalú, akkor is találjanak meg, ha épp nem kell semmi, stb..


Sosem felejtem el, legjobb barátnőm egyszer azt mondta nekem: nem jó ez így, hogy mindig csak én hívlak fel telefonon. És ha hiszitek, ha nem (bevallom, szégyellem, bár tényleg így volt) nekem ez fel sem tűnt, nem is vettem észre. Még mielőtt totál lehúznátok, azt azért elmondom: azért nem vettem észre, mert a szomszéd utcában lakik és gyakran össze is futottunk.

Azóta kínosan ügyelek arra, hogy ez ne így legyen (ha bajban van, akkor is segítek) és Hála Istennek, továbbra is teljesen jóba vagyunk - immáron kb. 30 éve :-)

2015. okt. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Az a gond hogy nem igazán merem megemlìteni, hogy mindig én keresem őket, mert félek hogy nincs igazam éseteremtenek hogy "nincs sok idejük", meg ilyesmi.. Ha meg kihasználnak, az meg tud viselni eléggé

2015. okt. 3. 22:05
 5/8 anonim ***** válasza:

Előbb kérdeztem, hogy mi újság. Nem is válaszolsz rá. :(

:D

2015. okt. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Erre nincsen recept.


Le kell küzdened, hogy nehezen nyílsz meg, és kicsit szétnézni a nagyvilágban, ismerkedni. Akár a suliban (ha azt még nem "aknáztad ki" 100%-ig), akár interneten, vagy valamilyen sportkörben, klubban, rendezvényen stb. Akárhol, ahol sejtésed szerint találkozhatsz hozzád hasonló érdeklődési körű emberekkel.

Az, hogy találkozol-e valakivel, aki méltó a barátságodra, sajnos a véletlen kérdése, de így jóval nagyobb esélyed lesz rá. Aztán ha jól kijöttök valakivel, majd alakul a dolog.

2015. okt. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#5 Jaj, bocsánat, azt hittem, tippnek mondod :)

Köszi, megvagyok ^^ És te? :D (ha gondolod, írhatsz priviben) :)

#6 Igyekszem majd, csak a negatív élmények általában letörik az ember lelkesedését és életkedvét a további "próbálkozásoktól".. :/

2015. okt. 4. 21:23
 8/8 anonim ***** válasza:
A kölcsönösön először is nem csak neked kell dolgozni, a másik félen is sok múlik. Alapvetően érdemes analitikusan értelmezned a barátságotokban felmerülő esetleges problémákat, mi állhat a háttérben? miért csinálja? én miért csinálom? tudunk-e rajta változtatni? hogyan? stb. Mindig fontos, hogy átérezd a másik mit miért csinál, és megértsd, hogy ha most szemét is mondjuk veled, azt miért teszi, valószínűleg valamilyen más indíttatásból, különben nem lenne a barátod. Igyekezned kell minél jobban megnyílnod, hogy ő is átérezhesse, amikor neked van bajod, pl. ha tudja rólad, hogy idegesít a rap zene, és éppen olyat hallotok, és te idegesen válaszolsz az összes kérdésére, akkor az nem azért van mert idegesít téged, hanem csak a zenével van bajod. De ha ezt nem tudja rólad, akkor téves következtetéseket vonhat le rólad (vagy az érzelmeire hallgatva rögtön elutasítóvá válhat).
2015. okt. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!