Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van, hogy az emberek...

Miért van, hogy az emberek egy idő után nem akarnak új barátságokat és ellenállnak minden kezdeményezésnek?

Figyelt kérdés

A környezetemben figyelem - nagyjából 28-36 - korosztályban, biztos feljebb is, csak azt nem figyeltem, hogy egyszerűen nem nyitottak új dolgokra.

Most azokról beszélek, akiknek nincs még családjuk.


Miért ilyen hülyék, hogy egy rakás jó kis lehetőséget, embert barátságot képesek elhajtani, azzal, hogy


"nekem most már megvan a kialakult köröm, és nincs igényem másokra"


akkor is, ha a "kialakult kör" nem is olyan jól működik.


Mivel leht rávenni az ilyeneket, hogy nyissanak, ne legyenek ilyen unalmasak és öregesek, van 6 ember, és ha szeretne is több körémjönni, nem engedem, mert nekem nincs rá igényem - ez önzés és korlátolt beszűkültség, honnan tudja, hogy nem lesz sokkal jobb barátja az új egyik másik emberből?



2015. nov. 17. 04:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem értem a problémát. Mit akarsz megtudni? Miért mások az emberek, mint te?


Napi 8-10 óra munka. 4 óra munkába járás. 5-7 óra alvás. 2 óra bevásárlás és főzés. 1.5 óra edzés. Add össze.

Ez az én élet ciklusom.


Nekem nem fér bele, hogy elmegyek ismerkedni. Inkább filmklubba, színházba járok.

2015. nov. 17. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Trafó1 ***** válasza:
63%

Vagy te vagy túl izgága, miből gondolod, hogy a te nézőpontod a jó?

Valakit zavar/zavarhat a te mentalitásod is, lehet csak rád nem nyitottak.

2015. nov. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem rólam van szó, kedves utolsó.


Nekem voltak vannak és lesznek is barátaim, mert nem vagyok ilyen - többek között, ilyen ítélkezős, mint te, vagy olyan, mint az, aki felsorolta a napi programját.


A kérdés nem az volt, hogy "miért nem nyitottak rám" hanem hogy mi az oka, hogy egy harminc körüli ember beszűkül.

2015. nov. 17. 08:36
 4/14 A kérdező kommentje:

Talán még annyit, hogy az utóbbi időben több helyen olvastam, hallottam, mondták, nyavalyogtak, hogy nincsenek barátaik. Viszont tenni érte, az már büdös nekik.

Hát innen kezdődik a kérdés.

2015. nov. 17. 08:39
 5/14 anonim ***** válasza:
52%
Nekem is totál az jött le, hogy veled nem akarnak barátkozni. Amúgy meg ha így jó nekik akkor mi közöd van hozzá? Legalább a barátait hagy válogassa úgy valaki ahogy akarja, és ne úgy ahogy mondják neki.
2015. nov. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%
Hagy döntse el mindenki, hogy neki mi a jó. Nem vagyunk egyformák, ami neked igény, lehet hogy a másiknak teher. (Amúgy 25 év felett nehezebben köt az ember barátságot, valami pszichológiai tesztben olvastam.) Nekem is vannak barátaim, de nem igényelek új barátokat, nincs rá időm, és jól meg vagyok a barátaimmal. Meg szerintem ebben a korban már körültekintőbb, és óvatosabb az ember a kapcsolatok kialakításánál.
2015. nov. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 23 éves vagyok,van egy legjobb barátnőm van pár haverom,húgom is olyan mintha legjobb barátnőm lenne. Igazából több emberre nincs szükségem. Onnan tudom,hogy ismerkedtem barátkozás céljából más lányokkal. Srácokkal nem,mert ők többet gondoltak bele a dolgokba.Nyitott vagyok most is.De vhol meg úgy érzem

én nem bírok 1-2 embernél többre koncentrálni. Dolgozok,otthon anyumnak sokat segítek, van 2 kutyám.


Nem napirend leírás csak,hogy reálisan lásd.

16:30-ra érek haza a melóból. Leviszem a kutyákat 17:00 utána itthon eszek vmit,iszok egy kávét, 18 óra fele találkozok legjobb barátnőmmel majd este 9-10 ig nála vagyok dumcsizunk stb. Persze nem minden nap!!! Van,hogy nem találkozunk,mert ő dolgozik.Ha nem vele vagyok akkor meg itthon kell házimunkát végezni,nagy a lakásunk ,sose fogy el itt a tenni való,anyum meg nem bírja egyedül. Húgommal is rengeteget beszélek vagy vele megyek shoppingolni és stb.

És még párkapcsolatom sincs,de szabad időm szinte csak hétvégén van. Akkor se sok. Azt meg a kutyáimmal töltöm,kirándulunk.

Nekem nem fér bele az életembe még plusz 2-3 ember. Mindenkihez igazodni,egyenlően találkozni senki ne sértődjön meg,mindenkinek meghallgatni a problémáját tanácsot adni és stb.

Én jól érzem magamat így.De össze ismerkedek véletlen folytán másokkal és kialakulna barátság,nem zárkózom el.Csak nehezebb lesz,mivel vhonnan el kell vennem az időt.Azt meg vki megsínyli.

2015. nov. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Régebben, még a sulis időkben nekem is volt társaságom. Sokszor jártunk össze, buli stb... Aztán azóta megváltoztak a dolgok, elköltöztek, külföldre mentek stb. Nekem is itt van a munka 9 től Ötig-hatig, háztartás, párommal levés, kikapcsolódás. Párom barátaival ülünk be kéthetente-havonta a kedvenc helyünkre. Nem is lehet gyakrabban, mert a többieknek is ott a munka, gyerek. Új barátságot kötni emiatt is nehézkes, mert hazaesek a melóból, utána nincs kedvem még összekészülni, meg a városba kajtatni, vagy hajnalig diszkózni.
2015. nov. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Sajnos nem igazán értik a kérdés lényegét, helyette ilyeneket kell irogatni, hogy "hadd barátkozzon azzal akivel akar" - kérte bárki, hogy előírás szerűen barátkozzon?

Ó az a sérthetetlen liberális "neszóljbele" vírus...mindegy, akkor egyelőre kiegyezek azzal, hogy azért, mert szellemileg igénytelenek és lusták.

A sok munkával kapcsolatosan más a helyzet, nyilván a fáradtság is érthető, de a lényegen nem változtat.

Aki nem kész mindig új barátságokra, az egyszer csak egyedül marad, begyöpösödni pedig, na persze, mindenki maga tudja, de magának tesz rosszat.

2015. nov. 18. 01:06
 10/14 anonim ***** válasza:

Azért kedves Kérdező, mert sajnos a társadalomban jelenleg ez a trend.

Nézz körül, milyen válaszokat kaptál.

"Elég és nincs igényem" - "fáradt vagyok, szervezést igényel, nem érdekel" - "ebben a korban már" és hasonlók.

Ez ilyen magyar trend, én külföldön lakom 10 éve, itt mindenki barátkozósabb, otthon csak ezt látom mindenütt, hogy elkezdenek dolgozni, és nehézkessé válnak.

Minden fáj nekik, nyüszítenek, megvan a napi rutin, felkel, dolgozik, elmegy edzeni, néha "beül egy jóókisheeelyree" és ezzel telik az ideje nyugdíjas koráig, maximum néha elmegy nyaralni. Szóval csupa klisé, amitől egy élénkebb, bevállalósabb ember - talán te is különc lehetsz kissé, ami nem kritika, csak észrevétel - joggal bosszankodik.

Magyarországon ezt várják el.

Legyen rutin, állj be a sorba.

És legyél a másikkal lehetőség szerint távolságtartó és undok, nehogy elhidd, hogy esetleg akar tőled őszintén valamit.

Szerencsére van kivétel is, nem is olyan kevés.

És ami még itt a fórumon is kijön, hogy lehetőség szerint tudj jobban a másiknál mindent, ítélkezz, alázd le, mondd el neki ismeretlenül, hogy mekkora hülye, majd dőljhátra, hogy ezt a senkit is helyretettem...ilyenek a magyarok. Nem mindenki, de a korosztály, akit kérdezel, abból sokan, véleményem szerint egyébként ez a korosztály az egyik legelbaccottabb, annyi benne az aszociális, mint máshol sehol.

2015. nov. 18. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!