Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kisebb sérelmek egy barátságba...

Kisebb sérelmek egy barátságban. Benyeljük, konfrontálódunk, "leckéztetünk"?

Figyelt kérdés

A leckéztetés az rossz szó, mert erősen manipulatív és játszma jellege van, ami pont egy barátságba nem igazán fér bele. Ugyanakkor vannak olyan kisebb sérelmek, amiket ha örökké mindig szóvá tenné az ember, akkor afféle zsörtölődőnek tűnhetne, viszont ha meg mindent benyelek, akkor belül nőhet a feszültség, ami egy váratlan kirobbanás esetén pont a barátságot tehetné tönkre. Arra vagyok igazából kíváncsi, hogy ki hogy kezeli az ilyen elsőre kis horderejűnek, ám megoldatlanság esetén annál mérgezőbbnek tűnő helyzeteket.

Jóbarátommal (fiúk vagyunk) mindig megbeszéljük a nőügyeket. Egyszer egy nő, akivel csteltem, durván leoltott, hogy "örül, hogy a hátamnak beszél", mert nem válaszoltam azonnal. A barátom is jól kioktatott, hogy a csajnak volt igaza, őt is felqrja ha valaki nem válaszol, de közben látszik, hogy látja az üzenetet. Aztán mit tesz isten, pár nappal később a haver tette velem ugyanezt. Hogy kérdeztem valamit, ő meg egy nappal később válaszolt. Hát én az "elegáns revans"-ot választottam: nem tettem szóvá, nem veszekedtem, nem zsörtölődtem, csak ugyanígy tettem vele.

Más: szakított a barátnőjével mert szerinte uygan amikor együtt voltak minden jó volt, de a lány nem volt oda a srácért, inkább csak elvolt-beérte vele. Ez fájt a srácnak, viszonzatlannak érezte a bele fektetett energiát. Én a minap mondom neki, direkt a legnagyobb jóindulattal, hogy semmi dolgom, ha akar bandázni, talizni, akkor ráérek. (Neki akartam jót ezzel) Erre az volt a válasza, hogy "Jól van :D" a végén egy szmájlival. Aztán eltűnt, eltelt a nap, semmi visszareakc, hogy "köszi, de más a programom" vagy akár még azt is elfogadnám, ha pont nem velem akarja tölteni a napot, engem nagyon felb.sz az, amikor így leszarnak. Persze ezen besértődni sem biztos, hogy érdemes, de megint úgy vagyok, hogy valahogy a tudtára kellene adni, hogy nem helyeslem. Most tegnap este én direkt egy közönyös választ írtam, amikor küldött valamit viberen.


Tényleg, higgyétek el, nem akarok sem óvodás gyerekes hülyének tűnni, sem játszmázni vagy a semmit felfújni, de valahogy ezek mégis úgy bosszantanak.


Ki mit tenne? Vagy én vagyok csak túlérzékeny?


Annyit hadd kérjek, hogy a lekezelő oltogató trollok maradjanak távol, de a normális segítő válaszokért hálás vagyok, mégha az én hibámra is világít.



2015. nov. 30. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Az ilyen vagy nyeld le, ne reagálj rá, vagy pedig őszintén és egyenesen mondd a szemébe a problémádat, és beszéljétek meg. Az ilyen passzív-aggresszív bosszúállás szerintem a legrosszabb lehetőség, az csak a feszültséget növeli, de senki nem lesz jobb ember tőle. Én az utóbbi megoldást választanám ez esetben, de ez attól is függ, hogy "barát"-ként vagy "haver"-ként tekintesz rá. Ha barátként (ami azért valamivel közelibb, több bizalommal töltött kapcsolatra utal), akkor jobb, ha az ilyeneket megbeszéled vele, mielőtt megkeseredik a viszonyotok. Ha haverként, akkor intézd el egy vállrándítással, mert úgyse valószínű, hogy eléggé megértitek egymást ahhoz, hogy ne legyen sértődés belőle.
2015. nov. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Komolyan azzal vagytok elfoglalva, hogy ki hogy viselkedik a szenny facebookon??! Te egy ritka értelmes és érzelmes srácnak tűnsz ( a barátod valószínüleg nem jutott el odáig E- és IQ-ban, mint te) de semmiképp sem kellene hagynod, hogy a ti, erősnek tűnö barátságotokat is megfertőzze a facebook, viber meg hasonló marhaságok...


Örülj, hogy van egy barátod - próbálj meg minél többet tölteni vele élőben, s minél kevesebbet a neten! És semmiképp se törődj azzal, hogy ki mikor ír vissza. Komolyan, ez olyan nagyságrendű probléma, hogy most fekete vagy fehér zokni van rajtad és ha fehér, akkor milyen jogon vettél fel fehéret...


Szerintem neked több eszed van annál, hogy ilyen semmiségek miatt neheztelj a barátodra.


23f

2015. nov. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A Facebook is csak egy felület. Virtuális, de pontosan úgy kezeljük ott az embereket, mint a való életben.

Nem érdemes fetisizálni.


Lehet, hogy te vagy túlérzékeny, akkor viszont hasonló havert érdemes választani. Az EQ-d tényleg meglehetősen magasnak tűnik, az ilyen emberek általában eléggé érzékenyek is.


Ilyenkor egy barátságnál a legnagyobb öngól az, ha a haver egy dumm agresszív bunkó. Ő sokmindent elvisel, pontosabban el sem jut hozzá, mert fel sem veszi, te pedig megsértődsz olyanon, ami már agresszió, de a feladó részéről nem tűnik annak. Magyarul nem úgy szánta, mert nála az még nem agresszió.


Nem érdemes számolgatni a sérelmeket, az adok-kapokat, mert az nagyon hamar kikezdi a barátságot. Ilyenkor érdemes egy másik havert keresni, olyan embert, aki értelmi és érzelmi szinten nagyon hasonló hozzád, és sok közös témája van veled. Aki mellett nem kell számolgatni, hogy ki kinek mennyit adott, ki sérteget, ki nem, és agyalni azon, hogy minek szánta ezt vagy azt a kijelentését.

2015. nov. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!