Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy távkapcsolatból is lehet...

Egy távkapcsolatból is lehet egy olyan igazi baráti kapcsolat, mintha a két ember közel lakik egymáshoz?

Figyelt kérdés
2015. dec. 27. 23:32
 1/3 anonim ***** válasza:

ilyen kapcsolatot rendszerint pont a táv tart össze

(ha két ember huzamosan egy vizuállis társhoz ragaszkodik, amikor személyesen megismerik egymást, ez a vizuális barát meghal, mert konkrét ember lett belőle. jóformán lehet a nulláról kezdeni, mert a verbális kommunikáció indent felül írhat nagyon könnyen, nagyon gyorsan.)

2015. dec. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem meg pont az a tapasztalatom, hogy a távbarátságok nem tudnak igazán működni. Ha nincs személyes kontaktus és nincsenek személyes élmények egymással, akkor hamar elmúlhat az érdeklődés a másik iránt. Én már tapasztaltam.
2015. dec. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem hinném.


Nekem volt egy netes barátom 1,5 évig beszéltünk facebookon. Változó volt milyen gyakran mennyit. Aztán a városomba utazott,mert húgának volt vmi fellépése. Találkoztunk. Igazából nagyon durva volt,mert mintha nem azzal az emberrel beszéltem volna 1,5 éven keresztül!! Értsd: neten egy vagány,bele való pasi volt akivel bármiről ellehetett beszélgetni,legjobb pasi barátnak tartottam. Élőbe meg egy kis nyuszi volt. Úgy kellett kihúzni belőle minden egyes szót.Eléggé uncsi volt a találkozó és persze csalódás volt.3 órát lógtunk együtt,de még a végére sem oldódott fel,pedig mindent megpróbáltam,hogy lazítson,hiszen 1,5 évig beszélgettünk. De semmi.



Nekem legjobb barátnőm 5 percre lakik tőlem. Bármikor szükségünk van egymásra hívjuk a másikat ebből kifolyólag nagy tervezést nem igényelnek a találkozók. Hiszen akár este 9 kor is átmehetek egy fél óra-órára. 5 perc alatt ott vagyok és haza is érek.


Mikor 30 km-el odébb lakott,akkor minden egyes talit meg kellett szervezni,meg hogy a buszt meg a csatlakozást hogy érjem el. Szóval már az is necces volt.Jó részt neten tartottuk a kapcsolatot. De érezhetően gyengébb időszakjaink voltak. Pedig nem 200 km-ről hanem csak 30ról beszélek. Még sem tudtuk megoldani a talikat.


Igazából rajtatok múlik.

De én azt mondom,hogy nem lehet. Na meg ha egyikőtöknek kialakulna személyes baráti társasága vagy csak egy két ember. Akkor a netes barátok háttérbe szorulnak. Az embernek szüksége van a személyes élményekre,reakciókra.


Mondhatom,hogy tök jól vagyok és mosolygós smile,amit te el is hiszel. De ha élőbe látnád a barátodat rögtön levágnád,hogy a "tök jól vagyok" mögött össze van törve az ember.


Barátnőmet nagyon ismerem,én az írásából,telefonbeszélgetésből is levágom ha vmi nem stimmel. De egy személyes találkozónál mindent látsz a másikon,ott lehet nem smilekkal eltüntetni a valóságot.

2015. dec. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!