Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem tudok IGAZI barátoka...

Miért nem tudok IGAZI barátokat szerezni?

Figyelt kérdés
Már 18 éves vagyok, őszintén, még soha nem volt barátom. Néhány év kivételével amikor teljesen egyedül voltam, mindig volt valami haver mellettem vagy valami de nem az a fajta akihez éjfélkor bemernék kopogtatni mert kidobtak otthonról... Szóval barátom még soha nem volt. Néha olyan mintha érzéseim sem lennének, még soha nem voltam szerelmes sem, csak tetszettek fiúk és ennyi... Most egy nagyobb baráti körben vagyok benne és ők engem barátnak titulálnak de én nem szívesen mondom ezt egyikükre sem mert nem tartom igaznak. Ha valami bajom van vagy bármi egyikük sincs ott nekem, meg általánosságban is ha nem vagyok ott egy ilyen összejövetelünkön simán prótolható avgyok, tehát nekem ők nem barátok. Nem tudom miért nem tudok igazi kapcsolatokat kialakítani, néha azért vágyom rá.

2016. febr. 17. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Ilyen emberek nem ismerik barát fogalmát.

Sok sok embernek ugyan így nincs barátja, de azt hiszi, van vagy 50.

Nekem sem volt még sosem igaz barátom s 19 vagyok.

Ezzel nincs semmi probléma.

Ilyenné tették világot, nem lehet normális embereket megismerni, bizalmi kapcsolatokat kiépíteni... SZINTE.

Nagyon nehéz megtalálni magunkfajtákat, de nem lehetetlen. Én is találtam nem egy embert de egyikkel sem jött össze igazi barátság.

Ha szeretnél, írj és lesz ami lesz, vagy minimum segítek tisztán látni helyzetet, világot.

2016. febr. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Talán ha nem az interneten keresne sok mindenki barátot,vagy szerelmet.De mindenki ezt csinálja,kihalt már az életben való ismerkedés,és a kinézetre alapoz mindenki,ha már nem úgy nézel ki,nem is vagy jó.Ha jól nézel ki,lehetsz te bármilyen belsőre,legalább jó lesz megjelenni "vele". Undorítónak tartom ezt,mert ismeretlenül ítél mindenki.
2016. febr. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én nem az interneten keresek.
2016. febr. 17. 18:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Ilyen lett a világ. Elmagányosodott. Nekem (57) és a gyerekeimnek (>30) még vannak barátaink, a fiatalabbak már nehezebb helyzetben vannak. Mindenki a telefonját buzerálja, az igazi emberi kapcsolatok teljesen elsilányultak.
2016. febr. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"nem az a fajta akihez éjfélkor bemernék kopogtatni mert kidobtak otthonról..."


Mit értesz ezalatt? Vajon a te barátaid elszoktak gondolkodni azon, hogy te beengednéd-e őket az éjszaka közepén? Honnan tudják, hogy igen, ha nem tesznek próbára? Te honnan tudod, hogy nem, vagy mi alapján gondolod? Én simán nagyon jó barátnak tartok valakit, ha már megtapasztalom, hogy mélységes dolgokat is megtudok vele beszélni.

Szerintem csak inkább arról lehet beszélni, hogy a te értelmedben vett "IGAZ BARÁT"(aki mindenben részesed) túl nagy szó, talán túl sokat vársz el, mindenkinek megvan természetesen a maga dolgai és maga élete, nem kell senkinek sem minden rólad szóljon, talán ez egoizmus. Talán ez arról szól, hogy inkább először arra törekszünk mindinkább, hogy normális barátságokat alakítunk ki.. jó barátságokat.. remek barátságokat.. s így tovább jönnek a fokozatok.


"Ha valami bajom van vagy bármi egyikük sincs ott nekem, meg általánosságban is ha nem vagyok ott egy ilyen összejövetelünkön simán prótolható avgyok, tehát nekem ők nem barátok"


Te ott vagy nekik, mikor nekik van valami bajuk, vagy egyáltalán tudatában szoktál lenni, hogy nekik egyáltalán milyen problémáik szoktak lenni???? Mert biztos nekik is vannak problémáik, és talán olyanok, amikről te nem tudsz, ha még érdeklődés szinten sem állsz mellettük.:)

Ha nem vagy ott az összejöveteleiken, azt simán ők is úgy vehetik, hogy akkor épp nem állsz mellettük... Nem kell rólad szóljon minden. Ha ők is rossz néven veszik, hogy nem vagy ott, akkor biztos nem fognak könyörögni, de attól még gondolhatnak rád. (csalódottan, hogy ez miért nem jött el..)


Az normális, ha valaki elvárja, hogy olyan barátai legyenek, akik jól bánnak vele a találkozásokkor.

De a kisajátítások, "Kivételesen velem foglalkozzanak, vagy csak én legyen nekik" már másfajta hozzáállás.

Ha nem keresed őket, és ők sem keresnek téged, közben elképzelhető is, hogy aki sok barátságosabb emberrel foglalkozik, nincs ideje arra, hogy rohanjon azok után, akik távolságtartóbbak, bizalmatlanabbak.

2016. máj. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!