Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tehetnék? (Költözés) fontos!

Mit tehetnék? (Költözés) fontos!

Figyelt kérdés
A legjobb barátom most nyáron költözik a szüleivel az ország másik felére. Nem rég tudta meg és teljesen kiborult. Már nyolc éve legjobb barátok vagyunk és ő volt az egyetlen ember aki igazán megértett és vele igazán önmagam lehettem. Úgy volt hogy együtt mennénk gimibe es ugyanabba az osztályba jártunk volna... Nem tudom mit mindhatnék mert tudom milyen nehéz neki. El sem tudom képzelni mit érezhet. Itt hagyja az egész várost a barátait,szerelmét a sulit ahova mindig is járni akart es engem is :(. Nagyon depressziós és nem tudom mit mondhatnék neki... Egy teljesen idegen városba kell költöznie (Miskolc) és rettentően fél hogy nem talál barátokat és hogy a mi barátságunk meg fog szünni a nagy távoság miatt. Én is rettentően félek a beilleszkedés miatt mivel elég érdekes emberke vagyok. Kicsit gyerekes vicces de ha kell komoly. Mindig mondom neki hogy nem fog tönkremenni mert sokat fogok tenni érte (meg persze ő is) hogy megmaradjon és még találkozhatnának havonta. Ez megnxugtatta kicsit de rettentően rosszul érzi magát. Igyekszünk kihasználni minden egyes percet de nem tudom en mit mondhatnék/tehetnék érte. Rettentően átérzem amin ő most keresztűl megy és én biztos nem bîrnám ki :( ha valaki aki már járt jasonló cipőben leírná nekem néhány tanácsot mit tudnék tenni vagy hogy nektek megmaradt e a barátságotok. Előre is köszönöm. 15/L

2016. ápr. 6. 23:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Kicsit más szituáció, de az alapok ugyanazok:

Legjobb barátommal gimi után nem is nagyon beszélgetünk, pedig gimiben még azt tervezgettük, hogy kiköltözünk Angliába együtt. Vége lett a giminek azóta nincs közös program, ő Pesten él én Miskolcon, és hibernálódott a barátságunk.

De a 30 emberből vagy 5-tel tartom a kapcsolatot, és vagy kettő maradt a barátom, pedig kb 20-at annak tartottam.

Rá lesztek kényszerülve, hogy egymással barátkozzatok a gimiben, attól nem kell tartanod, hogy egyedül maradsz.


Tudom nem ilyen választ vártál, de nem fogok neked hazudni, még akkor sem ha kegyes hazugságról van szó. Próbáld önmagad adni és kiderül kik a hasonló emberek akikkel majd tudsz barátkozni.

Barátnőd se féljen, több ezer hasonló korú van Miskolcon, ő sem marad egyedül. Szar lesz eleinte, de csak pár hétig

2016. ápr. 7. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én Ausztriába költöztem ki. Minden barátom a hátam mögött hagyva és barátkozni nem tudok a nyelv miatt. Nekem fosabb, mégsem vagyok padlón. Vagyis de, de nem emiatt. Sok sikert neki és fel a fejjel!
2016. ápr. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokat segített :)
2016. ápr. 7. 21:09
 4/4 anonim válasza:
A végén elköltöztek?
2016. ápr. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!