Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tipp segítség, baráti kapcsola...

Tipp segítség, baráti kapcsolatok megoldására/megtartására, külföldre költözés után?

Figyelt kérdés
Most nyár elején fogok ki útazni külföldre egy elég hosszú időre és jelenleg van pár baráti kapcsolatom ,amik elégé nehézkesek ,és épp próbálom megmenteni őket ,de attól félek ,hogy ha sikerül is még a kiutazásom előtt megoldani őket ,akkor is a kiutazás negatív hatásként fog rájuk hatni és lehet semmit se fog érni a mostani próbálkozásaim értük ,amit nagyon nem szeretnék ,valaki volt már hasonló cipőben, és ha igen ,hogy sikerült meg gátolnia ezt?

2016. ápr. 19. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Az igaz barátságnál nem számít a távolság. Sajnos több olyan barátom is van, akikkel csak 2-3 évente tudok személyesen találkozni a nagy távolságok miatt, viszont ők igaz barátok. Lehet, hogy néha egy hónapon keresztül nem beszélünk (családosak vagyunk, meló, meló hátán stb.) de ha bármelyikőnknek problémája van, vagy öröme bármikor hívhatja a másikat és meggoldjuk, vagy segítünk egymásnak, már amennyire 15 000 km-ről ez lehetséges.

Ezzel csak azt akartam mondani, hogyha ezek a barátaid igaz barátok, akkor nem fog számítani a távolság, a jó viszony megmarad.

2016. ápr. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
huh ,ezt jó hallani ,bár mostanában ,már nem tudom kik az igaz barátaim.. De akkor azt hiszem ez majd segít eldönteni.
2016. ápr. 20. 14:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Keresd őket sokszor,érdeklődj.


A lényeg,hogy lássák attól,mert ki költöztél nem szűntek meg számodra.


Persze mint mindenhol ha az ember egy teljesen új közegbe kerül,új emberek stb. próbálja felvenni azt a ritmust amit ott lát,amiben élnie kell. Ilyenkor akarva akaratlanul azok az emberek vállnak fontossá akik körülötte vannak. Nem pedig azok akik 4-5 ezer km-el odébb laknak.


Hosszú távon szerintem egy barátságot nehéz fent tartani csupán telefonos,netes kapcsolattartással.Persze ez attól is függ,hogy milyen rég a barátaid. Nyilván 5-6 éves barátság után megy ki vki,természetes,hogy csak a távolság miatt nem dobja a több éves barátságait. De szerintem ember függő is a dolog.


Hiszen idővel mindenki változik.

Pl nekem legjobb barátnőm olyan szinten megváltozott kb 2 hónap alatt,hogy új munkahelyre került. Rá sem ismerek és elég sok olyan szokást,beszédet vett fel amivel én nagyon nem szimpatizálok.

Persze próbálok hozzá alkalmazkodni meg elfogadni,mert nagyon szeretem. De hiába lakunk 5 pernyire. Nem találkozunk annyit,nem beszélünk annyit. Kezdünk eltávolodni. Nagyon az új kollégáinak,új dolgoknak él úgy érzem! És még külföldre sem költözött.

2016. ápr. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2 év múlva én is kiköltözöm véglegesen és van hogy hasonló gondolatok járnak a fejemben. Nem szeretném elveszíteni őket. De ha maradnál is megszakadhatna az egész, hiszen hány barátság megy úgy tönkre, hogy egy városban él a 2fél. Az előző válaszadó is 5 percre lakik a másiktól, mégis eltávolodtak. Ez nem a távolságtól függ. Szerintem ha a 2 ember tud alkalmazkodni a helyzethez, akkor működhet. De rengeteg elfogadás szükséges hozzá! Nem tudtok csak úgy találkozni, el kell fogadni mindkét félnek, hogy lehet hogy alig tudtok majd beszélgetni stb, de akkor sem szabad megsértődni.


A nővérem 2 évig élt Angliában, a legjobb barátnője ott ment férjhez, ennek már vagy 10éve. Már mindketten gyermekeket nevelnek és van, hogy fél évig nem beszélnek. De ha újra beszélni kezdenek ugyanonnan folytatják, sőt idén együtt mentek nyaralni is. Ez tényleg az emberektől függ hogyan is kezelik a helyzeteket. Neked és nekik is ugyanannyit kell beletenni, csak így működhet!

2022. aug. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!