Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem tudom sehová se...

Miért nem tudom sehová se hívni az embereket?

Figyelt kérdés

Sok embertől megkaptam már hogy vagy "nem teszek semmit a barátságunkért" vagy "sosem hívom őt sehová" "nem szervezek programokat".

És a legrosszabb hogy ezt tudom, és szörnyen utálom magam ezért de nem tudom hogy változhatnék:(

Annyira irigylem azokat akik teljesen lazán kezelik ezt, bármit ki tudnak találni, bárkit el tudnak hívni.

Nekem volt egy film a moziban pár hónapja amit nagyon meg akartam nézni és vagy fél hónapig készültem rá hogy hogyan kérdezzem meg úgy az egyik osztálytársamat akivel jóban voltunk hogy lazának tűnjek, mintha akkor jutott volna csak úgy eszembe, nem azon görcsölnék hogy meg akarom nézni de nincs kivel.

Aztán amikor nagy nehezen sikerült,azt mondta hogy még nem látta az első részét ennek a filmnek, így nem hiszi hogy értené, finoman visszautasított. És ez elég volt ahhoz hogy elmenjen a kedvem mindenféle hígosgatástól.

Vannak olyan ismerőseim akiknek meg teljesen természetes ide-oda hívni az embereket, nincs egy szabad napja sem amikor egyedül lenne.

És szinte minden barátommal eltávolodunk emiatt, mert én nem hívok senkit sem, és hiába megyek el a találkozókra nem hiszik el hogy boldogan találkozom velük ha én sosem hívom őket.

Úgyhogy eldöntöttem hogy változtatni akarok.Csak az a baj, hogy nem tudom hogy kell ezt lazán csinálni, és a legrosszabb hogy hamar elmegy a kedvem.

Mert én alapból "otthonülős" vagyok, szeretek egyedül lenni, olvasni, filmezni meg ilyenek és ezért nehéz is kedvet kapnom hozzá hogy kimozduljak, hamar lefárasztanak az emberek. A legnagyobb baj az, hogy ez látszik is,és van hogy megjegyzik hogy ha nincs kedvem eljönni miért jövök? Pedig nekem tényleg van kedvem, és bár az elején néha vonakodva indulok el de nagyon örülök ha hívnak valahová.Csak a vége felé már tényleg leszívnak azok is akiket kedvelek pár óra alatt, és hiába próbálom magam boldognak meg energikusnak mutatni, nem mindig megy, gondolom ezt megérzik.

A másik meg amitől elmegy a kedvem az, ha valaki elhív valahová, beszélgetünk, és elkezd olyasmikről mesélni hogy mit csináltak múltkor, meg azelőtt a barátaival, meg másnál aludt, stb., és ez mindig egy hidegzuhany nekem, hogy mások milyen jó kis társasági életet élnek,meg milyen boldogok, én meg tök lúzer vagyok:(

Hogy könnyíthetném ezt meg? Nem akarom minden barátságomat tönkretenni azért mert ilyen béna vagyok.

17/l



2016. jún. 11. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Talán azt kellett volna mondani az osztálytársadnak,hogy akkor nézzünk meg egy másik filmet,fel kell magadat találni ha A terv nem jött be kell egy B is :)


Simán lehet,hogy tényleg ment volna csak amiért a film első részét nem látta nem akart. Én sem mentem egyszer mikor hívtak,mert nem láttam az első részeket,mellesleg nekem alapból nem tetszett a film előzetese:D azért sem néztem meg.


Nem vagy béna csak nem vagy találékony.

Úgy készülj,hogy legyen egy B terved is ha az A besülne.


Nekem olyan barátnőm van,hogy 2 lépéssel előttem jár,szóval mindig ő hív,de tényleg. De van mikor mondom,hogy pl szombaton beülhetnénk vhová meginni egy Mojito-t, vagy kávézni vagy bármi. Aztán ha látom rajta,hogy nem akkor menjünk moziba, ha az sem akkor iszogassunk vkinél vagy menjünk bulizni. Aztán az egyik mindig bejön :D légy találékony.


23/L

2016. jún. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Én is otthon ülős vagyok, de nekem az ilyen dologra az a taktikám, hogy nem kérdezem hanem kijelentem, hogy ekkor és ide megyünk. Eddig mindíg bejött, időpont változtatás természetesen előfordul. Mondjuk ti gondolom lányok vagytok, nem tudom mennyire lennétek el ezekkel a dolgokkal, de mi például billiárdozni, bowlingozni, sétálni, mozizni, esetleg go-kartozni szoktunk. A kúltúráltabb kocsmáktól se kell megijedni, mi is járunk, de nem iszunk alkoholt sose.

Ui.: van lány a társaságban és ő is jól érzi magát, mert mindíg eljön.

2016. jún. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom, megpróbálom majd.

Az a baj hogy annyira egyszerű lenne ez az egész, de a fejemben valahogy túlbonyolítom:(

2016. jún. 12. 11:13
 4/5 anonim válasza:
Írj privit. Ha közel laksz segítek rajtad :D 19/f
2016. jún. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ezen a blogon már megválaszolták a kérdésedet:

[link]

2016. júl. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!