Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » én rajottem hogy azert nincs...

Lumia 532 kérdése:

én rajottem hogy azert nincs egy baratom se meg azert nem tudok beilleszkedni sehova mert olyan buta vagyok hogy nem igazan tudok emberekel mirol beszelni, hogyan tudnam magam kimuvelni?

Figyelt kérdés
ugy ertem melyek azok a temak amikben erdemes otthon lenni? csak egy pelda gondolom tortenelem meg irodalom ilyesmikel felesleges foglalkozni hisz ezekrol ugyse beszel senki

2016. aug. 21. 10:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi a barátnőimmel pl mindenről beszélünk. Hülyeségekről is. Meg ha valamit nem ért nem tud róla semmit a másik akkor vagy hanyagoljuk azt a témát vagy elmagyarázzuk neki. Pl beszélünk róla hogs mit ettünk ebédre, milyen filmet láttunk, milyen könyvet olvastunk, elmeséljük hogy pl hajnalban felkeltem mert a szomszéd kutyája ugatott. Tehát nekünk nem kell beszédtéma, mindig ami eszünkbe jut. Ha ismerkedni szeretnél akkor pl kérdezd meg látta e a xy filmet, vagy milyen zenét szeret, vagy nézi e az olimpiát, akármi
2016. aug. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a ..kiművelem magam.. dolognak semmi értelme. Bizonyára vannak dolgok amik érdekelnek, amikre kíváncsi vagy, ezzel akarva-akaratlanul művelődik az ember, tájékozottabbá válik.


Mivel minden embert más és más érdekel, így specializálódni egy témára, nem hogy felesleges, de időpocsékolás is. A teljesen átlagos témákról, időjárás, aktuális hírek, bármiről lehet beszélgetni...


Hiába tanulod meg pl a teutoburgi csatát, ahol Varus három légióját szétverték a germánok, addig fogsz keresni olyan embert, amíg nem találsz, olyat aki hallott róla?


Miért gondolod magad butának? Ha tényleg az lennél, eszedbe sem jutott volna kérdést írni erről...Mert nem is vennéd észre, hogy buta vagy.


Inkább önértékelési problémát látok itt...

2016. aug. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat igazan hasznosak😊
2016. aug. 21. 11:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem azok éreznek így és azoknak akad ilyen problémájuk, akik olyan környezetbe vetődnek bele, ahol mindenki műveltebb náluk, és általánosságban sokkal többet olvasnak, és több irányból szereznek ismereteket.

Bár senkit sem kell kizárni, és mindenkivel meg lehet találni a közös hangot, hogyha valamiért úgy érzed, hogy arrogánsan bánnak veled, úgy kezelnek, mintha "butább lennél" náluk, arra valószínűleg életszerűbb lenne, ha olyan emberekkel is ismerkednél, akik nyitottabbak rád. Azzal teljesen egyetértek, hogy ne "mások kedvéért" műveld magad, miközben a saját személyes érdeklődést nem érzed valami iránt. Leegyszerűsíteném azzal hogy az emberek iránt érdeklődj közvetlenül, mindenekelőtt az emberekkel foglalkozz, érdekelhet az, hogy mit csinálnak, hogy vannak, milyenek...Szerintem vannak olyan emberek, akik mélyebb érdeklődés nélkül felvágnak másoknak azzal, hogy milyen műveltek, nem tudni miért, de ettől nem lesz szimpatikusabb valaki szerintem, főleg ha nagyon mű az amit előad, ehelyett simán lehetne kedves, emberközeli, ha már az a cél, hogy szimpatikussá akar válni.

Szerintem azt, amiről beszélsz, nem úgy kell elképzelni, hogy "elvonulsz" művelődni, hanem sokan egyszerűen amikor ott vannak egy társaságban, már akkor könnyen rájuk ragad minden, hogy figyelnek másokra, a figyelmüket szentelik a környezetükre, ezáltal értik meg azt. Nem "előre" kell színpadiasan művelődni, mielőtt társaságba mész, hanem az is szép, ha egy társaságba keveredve legalább figyelsz másokra, onnan tudsz sokkal életszerűbben és élvezhetőbben "művelődni", miközben a barátokkal meséltek, megosztotok gondolatokat, élményeket egymással mindenről, mindenhonnan.

Pl. senki sem fog pikkelni rád, mert nem ismered a kedvenc filmjét/zenéjét/műsorát, viszont ha arról van szó, hogy tegnap mesélt ő róla személyesen és nem figyelsz semmire, akkor már elég érdektelennek láthat.

2016. nov. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!