Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek gáz amit csinálok,...

Szerintetek gáz amit csinálok, jogos ez a reakció?

Figyelt kérdés

Van egy gyerekkori barátom már 10+ éve, soha nem vesztunk össze semmin. Másfél évet járt egy lánnyal, akivel pár hónapja szakítottak(a lány dobta a barátomat). Én időközben nagyon összebarátkoztam vele, a barátnőivel is és a szakításuk óra is rendszeresen találkozok velük. (Mindig is könnyebben barátkoztam lányokkal, és nincs is túl sok barátom. Nagyon nehezen nyílok meg az embereknek, de velük bármit megbeszélhetek, nagyon fontosak nekem.)

A szakításuk után többször is előkerült a téma hogy nagyon zavarja hogy továbbra is ezekkel a lányokkal lógok, el is döntöttem hogy akkor nem kínzom, megszakítom velük a kapcsolatot. Ez végül nem jött össze, nekem ez nem megy hogy nekünk egymással nincs semmi bajunk es egy 3. fél miatt ne találkozzak velük.

Végül több mint 10 év barátság után rámírt facebookon hogy mostantól ne keressem őt. Nem értem mi ebben olyan nagy dolog hogy barátok vagyunk az exével, ráadásul nem is volt csúnya vége a kapcsolatuknak. Olyan idióta szituáció ez az egész, felnőtt emberek vagyunk, mit érdekel hogy ki kivel barátkozik.

A facebookos üzenet óta nem beszéltünk semmit, nem is válaszoltam rá annyira felcs3szett.


Szerintetek sz@r arc vagyok ezért? (21 F)


2016. aug. 24. 03:43
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Még ha összejöttél volna az exével, azt mondanám valamennyire jogos lenne ez a reakció, de akkor is csak részben... de így hogy csak beszélgettek így egyáltalán nem. És egyébként is a barátod nem a főnököd, nem mondhatja meg hogy kivel barátkozz és kivel nem. Ha neki ennyi jelent 10+ év barástság hogy ilyen miatt megszakítja veled, hát akkor csak gratulálni tudok neki. Neked csak annyit hogy ilyen ember miatt ne bánkódj, úgy látszik ő mégsem annyira felnőtt.
2016. aug. 24. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Nem gáz, amit csinálsz, de a barátod reakciója is érthető. Nemrég szakított, még érzékeny az egész "témára". Ha amúgy normális felfogású a haverod, akkor idővel lenyugszik és keres majd, h rendezze a kapcsolatotokat. Ez volna az ideális.
2016. aug. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%
Ha arról lenne szó, hogy folyton "rákényszerítenéd" a volt barátnője társaságára, mert állandóan közös programokat szervezel, akkor megérteném. De ilyesmiről nem írtál. Azt viszont írtad, hogy nem haraggal váltak el. Mert még ha úgy lett volna, most érezhetné magát "elárulva, hogy a régi barátja is az ellenséggel paktál... Ez sem egy túl érett elgondolás, határeset, de na, még ezt is megérteném egy darabig. Így viszont azt mondom, hogy nagyon önző és gyerekes a reakciója.
2016. aug. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

" nem kínzom, megszakítom velük a kapcsolatot."

vagy elmondom neki, mint "10+ éve legjobb barátomnak" érzéseimet, és helyzetbeli állapotomat, ezzel nem megmutatva egy csapat embernek akivel "bármit megtudok beszélni", akkor barom vagyok, ok nélkül megszakítok emberekkel kapcsolatot.

Kommunikálni nem szokás nálatok? H lehettek így barátok?

Mind ketten idióták vagytok akik nem állnak készen egy 100%ig teljes emberi kapcsolatra.

2016. aug. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2016. aug. 24. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!