Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért érzek így? Megutáltam...

Miért érzek így? Megutáltam volna a legjobb barátnőmet? Ez normális?

Figyelt kérdés
Nem tudom mi történt. Én 16 vagyok ő már 20. Nekem mindig idősebb barátaim voltak, a velem egykorúakkal sosem találtam meg a közös hangot. Most lehet, hogy sznobnak, vagy nagyképűnek találtok majd, de engem mindig a komolyabb, felnőttesebb dolgok érdekeltek. Nincs és nem is volt bajom a velem egykorúakkal sem, tehát pl osztályban, csoportban mindig képes voltam beilleszkedni. Csak külön nem kerestem egyikőjük társaságát sem, inkább egyedül voltam. Igen, magamnak való vagyok ez tény. Nem szeretem a közösségeket. De ezzel a barátnőmmel már 3 éve úgymond a legjobb barátnők vagyunk. És bár így visszagondolva régebben is voltak olyan dolgai amikre úgy azért felhúztam a szemöldököm, hogy most mi van, de mostanában szinte állandóan ezt érzem. Példának okáért, neki van egy véleménye, elmondja, én meghallgatom és bár nem értek vele egyet mégis elfogadom, de ez fordított helyzetben úgy zajlik, hogy ő órákig képes 'harcolni' azért, hogy meggyőzzön engem arról, hogy az bizony nem úgy van, és nem úgy helyes ahogy én azt gondolom. És ez borzasztóan idegesítő, főleg mikor tudom, hogy szándékosan hoz szóba valamit, amiről nagyon jól tudja, hogy nem fogok vele egyetérteni, csak azért hogy okoskodhasson, és vitázzunk. (Ez általában a vallás szokott lenni, én ugyanis nem vagyok hívő.) Aztán a másik, hogy már ránézek, hallom a hangsúlyát, és tudom, hogy mikor hazudik. És ez elég gyakran fordul elő. Példa erre, hogy megbeszélünk valamit, és akkor ő neki nincs kedve, vagy nem tudom, és ahelyett hogy normálisan, felnőtt módjára elmondaná, és megbeszélnénk össze vissza hazudozik mint valami szociopata. És a durva az egészben, hogy szerintem néha már ő sem tudja hányadán áll, és miket hazudott, kinek, és hogy. De ami a legnagyobb gondom, az az, hogy én mindig akárhányszor valami baja volt, képes voltam akár órákig vigasztalni, meghallgattam, és próbáltam mindig jó tanácsokat adni neki, és mindig megmondtam az igazat. Ezzel szemben én nem igazán mondtam el neki a nagyobb problémáimat, mert eleinte megtettem, és annyira közömbösen viselkedett, mintha nem is neki meséltem volna, egyik fülén be, a másikon ki, vagy jobb esetben kaptam egy sajnálom, remélem jobb lesz, vagy ilyesmi közhelyes mondást. És ez nem is zavart eddig. Nem tudom miért. Talán mert eddig nem voltak olyan igazán nagy problémáim. Most viszont elég nehéz időszakon megyek keresztül, és örülnék, ha mellettem lenne, jól esne a támogatása, de egyértelmű, hogy ő ezt nem így látja. A sajnálom pedig nekem kevés. Így aztán, azt vettem észre, hogy mostmár nem is akarok vele találkozni, chatelni, semmit. Már rossz érzésem van akkor is ha látom hogy írt. Mit tegyek? Ez normális? minden barátság ilyen?

#barátság barátnők
2016. szept. 3. 20:59
 1/2 Bonnie2019 válasza:

Szia!

Igazából ismerős a helyzet, mert nekem az unokanővérem ilyen ,,okoskodó" típus, meg nagyon makacs is.

Vannak olyan emberek, akik megunnak egy barátot. Nem akarják kihasználni, csak már egyszerűen... nem nagyon tudom elmagyarázni, mert én se nagyon értem az ilyeneket. :)

Lehet, hogy a korkülönbség miatt ilyen, vagy mert ő már felnőttnek érzi magát, te meg még gyerek vagy? Nem tudom, mert egyikőtöket se ismerem.

Lehet, hogy valami sérelem érte és ezt rajtad vezeti le, vagy veled van valami baja... nem nagyon tudom. Az igazság az, hogy tudnom kéne milyen ember Ő meg Te, és akkor így könnyebb lenne.

Mindenesetre ha voltak más barátaid, akkor most támaszkodj rájuk egy kicsit, és egy kicsit ,,hanyagold" a másik barátodat, aki ilyen volt veled. A végén keresni fog téged, mert furi lesz neki, ha nem hívod, nem vigasztalod stb. De mikor keres, akkor kérdezd meg, hogy mi volt ez az egész. Mond meg neki, hogy rosszul esett neked, és akkor Ő is érzékelni fogja a helyzetet.

Ha pedig nem akarsz várni, vagy úgy érzed, hogy nincs nagyon más, akiben biztonságodat leled, akkor kérdezd meg finoman, mégis határozottan tőle, hogy ezt miért csinálja, mert neked ez nagyon rosszul esik, és nem nagyon érted mi volt ez az egész. Ha erre normálisan, nyitottan, egy bocsánatkéréssel válaszol, akkor se omolj a karjaiba, inkább légy elővigyázatos vele, és vázold fel a helyzetet, hogy mi lehet a megoldás szerinted.

Viszont, ha gorombán, flegmán válaszol, akkor, bármennyire fájni fog, sajnos ki kell mondanod, hogy ez így nem nagyon fog működni. És hagyd ott. Neked is rossz lesz, de hidd el neki is.

2016. szept. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sztem ez egyoldalu baràtsàg ha te őt vigasztaltad de ő téged nem mégha ő 20-éves is ez hülyeség sztem szimplàn önző aki csak magàval foglalkozik neki olyan bnő kell aki megvigasztalja és ott van a bajban mellette közben meg elfelejti hogy neked is lehetnek problémàid az életben és vissza fele nem működik a dolog .Ez nem bnő ez csak érdek bnő nekem is volt ilyen csak én idősebb vagyok a bnő meg fiatalabb!Az ilyeneket nem keresem hanyagolom !
2016. szept. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!