Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Elmondjam a barátnőimnek,...

Elmondjam a barátnőimnek, hogy mennyire rosszul esett, ami történt? Hogyan? Jogosan zavar a dolog?

Figyelt kérdés
A legjobb barátnőimmel az a szokásunk, most, hogy végzősök vagyunk és mindenkinek a tizennyolcadik szülinapja van a legközelebb, hogy különböző meglepetéseket találunk ki együtt annak a személynek a megköszöntésére, akinek épp a szülinapja van. Én a negyedik voltam a sorban, én vagyok a legvisszafogottabb, legcsendesebb közülünk, de már nagyon régóta (10 éve kb) legjobb barátok vagyunk. Az előttem lévő három szülinaposnak mind meglepetés bulit, vagy programot szerveztünk, tortával, énekléssel meg minden. Tök izgatott voltam, hogy nekem mit találnak ki, kicsit féltem is, mert nem annyira szeretek a középpontban lenni, de amikor magunk között vagyunk, akkor ez nem számít, felszabadult vagyok, szóval ez nem számít annyira. Erre, aznap elém álltak mosolyogva boldog szülinapot kívántak és átadtak egy szép ezüstfülbevalót. Szép, meg minden, és én tényleg örültem neki, de rosszul esett, hogy ennyivel lerendezték és nem szántak rá több időt... Így olyan érzés, mintha engem kevésbé szeretnének, mintha én nem számítanék. Egyre jobban bánt a dolog, de nem tudom, hogyan említsem meg nekik a dolgot anélkül, hogy nagyon összevesznénk. Vagy, hogy egyáltalán jogos, e, hogy rosszul esett.

2016. nov. 26. 15:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudhatod mennyi ideig válogatták az ajándékot és egy ezüst fülbevaló nem kis dolog. Én a helyedben nem említeném nekik, gondoltak rád, veled voltak. Lehet nélküled nem olyan kretívak és te is írod, hogy nem szeretsz középpontban lenni, ismernek, lehet ezért nem szerveztek pl bulit.
2016. nov. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Várjál még egy kicsit, lehet, hogy pont ma estére szervezték a születésnapi meglepetés bulit.

Én már jártam úgy, hogy amikor az egyik barátnőm véletlenül elkottyinotta, hogy egy olyan boltban voltak együtt, ahová én is nagyon szeretek járni, és engem kihagytak, nagyon megsértődtem. Egy hét múlva derült ki, hogy azért mentek oda titokban, mert nekem vettek meglepetés ajándékot. Még jó, hogy nem hisztiztem :)


Ha mégsem, ha a te meglepetés bulid tényleg elmarad, akkor nyugodtan megmondhatod nekik, hogy számítottál te is valami ilyesmire, és most rosszul érzed magad. Talán lesz elfogadható magyarázatuk.

2016. nov. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Blade Bone ***** válasza:
91%

Nem tudom, hogy te mennyire vagy másabb mint ők, de lehet épp ebből adódóan kaptál más ajándékot. Bár nem hazudok, a többi szülinap után ez nekem sem esett volna jól, akkor már inkább egy olcsóbb kis meglepi ami tovább tart.

Dee, én azt gondolom, hogy ha egyébként a mindennapokban számíthattok egymásra és tök jól elvagytok, akkor ez az ajándékosdi nem is számít, mert végtére is gondoltak rád, vagytok egymásnak már tíz éve, ez a legfontosabb. :)

2016. nov. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Gondoltak rád, örülj neki. Valakinek még ez se adódik meg.

Tényleg lehet sokáig keresgették neked azt a fülbevalót, meg nyilván ára is van, stb... És mivel pont hogy nem szeretsz a középpontban lenni lehet ezért nem is csináltak neked felhajtást.

2016. nov. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer velem is történt hasonló, hogy az egyik legjobb barátnőmnek meglepetésbulit szerveztünk, utána ő meg még annyit se mondott nekem, hogy boldog szülinapot. Meg is mondtam neki sértődötten hogy ez rosszul esett, erre olyan kifogásokat mondott, hogy ne várjam el hogy ő mindig a gép előtt legyen (tanítási szünet volt a szülinapomon), de láttam, hogy elérhető volt és szerintem tudta is, hogy szülinapom van. Fel is hívhatott volna amúgy, ha annyira nem is kedvel, hogy találkozni akarjon, vagy az első tanítási napon mondhatta volna utólag, de nem tette. Utána persze még nekem kellett bocsánatot kérnem tőle, de már sose lett olyan a viszonyunk, mint előtte.


Mindenesetre én mindenképp próbálnék velük beszélni, hátha ők nem így reagálnak. Ha tényleg igazi barátok, akkor biztosan megértenek, ha meg nem, akkor már nem sokáig kell elviselned őket.

2016. nov. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha bulit nem is,de mondjuk egy beülős,iszogatós estét össze hozhattak volna,ahová lehetett volna tortát is vinni.


Mivel mindenkinek buli,programm volt a meglepi egy fülbevaló tényleg olyan semmilyen tűnik.


Várj pár napot hátha szerveznek vmit.

2016. nov. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Sajnos már biztos, hogy nem szerveznek semmit, mert a szülinapom már vagy két hete volt. Az ötödik szülinaposnak pedig tegnap volt a meglepi buli. Még a héten megkapta az ajándékát, aztán szombat este összebeszéltünk a szüleivel, hogy engedjenek be minket, így megleptük. Vittünk tortát, italokat. Énekeltünk is, tök jó volt, csak nekem néhányszor eléggé nehezemre esett mosolyogni, arra gondolva, hogy nekem nem készültek ilyesmivel és ez rajtam kívül senkinek nem szúr szemet. Pedig a szülinapom környéki napokon még anyáéknak is szóltam, hogy legyen itthon ez az, meg számítsanak rá...

És sajnos azt is tudom, hogy a fülbevaló kiválasztása nem volt egy ördöngős feladat és túl sol időt sem vett igénybe.

2016. nov. 27. 10:05
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

Több nézetem is van a dolgot illetően:


1*Ne mond el nekik, a barátnőid buták, figyelmetlenek öncélúak és nem ismerik az együttérzést csak egy nyűg lenne nekik hogy -Jaj már megint te kis csöndes.. -Majd beadnak neked valami olcsó állarcos dumát hogy mennyire sajnálják meg stb.


2*Lehet hogy csak egyszerűen annyira buták hogy azt hitték miután mindenkinek olümposzi lakomát tartottak azután neked elég lesz adni egy fülbevalót és csá. Miért? Mert te olyan kis csöndes vagy és mert biztosan nem tetszene neked egy valamilyen buli miután annyit együtt szórakoztatok... (engem a hányinger kerülget nem tudom te hogy vagy vele)


3*Az előfordulhatott, hogy teljesen elfeletjették a legjobb barátnői körben tartozkodó eggyik egyén szülinapját mind, és az utolsó pillanatban gyors vettek egy fülbevalót, hogy elmondhassák "mi gondoltunk rád?"


4*Lehet hogy rosszul látod a helyzetet és valójában az igazán jó barátnők ők te meg csak azért kellesz mert te is bele tartozol a csapatba és azt mondják szeretnek de igazából a személyiségedet annyira nem. Ezt leginkább úgy tudod kitalálni igaz-e vagy sem, hogy elképzeled milyen lenne a társaság ha egyszer te nem tudnál eljönni (Ki hiányolna? Jól éreznék magukat nélküled is?) vagy ha eggyáltalán nem is léteznél (mi lenne más? Jobban/Ugyanúgy/Kevésbé éreznék jól magukat?)


VISZONT amit mindenképpen tegyél meg az az, hogyha van pasid vagy bármilyen másik közeli barátod aki nem tartozik közéjük és nem túl pletykás, ergo nem mondja el nekik akkor vele(ük) beszéld meg ezt vagy ha nincs is ilyen személy akkor itt GYK-n (pl.: velem ha nincs semmi jobb), a lényeg hogy add ki magadból és ne maradjon benned semmi rossz érzés ezzel kapcsolatban ;) én nagyon drukkolok neked. Egy másik fontos dolog az az amit lehet butaságnak fogsz gondolni de valójában így van (legalábbis én így érzem a leírtak alapján): Egyedül vagyunk a világban, és nagyon ritka az, hogy tényleg igazi barátokra találunk. Miből áll az igazi barátság? Tartósságból(=időállás+ütésállás) és abból hogy mennyire érezzük magunkat jól vele(ük). A te példádban ti szerintem nagyon jól érzitek magatok együtt viszont ami téged illet ezek a barátságok nem kellően tartósak, legalábbis nem mindegyik.


Kérdéseim és megjegyzések:


Melyik csillagot érzed a legigazabbnak,vagy ha egyik sem igaz akkor kérlek felvázolnád, hogy te mit képzelsz el a probléma okának?


Hogyan akarod elmondani nekik?


Félsz nekik elmondani mert tartasz tőle, hogy a barátságotok rovására mehet?


Olyan butaság eszedbe se jusson hogy jogos-e, mert nagyon erősen az, ez nem kérdés.


Ha elmondod nekik akkor azt határozottan tedd, ne pedig ilyen fülem farkam behúzom szégyellősen és azon pedig ne törd a fejed szerintem, hogy hogyan majd kijön az magától ha másképp nem is majd egyszer csak elsírod magadat vagy valaki észreveszi, hogy valami bajod van.


F/18

Örülnék ha valamilyen visszajelzést kapnák a munkámért :) :D

2016. nov. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Attol mert csendes vagy az nem azt jelenti hogy te nem örülnél egy tortànak !Mondjuk nekem alapbol furcsa hogy egy ezüst fülbevalot adtak én egy tortànak jobban örülnék vagy egy egyszerü hàzibuli ahova csak pàr embert hivtok meg nem nagy buli ez kreativitàs kérdése sztem!
2016. nov. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%
Ne emlísd meg nekik de amit tehetsz hogy ha szeretnél hàzibulit akkor szervezz te mond meg nekik hogy örülnél hogy ha eljönnének nem feltétlenül szülinap vagy névnap !Tudasd velük hogy te is szereted a nyüzsgést !
2016. nov. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!