Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nagytesók/szülők, akiknek...

Nagytesók/szülők, akiknek öcsétek/fiatok van, illetve fiúk! Lehet egy kérdésem?

Figyelt kérdés

Adódott egy helyzet és arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek egy 6-8 éves gyerek kábé hogy reagálna rá? Ha esetleg van ilyenkorú rokon a családban, vagy ha fiúk emlékeztek rá, hogy ti hogy éltétek volna meg... Sokat segítene, ha leírnátok.


A helyzet a következő: Adott két testvérpár, két mostohatestvér (6 és 8 évesek), illetve egy édestestvérpár (szintén ennyiek). Előbbieket nevezzük a-nak és b-nek, utóbbiakat pedig x-nek és y-nak. Szóval a két testvérpár nagyon szoros kapcsolatban áll egymással, sülve-főve együtt vannak, együtt játszanak már évek óta (b csak egy-két éve a társaságuk tagja, de őt is befogadták) és tényleg nagyon közel állnak egyméshoz. Viszont úgy áll a helyzet, hogy x és y ki fog költözni külföldre, mivel a szüleik ott vállalnak majd munkát, oda járnak majd iskolába, stb. A-b családja viszont otthon marad, nem megy sehova. A gyerekek (főleg a mostohatesókra lennék kíváncsi) hogy élhetik majd ezt meg? Például b, aki egyszer már átélte ezt kisgyerekként, mivel ő is külföldi és az anyukájával költözött ide? Van esély rá, hogy megmaradjon a barátságuk ha a szülők segítenek nekik pl feladni a leveleiket a postára vagy esetleg engedik időnként beülni őket a skype elé? Vagy ez végképp halálra van ítélve?

Mit gondoltok, a körötökben levő gyerekek hogy reagálnának erre a helyzetre, illetve fiúk, ti mit gondoltok, ha beleélitek magatokat?

A válaszokat előre is köszönöm!

(btw, a kérdés csupán elméleti, de remélem ez nem csökkenti a válaszok számát...)



2016. dec. 11. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Két öcsém van és mi is költöztünk. Egyiküket sem foglalkoztatja már, hogy mi van a gyerekkori barátjukkal, akiket ott hagytak és egyáltalán nem viselték nehezen a dolgot. Egy darabig hiányolták őket, aztán lett egy csomó új barátjuk. Tudnak játszani egymással is, nem törnek össze. Lehet kapcsolatot fenntartani, de nem hinném, hogy ha elveszik a kapcsolat az összetörne bárkit is. Ennyi idősen fölöslegesnek tartom ilyesmire energiát fektetni.Ezek bármennyire is úgy tűnik nem örökéletű barátságok.
2016. dec. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy az miért fontos információ, hogy fiúkról, féltestvérekről vagy édestestvérekről van szó:D Amúgy sokat változik az ember, vannak barátok akik sülve főve együtt vannak, de amikor ilyen helyzet áll elő, kiderül hogy mégse volt ennyire erős a kapocs. Persze egyáltalán nem lehetetlen tartani a kapcsolatot és fenntartani a barátságot, de ahhoz akarni kell mindkét (jelen esetben 4) oldalról. Például elsőben nagyon jóban lettünk egy lánnyal (én is lány vagyok), aztán amikor 10 évesek voltunk másik iskolába kerültünk, ennek ellenére sikerült tartani a kapcsolatot, most is nagyon közel állunk, pedig azóta eltelt 7 év és most már nem is egy országban élünk. Voltak időszakok amikor ritkán találkoztunk és alig beszéltünk, de ez nem gátolta azt hogy újra meg újra egymásra találjunk. Hogy egy kicsit szomorúbb történetet is meséljek, anyukám általános alsós legjobb barátnőjéék is külföldre költöztek, csak ők nem tudták tartani a kapcsolatot, akkor még nem volt meg ez a technikai háttér, meg a szülők nem is segítettek ebben, a gyerekek maguktól meg 8 évesen nem tudják ezt megoldani. Anyukám azóta emlegeti, hogy mennyire megrázta a dolog, milyen kár, és hogy onnantól nem is volt igazi barátja egészen az egyetemig. Szóval ez attól függ hogy milye fontos a kapcsolat, mennyit változnak a gyerekek, a szülők mennyire segítőképesek, stb. Nem mondanám hogy biztos halálra van ítélve, de nagy a valószínűsége hogy egy idő után nem fog működni és a múlté lesz.
2016. dec. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen fiatal gyerekeknél még nem annyira működőképes egy netes barátság, nekik még inkább arra van igényük, hogy ott legyen mellettük egy hús-vér valaki, akivel együtt játszhatnak. Persze ettől függetlenül lehetnek jóban, még ha ritkán találkoznak is élőben, pl. nekem is van olyan unokatesóm, akit csak évente-kétévente egyszer látok gyerekkorom óta, de mindig is tök jól el tudtam vele beszélgetni. De olyan szoros barátság szerintem nem lesz köztük, mint most. Idővel mindkét testvérpár talál majd magának más társaságot.
2016. dec. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor eddig elég kevésnek tűnik rá az esély...

2: Azért, mert így meg van magyarázva, hogy az egyik gyerek egyszer már átélte a külföldre költözést (nem írtam le, de azért eléggé hiányolja az 'otthon' maradt szülőjét és honvágya is van) és hátha ez van kihatással arra, hogy hogy tekint a költözésre. Ha nincs, nincs :D Meg így csak két szülőpárral kell számolni, nem néggyel, bár ez is inkább nekem fontos. Azért remélem nem baj némi plusz információ :D

2016. dec. 11. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!