Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lány barátaim miért nem...

Lány barátaim miért nem lehetnek? Miért nem engedi az ilyesmit a "világ"?

Figyelt kérdés

(24/F)


Sajnos az a helyzet, hogy úgy vélem, két dolog lehetséges:


1.: A lány egyedül van, és azért nem lehetünk barátok, mert azt hinné, hogy nyomulni akarok rá, ezért elmenekül, vagy ő kezdene rám nyomulni, aztán meg megsértődne hogy én csak a barátként nézek rá, ezért elmenne a fenébe.


2.: A lány párkapcsolatban van, ezért a párja nem engedné, hogy batárkozzak a lánnyal, függetlenül a szándéktól. Eljárkáljak vele ide-oda, dumálgatni, bulizni, ki lenne zárva...


Higgyétek el, mióta élek, próbálkozok, ez a két véglet bizonyosodott eddig be. Pedig tök jó lenne lány barátokkal bandázni néha, még ha hülyén is hangzik.

Valahogy ha gyerekkorodban nem szedtél össze lány barátokat, akikkel a régi barátságra hivatkozva lehet néha találkozgatni, és a féltékeny csávójuk is belátja a szándékot, akkor megszívtad, mert új lánybarátokra esélyed sincs. Maximum, ha egy régi, fiú barátodnak van egy csaja, akit nem félt tőled, de kettesben valószínűleg még ő se hagyna sokáig...



2017. jan. 2. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem annak van lány barátai, aki külsőleg megnyerő, tehát bejövős és vagy jó dumája van. Aki nem ilyen nem nagyon lesz nő barátja, mármint barát szinten sem.
2017. jan. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Van fiú-lány barátság, előnytelen külsővel is, sőt...

Amúgy kérdező, a kiírásban válaszoltál magadnak. Sokszor a féltékenykedés, meg a "mindenférfidugniakarcsak" baromság élteti az előítéleteket.

2017. jan. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szerintem aki bejövős, és jó dumája van, annak PONT azért nem lesz lány barátja, mert lehet, hogy a lány egy idő után többet érezne barátságnál...
2017. jan. 2. 15:13
 4/7 anonim válasza:
100%

Nem olyan lehetetlen az.:)

Mondjuk én lány vagyok, szóval én a másik oldalról látom a dolgokat.

De sokkal jobban kijövök a fiúkkal,mint a lányokkal így inkább fiúbarátaim vannak.


Szerintem mindkét félen múlik a dolog.

(1.) Próbáld érzékeltetni a másikkal,hogy csak barátságot szeretnél. Ha nem fogja fel,nem tudja megérteni azzal sajnos nem tudsz mit kezdeni. De előbb-utóbb csak rájön, hogy nem véletlen, hogy nem próbálkozol be nála, vagyis tényleg csak barátságot szeretnél.

(2.) Ez bizalom kérdése. Persze,mindenki féltékeny, ezt el kell fogadni. De én sosem hagytam,hogy választásra kényszerítsenek. Amikor megismer valaki, már az elején rájön,hogy fiúbarátaim vannak, és ez nem fog a jelenléte miatt változni.

Egyik legjobb fiúbarátomnak barátnője van. Mégis eljárunk együtt bulizni, filmezünk stb.


Inkább a körülöttünk élő emberek próbálnak bezavarni. Kevesen hisznek a fiu-lány barátságban, tehát folyamatosan hallgathatjuk, hogy mikor jövünk már össze. De „mi tudjuk, ők meg higyjenek amit szeretnének” -elvvel kezelhető a dolog..


Azt hiszem írtam egy kisebb regényt és lehetséges,hogy nem sok hasznos van benne.

17L

2017. jan. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4-es


Én szeretem a kifejtős válaszokat, köszi :)

Jó lenne, ha több hasonló esettel találkoznék, elsősorban persze a fiúkat kell meggyőzni az ártalmatlan szándékról, de az bizony igen nehéz.

2017. jan. 2. 15:50
 6/7 anonim válasza:

(4-es vagyok)

Ne aggódj, biztos találni fogsz lány barátokat. Értelmes, normális fiúnak tűnsz, akikből egyre kevesebb van. Ahogy kétszínű lány barátból egyre több (lány-lány barátságra gondolok).

Én azt veszem észre,hogy egyre több lány "keres" inkább fiú barátokat.

Ha pedig sikerül, akkor bizonyára a lány is azon lesz, hogy megértésse a párjával,hogy nem kell féltékenykednie, és hogy nem fog egy értékes barátságot feladni.

2017. jan. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A 4. hozzászólásból nagyon jól látszik, hogy mennyivel érettebb egy 17 éves lány, mint egy 24 éves fiú. :D


Kérdező! 24 évesen miért érdekel még mindig, hogy mit gondol "a világ"?????


Amúgy igen, úgy vannak a lányok összerakva, hogy ha egyedül vannak és találkoznak egy jófej 24 évessel, akkor előbb-utóbb beleszeretnek. Ez van. Így működik "a világ". Ezt bele kell kalkulálni. De hogy az adott lányon kívül ki mit gondol, az ne legyen szempont! Az adott lánnyal meg meg tudod majd beszélni, hogy mi a helyzet.


(Szerintem jó eséllyel az lehet, hogy te még kisfiú vagy, de néhány év múlva már majd örülnél, ha szerelmes lenne beléd az, aki elől most még menekülsz, mert egyelőre csak barátságot akarsz. "Csak" barátságot... Nézz körül, és vedd észre, hogy hány házasság esik szét amiatt, hogy nem barátságként indult, hanem anélkül házasodtak (vagy csak bútoroztak) össze, hogy egyáltalán ismerték volna egymást eléggé.


Szóval igen, tök jó, hogy barátságot akarsz, az nagyon-nagyon fontos! De ne húzd be a féket rögtön az elején! Ha mint barátot szereted az illetőt, hagyd, hogy több is kialakulhasson, ha úgy adódik, ne tedd eleve lehetetlenné, mert saját magaddal szúrsz ki hosszabb távon.

2017. jan. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!