Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Néha feleslegesnek érzem...

Néha feleslegesnek érzem magam a barátaim között?

Figyelt kérdés

4-5-en vagyunk jobb baráti viszonyban az osztályban és néha annyira feleslegesnek érzem magam közöttük pedig nagyon szeretem őket. Köztük van a legjobb barátnőm is, és mostanában (kb.1 éve) már nem tudunk úgy hülyülni mint régen, és a társaságból szinte mindenkivel jobban elhülyéskedik. Velem a legszemélyesebb és mi is jól elvagyunk de viccelődni már annyira nem tudunk egymással. Úgy érzem sokat változtam az elmúlt 1-2 évben, sokaktól megkapom hogy sokkal érettem meg "bölcsebb" vagyok, és tényleg rengeteget komolyodtam bizonyos dolgok miatt. Én vagyok a legmegbízhatóbb a kis körünkben, a "tanácsadó" típus, de sokszor nagyon nem szeretnék ez lenni. Olyan mintha már nem tudnám felhőtlenül jól érezni magam, sokkal felnőttesebb vagyok mint a többiek, és imádom mikor hülyülnek de már nem tudok úgy bekapcsolódni.

És azt vettem észre hogy semmi hangulatot nem teremtek, ha nem lennék ott ugyanolyan jó lenne a hangulat, olyan feleslegesnek érzem magam ilyenkor:( Ezt még nem mondtam nekik, nem is tudom hogy mondjam-e mert nem sokat tudnak tenni,így is folyton éreztetik velem hogy szeretnek meg ugyanolyan barátjuk vagyok mint régen de valamiért mégis kívülállónak értem magam néha.

Ez normális? Nektek is volt ilyen? Szerintetek beszéljem meg velük vagy hagyjam a dolgokat úgy ahogy vannak és majd kialakul ez a helyzet?

17/l



2017. jan. 6. 20:25
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam hogy introvertált vagyok, sosem voltam nagy dumagép és nem is leszek, mindig csendesebb típus voltam.
2017. jan. 6. 20:27
 2/4 anonim válasza:
100%

Én is ilyen voltam mint te, a komoly, a kis stréber. Volt nekem is 4-5 főből álló társaságom akikkel nagyon jól kijöttem. És voltak igen pillanatok amikor ezt éreztem amit te, túlnőttem rajtuk, ők hülyültek én már jóval előttük felnőttesen gondolkodtam sok mindenben. Komorabb hangulat volt ez miatt, nem tudtunk már úgy beszélgetni mint az elején.


Idővel mind kirepült az életemből, de mint utólag kiderült nem is olyan nagy baj. Kihasználtak a jegyzetek, házik miatt, addig poénkodtak velem amíg nem volt kivel mással, jó voltam én is. Jól jött hogy rólam puskázhatnak, én pedig sokszor fölöslegesnek éreztem magam. A legjobb barátaimnak tartottam őket, de idővel miután elballagtunk ki is derült hogy nem keresnek, jól elvannak nélkülem. Ne érezd ez miatt rosszul magad mert te változtál, felnőtt módjára gondolkodsz. Ettől neked ők még lehetnek igazi barátaid, idővel úgy is kiderül. Próbálj meg úgy elleni velük mint máskor, legyél igaz barátjuk, segítsd őket ha kell. Idővel tényleg kiderül megéri e türelem feléjük.


Ez normális a te korodban nyugodj meg :)

2017. jan. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ:) Sajnálom hogy így alakult de remélem találtál más barátokat és jól alakul az életed.


Velem ez nem így van, jó tanuló vagyok de nem vagyok stréber tanulni kicsit lusta vagyok inkább csak gondolkodni szeretek, ezért megy jobban a matek, fizika, kémia:D

Dogáknál legalább annyit segítenek nekem mint én nekik, nem azt mondom hogy mindig puskázunk főleg azért mert ők is jó tanulók de amikor mégis, akkor ez inkább csapatmunka, segítünk egymásnak,a házival ugyanígy van:)

2017. jan. 6. 21:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Persze, hogy normális.. Ne aggódj. Ezekmiatt sose èrezd magad rosszul..

Hát nem tudom,èn úgy vagyok ezzel,hogy az ember nem feltètlen barátkozni jár az iskolába.. Tanulni,ès ennyi.

Bár nyilván ez sem jó,aláírom.

Az a baj,hogy manapság már szinte majdnem 'minden' miatt megvan kövezve az ember.

Ha nem ez lenne ,jönne más "problèma" ..pl,nem vagy divatmajom.. magadnak való vagy stb..

Èn saját magamon is ezt tapasztaltam,meg a környezetembe..hogy bármi fogást találnak rajtad az emberek kihasználják/vissza èlnek vele.

Mèg akkor is ha nincs okuk rá:)

Ez persze nem általánosítás,mert ismerek nemegy kivètelt..csak sajnos egyre ritkább..

Ènis nagyon korán èrő típus vagyok, így megtudom èrteni.. Hozzád hasonló kaliberű embereket kellene találnod.

Mondjuk ezeket te tudod igazán,hogy èrdemes e nekik komolyabban taglalni a dolgokat..megèrtenèk e.. De nem gondolnám,hogy fognak változni emiatt.. Főleg,hogyha teljesen más vèglet mint te.

A kedvedet se akarom szegni,fèlreèrtès ne essèk:D

Próba cseresznye.

Èn szívesen beszèlgetnèk ilyen típusú emberekkel mint te,csak az èn környezetembe nincsenek..vagy csak jól elrejtőztek.^^

23/L

2017. jan. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!