Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan mondjam meg az egyik...

Hogyan mondjam meg az egyik legjobb baratnőmnek, hogy nem szeretném kölcsönözni az egyik alkalmi ruhámat neki?

Figyelt kérdés

Már több éve ismerjük egymást. Neki "mániája" h általában ruhákat kérjen kölcsön a baratnőktől ha megy valami alkalomra (esküvő, szülinap...). Van millió koktélruhája, szóval tényleg nem az a rászorulós fajta..

Én sosem voltam az a kölcsönkéregetős fajta, szóval nem is tudom ezt tolerálni, bármennyire is a baratnőm. Volt már, h egy cipőmet kölcsön adtam egy baratnőmnek és sosem láttam viszont mert fél évvel később látta be, h azon az estén tönkretette... Na mindegy. Szóval nagyon féltem a dolgaimat, főleg h ez a ruha is drága volt, továbbá nem szeretném interneten rajta viszont látni és azt hiszik, h egymás ruhájával öltözködöm. Mondhattok irigynek, de nálam ez sosem volt "divat"... :/ Hogy mondjam meg neki, h nem szeretném neki odaadni úgy, h ne értse félre h irigy lennék? Koszi a valaszokat!


2017. jan. 13. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Ezt kell mondani neki:

Nem adom kölcsön.

Ugye milyen egyszerű? Magyarázattal meg nem tartozol.

2017. jan. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom, h nem, csak tudom, h ha én lennék ilyen, h kölcsönkérek ruhát, akkor simán odaadna egyet :) Nem mintha a természetnek egyformának kellene lennie... Csak nem akarom h irigynek titulaljon...
2017. jan. 13. 10:12
 3/7 anonim ***** válasza:
azert nem adod kolcson mert te olyan tipusu lany vagy aki nem szeret osztozkodni a ruhain, mellesleg ez am se vmi higenikus. ezt mond neki ha megsertodik akkor buta mint a tok. le kell szarni.
2017. jan. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát igen, meg leönti esetleg valamivel, akkor máris tönkre megy a ruha, plusz dohányzik is és akar a csipkét is kiégetheti a szoknyán.. Elég ha esetleg én teszem tönkre véletlenül.. Igazatok van amúgy, ha megsértődik akkor meg az mindent elárul... :)
2017. jan. 13. 10:28
 5/7 Sunshinedoll ***** válasza:
21%

Figyelj, nem mindenki kölcsönadós fajta. Én pl nem vagyok, kb 2-3 ember van, akinek kölcsönadnám a cuccaimat. Egyszer egy csaj kölcsön akarta kérni a kedvenc ingem,inkább eladtam neki 10ezerért :D


Mondd meg neki, hogy nem szeretnéd odaadni, mert a múltkor sem volt őszinte a cipőddel. Mondd neki, hogy szereted azt a ruhát, és te is csak különleges alkalmakra veszed fel. Kész. Normális ember szerintem megérti, ha nemet mondanak neki.

2017. jan. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha eddig nem ígérted oda neki, akkor semmi probléma, erőt veszel magadon, és ugyanezeket szépen elmondod. Értelmes ember nem tudja ezt félre érteni, ha nem értelmes, akkor meg aztán előadhatod bárhogy, akkor sem jössz jól ki belőle.

Ha viszont odaígérted neki, akkor rajtad áll a döntés: vagy segget csinálsz a szádból és visszakozva meggondolod magad, vagy most már benyeled az elhamarkodottságod, odaadod, és ha lesz ára, azt "megfizeted". Az ár alatt azt értem, hogy viszontlátod pózolni őt a ruhádban, és ez a "legolcsóbb" verzió. Legközelebb meg előre gondolkozol és nem adsz oda senkinek semmit.

2017. jan. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nem, nem ígértem neki oda, azt mondtam, h még meglátom, h nekem fog-e kelleni akkor amikor neki is.

Tegnap megmondtam neki, h ne haragudjon, de nem adom kölcsön, mert nagyon féltem és nem szeretek ilyen drága holmikat kölcsönözni. Ha egy pólóról lenne szó, vagy egy 3000Ft-os szoknyáról, akkor az még oké, azt előbb kölcsönözném (bár ha annak lenne valami baja, azt is sajnálnám), de egy 20 000-es ruhát azért... :/ De írta, h megérti és azért nagyon szépen köszöni :) Szóval normálisan elfogadta a magyarázatot ! :)

2017. jan. 14. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!