Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért tragédia ha nem iszom...

Miért tragédia ha nem iszom állandóan alkoholt?

Figyelt kérdés

Ritkán iszom alkoholt, max ha esemény van (szülinap, szilveszter stb.), de akkor azért kirúgok a hámból rendesen, behozom a lemaradást. De csak évente párszor, nekem bőven elég. Azért nem szoktam éjszakázni, részegeskedni, mert hétvége van és kibírtam egy hetet. Az ismerőseim pedig mindig kerítenek alkalmat rá, hogy részegek legyenek, különösen "mert péntek van, buli van, koncert van stb" duma. Úgy vagyok vele oké béke van, csatlakozom, de nem rúgok be ezért mert péntek van, de érezzük jól magunkat. Mindig jó fej vagyok, kedvelnek a társaságban....és nem hívnak emiatt mert nem éjszakázom, vagy mert nem iszom.


Van egy haverom, ezer éve ismerem de úgy veszem észre már csak inni vagyok jó. Kifogás, hogy berúghasson csak úgy. "Jaj de rossz kedvem van, be akarok b*szni. Jaj nem iszunk? naaa igyunk már, meghívlak" szabályosan itat. Ha meg azt mondom, hogy nem iszok, akkor erősködik és kérlel. Vagy milyen már, hogy narancslevet iszok egy bárban... szerintem ő gyakran iszik.


Nem vagyok jónak elrontója, de hetente meg kéthetente nekem sok és nincs kedvem hozzá. A lányismerőseim rosszabbak, ők minden hétvégén isznak és éjszakáznak, piával fotózkodnak. Nekem elég pár havonta, de egyszerűen nem találom a helyem.


Persze biztos van itt aki azt mondja, jaj de jó ivócimbi, de nem olyan jó az. Veletek is megesett ez, vagy csak én nyúlok bele a rosszba?


2017. jan. 19. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Hat ha nem akarsz veluk igy talalkozni akkor keress mas baratokat akik olyanok mint te. Sajnos sok embernek ez az egyetlen orome van az eletben.
2017. jan. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ezaz hogy engem nem érdekel ha isznak, ugyanúgy partner vagyok és szórakoztató stb. csak mivel legtöbbször isznak, és éjszakáznak, amire nekem ritkán van igényem, így nem hívnak el. Pedig pár órát simán el lennék, de ha lelépek, besértődnek.
2017. jan. 19. 13:42
 3/6 anonim ***** válasza:

Beszéld meg velük így ahogy leírtad, az a legegyszerűbb!

Ha emiatt megsertődnek vagy netán összevesznek veled akkor láthatod, hogy tényleg mások felé kéne nyitni.

2017. jan. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Vagy milyen már, hogy narancslevet iszok egy bárban"

Semmilyen. Simán beülök light kólával a 3 legjobb barátom mellé, miközben szülinapot ünnepelünk, és rajtam kívül mindenki alkoholt iszik. Nem dugják bele a szondát a poharadba, hogy van-e vodka a narancsodban, gin a tonikodban, rum a kóládban... ne mások véleményétől tedd függővé, hogy mit fogyasztasz, vagy mit teszel és mit nem.

2017. jan. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha párkapcsolatban élsz, akkor megértem hogy nem érzel nagy késztetést az éjszakai bulizáshoz, iszogatáshoz.


Viszont ha független vagy, akkor kb. a legjobb péntek, szombat esti program lemenni egy táncos szórakozóhelyre, ha pedig józanul kevés az önbizalom, akkor előtte kicsit (de nem sokat) inni.

2017. jan. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
utolsó: neked...nekem nem
2017. jan. 19. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!