Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Legjobb barátnőtökkel megválto...

Legjobb barátnőtökkel megváltozott a viszony, hogy terhes lett?

Figyelt kérdés

Legjobb barátnőm mióta tudja,hogy terhes kb úgy viselkedik mint vmi hímes tojás. Mindenért ugráltatja a párját napi 5x is leküldi boltba,ha ő megkíván vmit. Ül és fekszik egész nap,nem dolgozik és nem is akar menni sehová,még ülős munkára sem,pedig lenne lehetősége. 2 hónapos terhes csak.Pénzük nincs. Párja dolgozik csak,de alig tudnak megélni. Eleve ilyen körülmények közé én nem vállalnék gyereket,amit megmondtam,de én lettem lehülyézve,hogy ő már pedig nem fogja elvetetni. Mondom jó,csak nem gondol bele abba,hogy 2 en nem tudnak megélni,majd egy gyereket hogy fognak etetni,ruháztatni és stb??? Anyósnál laknak jelenleg,mert albérletet sem tudtak fizetni. Na mind1 felelősség tudat nulla.


Csak erről tud beszélni semmi másról. Beszélgetéseink 90%,hogy ő rosszul van,meg jajj a gyerek.. Oké értem. De 2 hete ezt hallgatom és már kezd unalmas lenni.



Kicsit terelném a témát,de hát hamar vissza kanyarodunk.


Tudni kell,hogy én nő létemre annyira nem rajongok a gyerekekért. Számomra idegesítőek. Főleg,hogy a mostani szülők mindent megengednek nekik.

Lehet egyszer ez meg fog változni,de lehet nem. Nem igazán érdekel a gyerek téma. Tök semlegesek.


Bnőm tisztában van az én szemléletemmel, 4 éve bnők vagyunk. Tudja,hogy viszonyulok a gyerekekhez. Mégis csak ez a téma :/


2018. febr. 27. 19:06
 1/9 A kérdező kommentje:

Tudni kell,hogy erre az évre sok bulit,együtt nyaralást terveztünk,mert volt egy kisebb szünet a barátságunkban. Úgy gondoltuk,hogy szeretnék vissza állítani,hogy szorosabb legyen. Több progit csinálni stb.

Na ennek most totál off.

2018. febr. 27. 19:08
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

ez normalis

marmint az, hogy ot most mas dolgok foglalkoztatjak

tudod a baratsag az nem egy olyan dolog, amihez kotelezo jopofit vagni, mint pl. a rokoni kapcsolat, ahol illik mosolyogni a rokonra, foleg ugy hogy alig latjatok egymast, de a baratsag nem errol szol

ha a barat ugy viselkedik ami teged bosszant, akkor szepen finoman le kell lassitani a kapcsolatot

senki nem kotelez, hogy baratkozz vele, elhiszem hgoy szereted, meg jokat dumcsiztatok/buliztatok, de ez most megvaltozott es nem vagy koteles allandoan a kedveben jarni, foleg ugy, hogy teged a tema abszolut hidegen hagy


en sem rajongok a gyerekekert, nem is lesz nekunk valoszinu sose, es ezt a kisgyerekes baratnoim megertik

amikor osszejonnek akkor pelenka/ovi/suli a tema, de ha en is veluk tartok, akkor ram valo tekintettel mellozik ezt a temat, mert tudjak, hogy 1. nem erdekel 2. fogalmam sincs mirol beszelnek


ha a te baratnod nem tudja ezt megerteni, akkor szerintem hanyagold


idovel majd megjon az esze es belatja, hogy nem korulotte forog a vilag, de ez eltarthat jo par evig is...de minimum addig amig nem lesz meg egy gyerek; az elso baby mindig is sokkal kulonlegesebb, mert minden uj


ne haragudj ra, nem tehet rola

amit te tehetsz, hogy probalsz masokkal is baratkozni, mert ezt a lanyt most a gyerek erdekli elsosorban

2018. febr. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Most már kicsit hanyagolni fogom,szóval majd észre veszi magát.


Mind emellett eléggé nehéz időszakom van lelkileg. 4 év alatt mindig a bnőm mellett álltam. De most nekem lenne rá szükségem 4 év után elsőnek,hogy velem legyen, járkáljunk ide oda. Kicsit jobb legyen. De nem ihat,de még sétálni sem lehet elhívni. Csak a 4 fal között. Nekem meg a 4 falból elegem van. Kutyámmal sétálok sokat az kikapcsol egy kicsit. De jó lenne vele is progizni.


De mindegy majd túl lendülök ezen is.

2018. febr. 27. 20:26
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Ennek a barátságnak most "totál off". Ennyi. Egyébként sose lehettetek ti valódi barátnők, mert nagyon ellenszenvesnek állítod be. Neked szükséged van valamire, amit ő nem tud megadni, ergo: máshol keresed azt a valamit.
2018. febr. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Valódi barátnők voltunk,de inkább ez már múlt idő.

Mint írtam 4 évig én mindig mellette álltam mindenben,támogattam, segítettem. Önzetlen voltam.Hívott hajnalban,hogy rosszul van, lekísértem az ügyeletre!!


Viszont tavaly volt egy szünet a barátságunkban amikor össze jött egy sráccal,5 hónapig nem tudtam róla kb semmit,lerázott,elfelejtett eljönni találkozókra. Aztán nagy nehezen megbeszéltük,hogy akkor borítsunk fátylat rá,nehezen és lassan tudtam újra önmagamat adni,mert akkor is szükségem lett volna rá,de le voltam koppintva.De mindegy úgy voltam vele megbeszéltük,kibékültünk koncentrájunk a jelenre,jövőre.


Akkor terveztük el,hogy ebben az évben sok közös progit szervezünk,elmegyünk együtt nyaralni,többet bulizunk,mert sok minden kimaradt durván fél év alatt.

Megpróbáljuk újra szorosabbá tenni a barátságunkat,mert a srác előtt sokkal jobb volt a barátságunk. Többet el is jártunk.

Lelkileg tavaly volt egy törésem és most is sikeresen,tavalyi törésnél nem volt jelen. Mostaninál sem ami borzasztóan bánt. Mikor van egy szem legjobb bnőm és vele sem tudom megbeszélni a problémáimat és kérdezem én miért? 4 évig mindig mellette álltam,meghallgattam. Erre 4 év után 2x szükségem lenne rá,és nem. Vmi közbe szól mindig. Én sokszor kihoztam őt a lelki szarból és másképp nem lehetett csak ha kizökkentettem az addigi életéből,buliztunk,programoztunk.


Nekem is erre lenne a legnagyobb szükségem.

Nyilván kifogok mászni nélküle is,de sokkal nehezebben,hosszabban.

2018. febr. 27. 21:22
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem pont a gyerek miatt,Meg nem is a legjobb barátnőmről van szó(rájöttem nekem olyan nincs egy mély kapcsolta megszadása után)hanem egy közelebbiről.Évekig depressziós volt gyógyszereken élt,pszichiáterhez,pszichológushoz járt akkor hívogatott telefonon,találkoztunk is.Utána valami változott benne,szűkszavúan válaszolt,amit írtam nem érdekelte vagy rákontrázott.Pár hónappal később megismerte a jelenlegi férjét.Amikor sétálni mentünk nagy ritkán a közös barátnőkkel azt se mondta,hogy van kapcsolata.Később a társasági oldalról tudtam meg,de nem is ő hanem az udvarlója tette fel,aki régebbről szintén az ismerőseim között volt.Ő ezekután se mondott semmit.így az volt a helyzet mindent tudtunk,de az ő szájából ez nem hangzott el ezért nem is kérdeztünk semmit találkozásoknál.A környeztben hirek keringtek,hogy eljegyezték.Na ezt is jóval később közölte a neten chatben,meg hogy meghivna bennünket barátnőket is.A terhességéről szintén így szereztünk tudomást.Érdekes módon ezek az információ visszatartások csak engem bántottak,lehet azért,mert én hallgattam meg legtöbbször,a másik két barátnő nem úgy fogta fel őket.Tavaly egyszer mikor elmentünk hozzájuk mondtam búcsúzáskor majd találkozunk,erre ő elkezdte számolgatni mikor lesz a következő születésnap,ami azt jelentette,amjd akkor találkozunk.Most az idei évben szintén egyik születésnapon mondta hozzá az ő barátnői nem igazán járnak,csak születésnapokon találkozunk.Mint kiderült vannak gondok a férjével akinek elég fura eszméi vannak a gyerek nevelésről pl.nem akarja,hogy a gyerek majd igyon tejet,helyette inkább kölessel etetné.Azt mondta az se lenne jó ha édességet enne,mert tönkremennek a fogai...És mondta is nincs nagyon kinek elmondani ezeket a dolgokat,a szüleivel nem túl jó a kapcsolata,nekik nem mondhatja mert ezen jobban kiakadnának.De az,hogy őt se érdekeli hogy velem mi van már mellékes.Igaz nekem nem olyan problémáim vannak mint neki,de az életállapotomhoz mérten ezek se kisebb problémák.Csak sajnos ezt tapasztalom olyan barátnőknél akiknek családjuk van,hogy az ő problémáik a legnagyobb horderejűek a másikat meg még meg is mosolyogják,hogy mivel küszködik.Vannak pozitiv példák is azért pl.egy 4 gyerekes és 3gyerekes ismerősöm,ha találkozunk minimális szinten beszélnek a gyerekekről,teljesen más témákról beszélünk.Gondolom nekik néha jó kicsit kiszakadni és más dolgokról beszélni.
2018. febr. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Érthető, hogy most minden a baba körül forog, de azért tekintettel lehetne rád is. Szerintem a kapcsolatotok már soha nem lesz olyan, mint régen. Mert ha megszületik a baba, akkor már végképp csak arról fog beszélni, meg persze elújságolja majd, hogy újra terhes...


Bármennyire is fáj, ha magától nem veszi észre, hogy tapintatlan, és csak róla szól minden, el kell fogadnod, lépj túl rajta. Aztán ki tudja, lehet, hogy észhez tér majd valamikor, csak nem biztos, hogy kitörő örömmel fogadod majd.

2018. febr. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az még érthető, hogy hogy a terhesség, sokmindent megváltoztat, de az, hogy "2 hónaposan" semmit nem csinál, csak a barátját ugraltatja, annak ellenére, hogy anyagi gondjaik vannak, hát maradjunk annyiban nem sok jót ígér. És alighanem a barátságotoknak is annyi, mert ha tudja, hogyan viszonyulsz a "gyerekkérdéshez", alighanem direkt beszél csak arról.
2018. febr. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom észhez fog e térni.

Tegnap beszéltünk és mondta nekem,hogy majd ha a gyerek 3 éves lesz majd újra eljárunk bulizni, én erre inkább nem mondtam semmit. 3 év múlva???? :O hol él komolyan.


Szerintem megszül már nem igazán fogjuk tartani a kapcsolatot. Ő a baba körül forog,ez az egész gyerek dolog meg hidegen hagy. Neki ez lesz a fontos,nekem meg más.

2018. márc. 3. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!