Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a véleményetek arról,...

Mi a véleményetek arról, amikor a baráti házaspár egyik tagja a válásuk után kijelenti, hogy most pedig mindenki válasszon közülük, kivel kíván jóban lenni?

Figyelt kérdés
Ez az ultimátum egy 35-45 év körüliekből álló baráti társaságnak szól. Sokszor összejöttünk, jó csapat volt, de ők elváltak, mi úgy gondoltuk, hogy ha egyszerre nem is hívjuk őket, de hol egyik, hol másik az esetleges új párjával nyugodtan részt vehet továbbra is a bulikban. Erre a nő kijelenti a fenti mondatot. Mi nem szeretnénk választani, ezt mondtuk is neki, de ő ragaszkodik a választáshoz. Mi a párommal nyilván ezek után nem őt fogjuk, de félek, hogy emiatt a kijelentés miatt az egész társaságot megbomlik.
2018. márc. 22. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Hat en kirohognem 😂
2018. márc. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%
Te huszonéveid elején vagy? Mert ezt mondani sem kell, mindig így van. Az elvált emberek közül választani kell. Az egyik halálosan megsebezte a másikat, a gondolat is abszurd, hogy ezután mindkettővel találkozgattok, pláne majd az új párjaikkal. Ez nem így működik, millióból egy esetben sikerülhet csak, ha az elváltak jóban maradnak.
2018. márc. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Már miért kellene választani kedves utolsó? Azért, mert ők nem tudnak együtt élni egymással, én nem haragszom egyikükre sem. És igen, az egyik sebet ejtett a másikon, akkor rúgjak belé még én is egyet, hogy bocs, de a barátom se legyél, mert ezután nem tarthatom a kapcsolatot veled?


Szerintem te vagy a huszon- (vagy tizen)éveid elején, pont az örihai korszakodban :-)

2018. márc. 23. 14:18
 4/7 anonim ***** válasza:

- Huszonéveid elején vagy?

- Nem, te vagy huszonéveid elején!


Bocs, tévedtem. Nyolcéves körülinek tippellek.

“örihari”

Könyörgöm, ne azt vágd vissza válasznak, hogy “te vagy nyplcéves”.


Amúgy, ha a fél baráti köröd megtudná, hogy a férjed megcsalt, te válás után összejárnál velük, annak ellenére, hogy a hűtlen partnereddel és a szajhájával is jóban vannak? Ne dacból válaszolj, egy percig gondold át komolyan.

2018. márc. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az attól függ. Ha például megcsalta a párja és ezért szakítottak, akkor megérteném. Ha ilyesmiről nincs szó, akkor nem igazán és egy ilyen felszólítás után, "reflexből" a volt párját valasztanám.
2018. márc. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én ismerőseim képesek kulturált módon szakítani. Párom exével is jóban vagyunk.
2018. márc. 26. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

...nem vagyok nyolcéves, már 10 is elmúltam. Ez az egyik.


A másik pedig az, hogy én nem szeretem rángatni az embereket, és megmondani nekik, hogy mit csináljanak. Átgondoltam. Ha megcsalna a férjem, akkor nem várnám el a barátaimtól azt, hogy utálják, és segítsenek nekem haragudni. Tiszteletben tartanám a döntésüket. Ha nem tetszene, akkor inkább én lazítanék a barátságon, de akkor sem irányítanám a másikat. Et vagyok én.


A fenti példában viszont nincs szó megcsalásról. Legalábbis mi a baráti kör nem tudunk róla. Amennyire kívülállóként meg lehet ítélni, a férfi nem egy félrelépős típus. Ránézésre a nő sem. Viszont ő kezdeményezte a válást, azzal, hogy nem akar tovább a férjével együtt élni, de igazából csak ők tudják, miért. Kívülről nem látszott, hogy bármi baj lenne köztük. Váláskor is megegyeztek mindenben. Szóval ne egy olyan egymást köpködős válást képzeljetek el.


A baráti társaságból van aki a nőhöz áll közel, van aki a férfihez, és vannak olyanok, akik ott ismerték meg őket, mint pl. mi.

De szerintem ez a társaság emiatt a kijelentés miatt úgyis fel fog bomlani, amit sajnálok, de nincs mit tenni.

2018. márc. 26. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!