Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Dobott a barátnőm egy pasi...

Dobott a barátnőm egy pasi miatt.7 évig legjobb barátnők voltunk, lelkitársak, testvérek. Most meg megfulladok a hiányától, miért nem tudom elfogadni, feldolgozni?!

Figyelt kérdés

Ezer meg ezer közös élmény, emlék, olyan szoros kapcsolatunk volt, mintha a testvérem lett volna, a tűzbe tettem volna érte a kezem, hogy mindig itt lesz mellettem abban soha egy másodpercig nem kételkedtem. Benne bíztam a legjobban ezen a világon! Erre, tessék. Megkaptam életem legnagyobb csalódását. Jött az első párja és hirtelen eltűnt az életemből, azt sem tudtam kb. hogy él-e még... Fél év után felbukkant, helyre akarta hozni a helyrehozhatatlant, megpróbáltuk és a vége ugyanaz lett. Pár hét után nem jelentkezett többé.


Pokolian hiányzik, pedig tudom hogy nem tudnánk már barátok lenni. Túl nagy sebet okozott a viselkedésével, nem tudnék újra bízni benne. Vannak jobb napjaim, de sokszor kelek azzal a gondolattal hogy mennyire piszkosul hiányzik, hogy beszélgessünk, hogy elmenjünk valahova, nézzünk egy jó filmet, nevessünk vagy csak üljünk kint a kertben és csodáljuk a természetet... Rengeteg közös volt bennünk, sokkal több, mint bárki mással. A párom sem ért meg annyira, amennyire ő. Sőt folyton veszekedünk emiatt, nem érti meg hogy miért bánt ez ennyire.

Nagyon szenvedek a hiányától. Ma is így keltem, valószínűleg egész nap depressziósan fogok sírni a szobámban. Pedig ha itt lenne még mindig, bárhová elmehetnénk ebben a szép nyárias időben...



2018. máj. 8. 09:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezért szoktam én azt mondani, hogy ne engedd soha, hogy a boldogságod mástól függjön. Ha egyedül is jól érzed magad, sokkal könnyebb, mint másokon csüngeni önigazolásért, szeretetért. Ha igaz, amit írsz, hogy megfulladsz a hiányától, az baj. A te bajod. Nem bántásból mondom ezt, életkori sajátosság, a legtöbb ember ilyen ebben a korban. (Amennyiben jól feltételezem, hogy tizenéves vagy.)

Így, hogy pár évvel, évtizeddel túl vagyok ezen a korszakon, elmondom, mire jöttem rá.

- Van néhány nagyon jó barátom, de nem szeretem, ha valaki a legjobb barátjának hív. Az egy csomó elvárást szül, én pedig nem mindig tudok, nem is mindig akarok ezeknek megfelelni. Ugyanígy én sem neveznék ki senkit legjobb barátnak. Ha így lenne, akkor rangsort állítanék fel a barátok között, ami nem egészséges. Elég, ha van néhány megbízható ember, de nem akarom azzal terhelni őket, hogy a testvéremként vagy lelki társként nézzenek rám. Ha az embernek van egy párja, akivel együtt él, az legyen lelki társ.

- Volt egy lány barátom (én fiú vagyok), aki legjobb barátjának tartott, ki akart sajátítani, rosszul esett neki, ha másokkal voltam helyette. Megkértem, hogy emiatt ne cirkuszoljon, mert ez nem normális dolog. Aztán kicsit el is távolodtunk egy időben. Amikor újra találkoztunk, azt mondta, hogy én voltam a legjobb barátja, de már nem tart annak. Elmondtam, hogy igazából nekem jól esik, hogy nem tart már a legjobb barátjának. Megelégszem azzal, ha simán csak barátok vagyunk.

Én teljesen jól elvagyok egyedül is, ha nincs senki velem, akkor is elmegyek étterembe, moziba, fagyizni, sétálni, kirándulni. Ha jön valaki, az még jobb, de senkivel szemben nincsenek elvárásaim.


Ugyanakkor, ha valaki hiányzik, tudatom vele. Ha valami bánt, elmondom őszintén, mi nyomja a szívemet. Ha elmondod neki, hogy hiányzik, szeretnél találkozni vele, beszélgetni, miközben tudomásul veszed, hogy most érdekesebb neki a pasija, akkor valószínűleg változtatni fog. Ha nem tud, akkor idővel úgyis rájössz majd, hogy jellemgyenge ember, akire nem érdemes időt vesztegetni a későbbiekben. Nagyon fontos, hogy párkapcsolatban se feledkezzünk meg a barátainkról. Ha a barátnődnek ez mégsem megy, akkor... ő nem igazi barátnő.

2018. máj. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
4%

Ha számon tartjátok,hogy meddig voltatok legjobb barátnők,akkor sosem voltatok azok.

Habár...női dolgok :D

2018. máj. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy idő után elfelejted és nem fog hiányozni. Nekem volt egy barátnőm, akit még az általánosban ismertem meg. 15 évig voltunk "legjobb barátnők", amíg össze nem jött egy pasival, aki megtiltotta, hogy beszéljen velem. Én próbálkoztam, sokat is sírtam abban az időben, de szép lassan elmúlt. Amikor szakítottak, akkor megkeresett és bocsánatot kért, de aztán már én nem kerestem őt. Megpróbáltuk helyrehozni, nem ment. Nem tudtam rá többet barátként tekinteni, nem bíztam meg benne és nem is érdekelt, hogy mi van vele. Az első időszak rossz, utána tényleg elmúlik. Most már, hogy idősebb lettem vannak igazi barátaim, akik szintén tizenéve mellettem vannak és nem dobnának el egy pasi/csaj miatt. Te is fogsz igazi barátokat találni.
2018. máj. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Általános végén barátkoztunk össze, elég emlékezetes dolog miatt, természetesen emlékszem rá, onnan nem olyan nehéz elszámolni idáig... És ha megfigyeled nem napra pontos, tehát nem értem miért baj az, ha évre be tudom lőni mióta tartott...


Köszönöm hogy írtatok, különösen a harmadiknak, adott egy kis reményt, hogy egyszer elfelejthetem... mert most nagyon rossz :(

2018. máj. 8. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!