Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért vannak öngyilkossági...

Miért vannak öngyilkossági gondolataim?

Figyelt kérdés

Egy nagyon rossz időszakon mentem keresztül. A szüleim váltak, a bátyám elköltözött, a legjobb fiú barátom bevallotta, hogy szerelmes belém én finoman visszautasítottam, ezért elhíresztelte rólam, hogy ku_va vagyok, így az egész osztályom bántalmaz, ez felszínre hozta az előző iskolámból hozott szorongásom, ahol szintén kiközösítettek. Elkezdtem cigarettázni, vagdosni magam. A pszichológusom megállapította, hogy társfüggőségem van (vagyis embereket idealizálok, önbizalomhiányom van, és megfelelési kényszerem is...stb.), a szorongásom ellen felírt nyugtatókat, de még mindig rossz alvó vagyok. Anyukámmal folyamatosan veszekszünk, mert nem érzem jól magam a bőrömben, szeretném levágatni a hajam még rövidebbre (most váll fölé ér, kissé kócos), utálom a mostani ruháim, mindig is utáltam, csak az elvárások nyomása miatt öltözködök úgy mint a többi lány, el akarok költözni kollégiumba, hogy abban az iskolában tanulhassak, ahol szeretnék, de nem engednek el. Utálok otthon lenni, utálok egyedül lenni és tehetetlennek érzem magam, mert minden tönkremegy Körülöttem és én csak nézem... Hiányoznak a barátaim és minden más, amit sikerült a mostani gimnáziumomba, családi életemben felépítenem.


Most már azt hittem túl vagyok ezeken, de teljesen spontán pillanatokban beugrik, hogy csak le kéne ugranom valahonnan, vagy megenni egy doboz nyugtaót, felvágni az éreimet...stb. Én nem akarom ezeket a gondolatokat én rendbe akarom hozni az életem, de mindig előjönnek...


Mit tegyek?



2018. szept. 7. 16:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Mert tehetetlennek érzed magad. Használd fel a tényt, hogy már eddig eljutottál, hogy merj konfrontálódni (ha el akarod vágatni a hajad, vágasd le), merj kiállni magadért és lesz@rni, hogy mások mit gondolnak rólad. Az, hogy már ilyen állapotban vagy jelzi, hogy ez,a hogy most csinálod nem vezet sehova. (Egyébként ne gondolkozz ilyesmin, mert veszélyes, baj lehet belőle, ha ilyesmi van a tudatalattidban, ha egyszer valamiért beszűkül a tudatod.) Ha máshogy nem egy, csak kezeld úgy ezeket a gondolatokat, mintha a környezeted támadott volna meg (azzal, hogy piszkálnak, illetve eddig feszítik a húrjaidat), úgy talán könnyebb lesz "megvédened magad" és konfrontálódni a problémáid forrásaival.
2018. szept. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Egyet érték az előttem lévővel. A te életed a te döntésid.Ülj le beszéld meg anyukáddal, hogy oda szeretnél menni tovább tanulni ahova. Ha már nem jársz szihologushoz, de úgy érzed szeretnél menj el. Szerintem minden embernek kellene egy. Légy erős.
2018. szept. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kérj segítséget.

[link]

2018. szept. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!