Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért lehet ilyen kevés...

Miért lehet ilyen kevés normális, rendes emberrel találkozni?

Figyelt kérdés
A nagy többség miért ilyen gonosz, magának való, bunkó és felszínes?
2019. ápr. 11. 19:15
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Mert a világ felszínes lett. Üdv a való világban. Nekem se tetszik,de ez van. Felszínes ismerkedések,felszínes beszélgetések,felszínes barátkozások,felszínes emberek. Egyre több van belőlük.
2019. ápr. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1


Oké és akkor csak úgy bele kellene törődnöm, elfogadnom, hogy ez van s kész? Attól nem leszek boldogabb.

2019. ápr. 11. 19:32
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell bele törődni,hanem tenni ellene. Adni magadra külsőleg,és legyél ápolt. Ha nagyon ronda vagy külsőleg,akkor testre ott van az edzés,sport. Ha már semmi sem segít,és ettől se lettél előrébb,akkor bizony el kell fogadnod,vagy keress olyan embereket,akik nem felszínesek. Kevés van belőlük,de vannak.
2019. ápr. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Vree ***** válasza:
2019. ápr. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3


Valószínű félreértettél. Én nem akarok ezek közé az emberek közé beilleszkedni. Sőt, jó távol szeretném magam tartani magam, mivel az értékrendjeink nem egyeznek.


A kérdésem nem is arra utalt, hogy be szeretnék illeszkedni közéjük, hanem inkább az okokat szeretné feltárni. Már amennyire szabad erről beszélni, mert könnyebb az embereket elfogadni olyannak amilyenek, mint kritizálni a többséget.

2019. ápr. 11. 19:46
 6/10 anonim ***** válasza:

Az emberiség nagyja hulladék. Én spec normális (hah, mihez képest - a mai normák szerint egy weirdo vagyok) és rendes (vagyis kötelességtudó és felelősségteljes) vagyok, viszont kaptam annyi pofont, hogy emellé merő önvédelemből egy a felszínen zárkózott, bunkó és mogorva alak lettem. A felszín alá pedig senki nem néz, ahol legalább olyan mélység lakozik, mint a Marianna árokban. Csak nem osztom meg senkivel.

Szóval kérdezd meg magadtól - a felszín alapján ítélsz, vagy láttad adott ember mélységét is?

2019. ápr. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6


Ez a baj, hogy a kutyát nem érdekli mi van a felszín alatt. És a mai trendek, normák is inkább ezt a felszínesebb oldalát erősítik az embernek. Régebben legalább olvastak az emberek könyveket amik lelkileg gazdagították őket, jártak templomba. Tudom manapság vérciki az ha valaki vallásos és templomba jár, pláne fiatalon. De nem csak azt az oldalát kell nézni, hogy valaki hisz valamiben...a vallás is művelő, lelkileg fejlesztő, apoló hatással volt az emberekre.

Amikor idősebb emberekkel beszélek elképesztő mekkora a színvonalbeli hasadék. Mennyivel mélyebbről jönnek a szavak, mennyivel érettebbek, bölcsebbek, megértőbbek stb.


Manapság nem divat semmi olyasmi amitől az emberek fejlődnének lelkileg, szellemileg, személyiségileg. Minden trend inkább leépítő hatású. Butítja az embereket, értelmeiket tompítja, együttérzést kiiktatja stb. Nincs miről beszélgetni a mai emberrel. Mind ugyanazt hajtja amit már 100 irányból 1000-szer hallottál. Mintha kezdene robottá válni az ember. Gyakran nem jut eszembe, hogy emberrel van dolgom.

2019. ápr. 11. 22:34
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is az emberek alapvetően hulladékok, lehet, hogy evolúciós okai vannak, de tapasztalatból mondom, az embereket alapvetően nem érdekli mások problémája, személyisége és csak akkor barátkoznak, ha használni akarják a másik embert (akár szexre, akár lelki szemetesládának etc.).


Nem mintha nem lennének hibáim, de megbízható vagyok és jó barát, de mégis mindig egyedül maradtam, mert egyszerűen sok vagyok az embereknek.

2019. ápr. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8


Ja ez így van, az emberek csak érdekből cselekszenek. Nagyon önző lények, nárcisztikusak, azt hiszik minden körülöttük forog. Pedig ez milyen alacsony szintű godolkodás. Én úgy látom, hogy az intelligencia, empátia, érzelmi-értelmi gazdagság az evolúció eredménye, ám az evolúció sem egyenletesen zajlik le a Föld lakossága körében hanem szakaszosan. Mindig lesz egy kisebb csoport amelyik előrébb jár, lesz egy nagy csoport amely követi az elsőt és lesz egy újabb kis csoport amely követi az előzőt.

2019. ápr. 12. 09:40
 10/10 anonim válasza:
Megkérdezhetem hogy hány éves vagy és milyen nemű?
2019. ápr. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!