Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért védenek olyan embereket,...

Miért védenek olyan embereket, akik (szinte) 100%, hogy bűnösek?

Figyelt kérdés
Pl B. Lászlót, a Fanni ügyben. Még mi, teljesen kívülálló emberek is olyanokat olvasunk, amik egyértelművé teszik, hogy ki a bűnös, hát akkor a rendőrök mennyire biztosak lehetnek benne, mert nekik sokkal több infójuk van a dologról. Vagy anno az O.J. Simpson ügynél is mennyien és hogyan védték. De miért? Mármint oké, pénz, de akkor is. Ha valaki egyértelműen bűnös, azt a védői is tudják... Számomra ez felfoghatatlan.
2019. okt. 27. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Azért az "egyértelmű" nem mindig olyan "egyértelmű". Nem egyszer fordult már elő a történelemben, hogy aki "egyértelműen" bűnösnek tűnt, az csak nagyon rosszkor volt nagyon rossz helyen, de ártatlan. Az alapelv az, hogy ameddig nem bizonyosodnak meg róla, addig nem lehet az embert bűnösnek tekinteni.
2019. okt. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Az igazságszolgáltatás csak nevében "igazság" szolgáltatás, valójában jogszolgáltatás van, lehetsz te akármekkora elvetemült szadista tömeggyilkos bélféreg, a jogaid ugyanúgy megvannak, az ügyvéded munkája pedig hogy ezekkel megtegyen mindent, hogy kivakarjon a szarból. (az hogy ez most jó vagy rossz, inkább nem alkotok véleményt, mindenki döntse el magának)
2019. okt. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

100%ig bűnös akkor lehet valaki, ha konkrét, közvetlen bizonyítékok is rendelkezésre állnak. B. László esetében is valószínűsíthető, hogy ő a gyilkos, mert minden jel arra utal, de ez még nem bizonyítja a bűnösségét. Remélem érted, mit akarok ezzel mondani. Sok ügy azért húzódik el, mert nem elég a bizonyíték vagy a feltételezett cselekmény rábizonyításához nem elég. Nem ítélhetik el gyilkosságért, ha a bizonyíték nem teljesen egyértelmű. Egy esküdtszék elítélné, de itt más a jogrendszer.

O.J Simpson esete meg érdekes, én is azt gondolom, hogy bűnös, de biztos nem egyedül volt.

2019. okt. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen ezt értem, a Zodiákus filmből is megtudhatja az ember, hogy mennyin múlik az, hogy valakire rá tudják-e bizonyítani avagy sem.


Én ezt értem, hiszen ez azért "jó", hogy elkerüljék azt, amit írtatok is, hogy nehogy véletlenül ártatlan embert csukjanak le. De pl B. Lászlóval kapcsolatban videófelvétel van, vérminta stb. Az, hogy ő tagadja az kit érdekel? Ezek mellett védi őt bárki is?! Szerintem szánalmas. Persze minden ember más és más, de, hogy tud ezekután tükörbe nézni az az ember? Ki tudja hány ezer ilyen ügy van, volt és lesz is, csak azokról nem írnak... Na mindegy, de nekem ez nagyon fura. Képes valaki hosszú éveken egyetemen tanulni, ráadásul ez a szakma rohadt nehéz is azért, hogy aztán ilyen f@$zkalapokat védjen. Nem fér össze nálam.

2019. okt. 28. 07:49
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
Azért, mert bírósági tárgyalást nem lehet úgy lefolytatni, hogy a vádlottnak ne legyen üdvédje. Ha nincs sajáta, akkor hivatalból kirendelnek mellé egyet, neki pedig el kell végeznie a munkáját különben elégtelen védelem miatt a vádlott fellebbezhet az ítélet ellen.
2019. okt. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na ez az! Hogy ilyen a törvény! Hogy védeni kell a bűnöst is. Miért nem lenne elég egy kirendelt ügyvéd, aki nem védi, csak szimplán egy kirendelt ügyvéd, aki intézi a jogi dolgait a vádlottnak, hogy minden rendben menjen? De itt konkrét védelemről van szó, és ezer másik esetben is. A kettő között óriási a különbség. Értem, amit írsz és köszönöm is a válaszod, ahogy mindenkiét. De a kirendelt ügyvéd vagy bármilyen ügyvéd nem muszáj védje. Nem kell keresnie a megoldást arra, hogy hogyan ússza meg. Igenis kapja meg a büntetését az, aki bűnt követett el. Az ügyvédje meg max ellenőrizze, hogy jogszerűen jártak-e el, illetve, hogy nem kap-e túlzottan nagy büntetést. Mert ilyen is előfordul, de kimosdatni...
2019. okt. 28. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!