Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan adjak elo egy prezentac...

Hogyan adjak elo egy prezentaciot ha dadogok?

Figyelt kérdés

Mar 9 eve dadogok, es ezzel nagyon nehez az eletem. Zarkozotabb lettem miatta es stresszelek nagyon sokszor. Amerikaban jarok iskolaba mar a 2. eve. Kaptunk egy feladatot az iskolaban, prezentaciot kell elkeszitenunk es eloadnunk az egesz osztaly elott. Azt tudni kell a dadogasomrol, hogyha sok ember elott kell beszelnem durvabb es nehezebben kontrollalhato lesz. Szinte beszeni alig tudok csak dadogok ossze vissza. Mar mast nagyon stresszelek hogy fogom megoldani ezt a feladatot, mert masok elott dadogni szamomra nagyon kinos. Siras hataran vagyok annyira nem

tudom mit csinaljak. Valakinek van valami otlete mitol tudnek nyugodtabb lenni vagy aki dadogassal kuzd hogy gyozi le az ilyen helyzeteket?



2019. nov. 13. 18:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Magabiztos emberek is papìrokat tartanak a kezükben... Szerinted őket elkerülik a nyelvbotlások?
2019. nov. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem dadogok, de ha valaki dadog, akkor az nem zavar, meg fogja mindenki érteni, hogy nem tehetsz róla :) De, amúgy szakemberhez fordultál? Amúgy ha rástresszelsz rosszabb lesz :) A dadogásod amúgy mennyire komoly?
2019. nov. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Nem tudsz a tanároddal beszélni, hogy adjon valami más feladatot neked?
2019. nov. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

En hasonlo helyzetekben az eselytelenek nyugalmaval szoktam szerepelni a lesz.rom elvemmel.


Volt hogy késtem orarol azt sem tudtam hol tartunk egyaltalan meg adtak e fel barmit.

Nagy kesve megjelentem mindenki csendben ül erre a tanar megszolal hogy mivel kestem velem kezdjük. Kerdem, mégis mit?

Akkor segitökeszen elmondtàk hogy elöadàs a feladat a targyhoz kapcsolodo (gazdasagi)témàban de szabadon vàlasztva.


Igy neki àlltam a semmiböl korabban engem foglalkoztatott az orszagunkat erintö gazdasagi problemakat felvazolni(amit a tv ben hirekben hallgattam felfüllel hot veletlen), a problema megoldasara javaslatot tettem, a folyamatban levö megoldast véleményeztem es az egeszböl levontam a következtetest, hogy az egesz rendszert valojaban milyen èrdekek mozgatjàk az erkölcsös és vàrt helyett.


Szoval rögtönöztem egy jo nagy humbugot.


Aztan mindenki elöadasa utan az eredmeny. Az enyem volt a legjobb, nem a tema/reszletek miatt, hanem kiderült egyedül en tudtam egy kerek elöadast tartani aminek van eleje kidolgozàsa meg vége is.


Szoval neha mindenki többre kepes mint amit hisz magarol.


En a helyedben egy rakas minden szenleltetö eszközt alkalmaznék es a megfigyelöket beszeletnem kerdesekkel, vitàt inditanek el azaz véleményeket ütköztetnék.nem irtad a temat de igy legböl most irok valamiröl pl beszeljünk a rakrol


Nah szepen levetitenem videon mikor mit csinal, rajzolnam a tablara hogy nez ki, irasvetitön elöadnam pontokba szedve hogy mikkel kiserleteztek eddig es felennem a kerdest ki ismerui a nanotechnologiat, mi az, ha sikeres miert nem vezetik be szerintük, ha meg lesz az ellenszer elerhetö lesz e vagy csak gazdagoknak,stb stb


A közönseget szerepeltetném magyaràn kèrdésekkel

2019. nov. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

dadogva

nem gáz, ha tudják hogy dadogsz

2019. nov. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj lassabban és tagolva.A mondatokat ne kezd olyan szavakkal,ami r,t,s,h,b,betűkkel kezdődnek.
2019. nov. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy ilyen szaktársam.

Ő mindig részt vett a prezentáción, dadogva mondta végig nyilván, de nyilván több időt kapott, hagyták neki végigmondani.


Senki sem bántotta ezért.

2019. nov. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!! A tema a gorog istenek, es a dadogasom az utobbi fel evben elegge komolyabb lett. Orulok ha majd egy szot eltudok mondani akadas nelkul. Ha nem vagyok stressz helyzetben annyira nem gaz a dadogasom es nem is annyira eros, de ha olvasnom kell akkor mar vannak gondok mivel nem tudom kikerulni azokat a szavakat amiket nehezebben tudok kimondani. Logopedusnal voltam es segitett is de annyira sokkal nem lett jobb, ahogy kileptem az ajton ujra elegge dadogtam.
2019. nov. 13. 22:12
 9/11 anonim ***** válasza:

Az tényleg igaz, hogy ha fülhallgatón zenét hallgatsz és közben hangosan verset olvasol fel, akkor nem fogsz dadogni? Próbáltál ilyesmit? Énekelni? Dallamosan, ritmusra felolvadni prózát? Hogy nem a szavak jelentésére figyelsz hanem az ütemet követed?

A hosszabb, nehezebb szavakat felírnám nagy betűkkel egy nagyobb kartondarabra és ha nem tudnám kimondani felemelném a szükséges táblácskát, hogy olvassák el.

Ha minden kötél szakad, fel kell mondanod az egész hanganyagot egyedül, nyugodt körülmények között, és lejátszod az előadáson miközben ábrákon mutogatod amiről a felvèten beszélsz.

2019. nov. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Van egy technika, amikor kiállsz a pódiumra képzeld azt mintha pucér embereknek vagy csimpánzoknak tartanál előadást, mindjárt kisebb lesz rajtad a nyomás.
2019. nov. 14. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!