Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti ezért offolnátok a másikkal...

Ti ezért offolnátok a másikkal való ismerkedést?

Figyelt kérdés

Igazán türelmes és kedves vagyok alapból, viszont, ha fáradt vagyok könnyen félreértek megjegyzéseket és nem kellő módon reagálok.


Ismerkedem valakivel, félnapokat átbeszélünk, tényleg jól elmegy egymással az idő.


Vannak olyan dolgok, amiket rettentően rühellek. Ilyen dolgokról van szó, ha esetleg utasítanak valaminek az elvégzésére és nem pedig megkérnek vagy ha flegmák velem.


Már késő volt, nem kellett volna beszélnem már vele, hiszen fáradt voltam.

Egy olyan reakciót értettem félre, amiben nem volt semmi, még leírni is szégyellem. Erre én pedig átmentem védekezőbe és jeleztem felé, ha a flegma stílus nélkül nem megy akkor napolhatjuk is a beszélgetést.

Erre Ő elnézését kért, ha esetleg furán fogalmazott volna.


Az említett dolgok és a fáradtságom miatti énem előjött. Az utasítást, flegmaságot, mindent benne éreztem abba a pár szóba, tehát minden olyan zavaró dolgot, amit nem bírok ki szó nélkül.

Elköszöntünk egymástól, majd én elnézést kértem tőle ma, de nem érkezett semmilyen reakció.

Tényleg nagyon sajnálom, de akkor hibát követtem volna el, amit nem lehet elnézni?

Mostanában figyeltem meg ezt magamon, ha nem alszom eleget / fáradt vagyok, így veszem fel a dolgokat.


Nagyon jól megértettük eddig egymást, ezért is sajnálnám ezt így a kukába menni.


F


2020. márc. 20. 17:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha még csak egy kapcsolat elején járnék valakivel, ismerkedésről van szó, ezt írtad te is, vagyis még nem kötődnék hozzá, akkor lehet, hogy nem érdekelne tovább engem sem az illető.

Ilyesmit akkor néz el, bocsát meg az ember, ha már kötődik valakihez.

2020. márc. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban olyan a természeted, ahogy leírtad, aligha bírja ki melletted hosszú távon bárki is.

Gondolj bele: kinek lesz türelme éveken át vigyázni arra, nehogy olyat mondjon, ami miatt felhúzod az orrod, mert "fáradt vagy"? Miben fáradsz el? A vele való beszélgetésbe?

2020. márc. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Állítólag négy hónap kell ahhoz, hogy a kötődés kialakuljon. De valós hús-vér kapcsolatban. Ha csak amolyan online ismerkedés volt, akkor lehet, hogy soha nem alakul ki a kötődés, akkor sem, ha évek óta beszélget két fél.
2020. márc. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, én egy normális embernek tartom magam, és kultúrlénynek olyan szempontból, hogy nem bunkózok meg trágárkodok seknivel sem szándékosan, sem viccből, sem bántó módon.

De mégis van, hogy megesik, mert előfordul.

És nem csak velem, hanem mindenkivel. Emberek vagyunk.


Aki olyan sértődékeny, túlérzékeny, mimóza nebántsvirág, hogy nem tud kezelni egy ilyen helyzetet, vagy olyan beképzelt, kivagyi, nárcisztikus egoista,kisstilű, aki rangon aluli, megbocsájthatatlan sértésnek érzi, hogy valaki esetleg bunkón szóljon hozzá, azokkal meg úgy érzem, hogy nincs dolgom, és örülök, ha mihamarabb előjön az igazi énjük...

Az egészséges önkritikával rendelkező, egészséges idegzetű, megbocsátásra képes, szerény, nagyvonalú, humánus embereket kedvelem, velük lehet csak "sziklára" épiteni a kapcsolatot, az előbbi kategóriákkal csak "futóhomokra"...


Szóval ne bánd, és ne is keresd. Két hét, két hónap, vagy két év múlva ismét eljátssza. És mindig ő lesz a sértett fél, aki bocsánatkérést vár - javarészt a semmiért.

2020. márc. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Jól teszi, hogy nem válaszol. Senki nem tolerálja azt, amit te sem tolerálsz, nem mentség a "fáradt voltam" duma sem, mintahogy semmi. Én srác vagyok, de hidegen hagyna onnantól a csaj, akinek mindennap így kell lesni az igényeit, mert hisztis. Bár csajoknál még elnézhetőbb is, mint pasiként hisztizni.
2020. márc. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Csak tudod, előző, a példában a beszélgetőpartner nem várta el, hogy elnézést kérjenek tőle. Sőt, ő kért elnézést, ha furán fogalmazott volna.

A kérdező saját maga gondolta úgy, hogy elnézést kér később, mert rájött, hogy nem neki volt igaza.

2020. márc. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
#6 Igen, most még bocsánatot kér (amivel nem lehet mosdatni majd később minden tettet, később mikor fog, ha tegyük fel egy évig együtt lennének? Mérgező az ilyen ember a többieknek.
2020. márc. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#2 Biológiai fáradtság, ilyen is létezik. Nem csak úgy lehet elfáradni, ha vasakat pakol át egyik helyről a másik helyre valaki.


Ha ez nem volna, nem is aludnánk, hiszen nem fáradnánk el.


Mit kellen csinálnom? Akasszam fel magamat, mert ilyenkor könnyen félreértek dolgokat vagy mi volna a megoldás?



Valóban Ő kért bocsánatot, de nem éreztem később jogosnak azt, hogy neki kellene ezt megtennie, ezért írtam rá később én és kértem elnézést, mert tényleg nem volt bántó dolog a mondandójában.

2020. márc. 20. 18:00
 9/13 anonim ***** válasza:

Talán elmenni orvoshoz, mert ez nem normális. Mindennap elfáradunk, mindennap alszunk, akkor te mindennap olyan vagy a nap végére, mint egy részeg, hogy félreértesz mindent?


Lehet, hogy rosszul alszol, mármint nagyon rosszul, és ezért fáradsz el ennyire. Azt megértem, hogy ha kegyetlen fáradt vagy, akkor félreértesz dolgokat, de ahhoz olyan fáradtság kell, hogy csúszol le a székről, vagy már félig alszol, és fel sem fogod, ki mit beszél.

2020. márc. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Sokat 2-3 órákat alszom, azt követő napon pedig úgy érzem, hogy kialszom magamat. A rákövetkező nap az kb 6-7-8 óra alvást jelent.

Utaztam mostanában és az időjárásnak a változása is benne lehet, nyárból jöttem vissza ide, időeltolódás stb.

Remélem, hogy csak ez a gond és megszokom ezt ismét.

2020. márc. 20. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!