Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A Cody névnek van magyar...

A Cody névnek van magyar megfelelője?

Figyelt kérdés

2020. jún. 4. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy így konkrétan van, de pl egy Konrádot lehet így becézni. Mert így leírva meg, hogy Kodi, így túl fura, és becenévnek hat. Tehát akkor szeirntem legyen Konrád, és akkor az nevezhető úgy.

Van amúgy itt jelentés alapján ő valami hosszúnevűnek/hosszú nemzetiségűnek/ nemzetiségnek a fia

[link]

Tehát pl szerintem így hasonló jelentése alapján nem biztos, hogy fogsz találni, viszont:

A Konrád[1] férfinév a német Kuonrat névből származik. Elemeinek jelentése: merész és tanács.[2]

Kunó:[1] a Konrád német becenevéből önállósult.[3]

Kurt:[1] a Konrád német becenevéből önállósult.[3]

Forrás:

[link]

Kund:

Jelentése: A Kont régi magyar személynév, ami az északi germán Knut, Knud névből származik. Jelentése: faj, fajta ill. előkelő származású.

Forrás: [link]

[link]

[link]

Koridon is van: görög eredetű férfi név, ejelntése: búbos pacsirta

[link]

Szerintem nézegesd végig az MTA összes névnél a K-betűsöket

2020. jún. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*Van még például hasonló az Álmos, Előd, Ond, Kond is. :) Az is jó. :):)
2020. jún. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
*bár mondjuk Kondot lehet, hogy érdekes lenne Kodinak becézni. :):) De mondjuk lehet jó. De lehet amúgy, hogy elkezdenék Kondizni. Mármint :D, hogy nem én kezdenék el kondizni, hanem humorból elkezdenék őt kondinak hívni, de mondjuk még az is aranyos. :):) Hogyha nem direkt cukkolással hangnemben csinálnák. :):)
2020. jún. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Haha :) Koszi, kimerito volt nagyon a valasz! Utananezek ezeknek a neveknek, habar igy eleg valoszinutlennek latom, hogy legyen direkt forditasa.
2020. jún. 5. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!