Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Teljesen le vagyok égve, egy...

Teljesen le vagyok égve, egy senkinek érzem magamat felnőtt emberként!(?)

Figyelt kérdés

Mindig is egy nagyon visszahúzódó, csendesebb személy voltam, már fiatalon nagyon sok gondom volt ebből. A kommunikációs készségem nagyon gyatra még most is, pedig sokat próbáltam tenni ez ellen: jártam társaságba, amikor alkalom engedte, akkor igyekeztem beszélgetni emberekkel, stb.).

Viszont annyi kudarc ért már, annyi negatív dolog ért mások irányából, hogy ezek még azt a kevés önbizalmamat is letörték, mai volt bennem.

Ráadásul a rossz kommunikációm miatt a munka világában sem tudok érvényesülni, az állásinterjúkat is mindig ott bukom el, amikor beszélnem kell. Egyszerűen nem tudom, hogy mit tegyek, mert ez így nem élet.

Természetesen a társas kapcsolataim is kimerülnek annyiban, hogy van egy-két ember, akikkel heti rendszerességgel chat-elünk, vagy esetleg telefonon beszélünk, de ennyi!

Voltam egyébként szakembernél, már többnél is, de nem sokat tudtak érdemben segíteni. Az segítene sokat, ha az életben több pozitív visszacsatolást kapnék, mert az helyretenné az önbizalmamat, és úgy jobban meg is tudnék bízni az emberekben.



2020. jún. 26. 10:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Miben vagy erős? Azt látom, hogy írásban helyesen és jól kommunikálsz. Arra kellene nagyobb figyelmet fektetned, amelyik munkahelyeken ez a fontos és nem a szóbeli kommunikáció.

Pl. rengeteg informatikai, mérnöki területen dolgozó rosszul kommunikál élőben, vagy írók, költők között is sok van, akik kifejezetten írásban jók.

2020. jún. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"kommunikációs készségem nagyon gyatra még most is, pedig sokat próbáltam tenni ez ellen: jártam társaságba, amikor alkalom engedte, akkor igyekeztem beszélgetni emberekkel,"


Ettől nem javul a komunikációd, mivel nem hiszem, hogy nálad intellektuálisabb társaságba jártál volna... tudod, madarat tolláról, embert barátjáról... az ember általában hasonszőrüekkel haverkodik.

Neked olvasnod kéne, méghozzá sokat... na az fejleszti a komunkikációt., szókincset, kifejezőkészséget, fantáziát, memóriát... stb.

2023. febr. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!