Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerinted egy felnőttől...

Szerinted egy felnőttől elvárható, hogy tudja a lakókörnyezete égtájait?

Figyelt kérdés
Találkoznom kellett valakivel Budapest belvárosában és ő mondta, hogy legyen a Kossuth tér. Mondtam neki, hogy a Kossuth tér északkeleti sarkánál fogom várni. Erre mondja, hogy nem tudja melyik az. Hát azt hittem eldobom az agyam. Ott lakik tőle alig egy kilométerre és nem tudja, hogy merre van észak, meg kelet.
2020. szept. 14. 14:44
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
72%
Ez magas léc valakinek. Nekünk volt olyan 25 éves egyetemista vendégünk,aki nem húzta le a húgyát maga után. Amikor szóltunk, azt mondta, örüljünk, hogy a szarát lehúzza. Hm.
2020. szept. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
88%
Ha ledobnak bárhová, én sem tudom, de a városban, ahol lakom, ott igen, bár rémesen tájékozódom. Alap, igen. Nézzen utána, ha nincs képben.
2020. szept. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 TR75 ***** válasza:
79%
Az égtáj nem függ a lakókörnyezettől. És tényleg sokan nem tudják, merre van észak vagy nyugat. Aki ezt nem tudja, annak mindegy, hogy a Kossuth tér északkeleti sarka, vagy a pécsi Széchenyi téré.
2020. szept. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Ezzel nem teljesen értek egyet, mert ha nem is tudja megállapítani az égtájakat a Nap alapján, akkor is illene tudnia, hogy a Duna Budapestnél nagyjából északról délre folyik.
2020. szept. 14. 14:51
 5/27 TR75 ***** válasza:
69%

#4

Abban az esetben, ha tudja, hogy a Duna északról délre folyik, az égtájakkal még nem feltétlenül lesz tisztában (bár amúgy ennyiből már mennie kellene).

Az meg a másik, hogy ha a Dunát nem látja, meg van lőve (bár egy térkép segíthet).

2020. szept. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Meg egy helyinek az az ismeret is sokat segíthet, hogy a Parlament a Duna partjára épült.
2020. szept. 14. 14:58
 7/27 anonim ***** válasza:
74%
Én sem tudom igazából, mert egyszerűen soha nincsen erre az információra szükségem. Szerintem sokkal egyszerűbb megbeszélni egy adott helyet, a legtöbben szerintem nem fogják tudni az égtájakat.
2020. szept. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
74%
Elvárható lenne, hogy tudja, ahogy remélem azt is tudja, melyik a jobb keze. Bár nekem már semmi sem furcsa, találkoztam 60+ éves hölggyel, aki ugyanabban az utcában él kb. 30 éve és nem tudta, merre van észak és dél.
2020. szept. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
63%

Van, aki nem égtájak szerint tájékozódik. Pl. a nők és a nőiesen gondolkodó férfiak épületek szerint. Én pl. utcák szerint: "A Kossuth tér azon sarkánál várlak, ahonnan az X és az Y utcák indulnak."

Te eszerint égtájak szerint. Mondjuk a Kossuth tér valóban párhuzamos a Dunával, tehát a sarkai könnyen belőhetők, hogy melyik égtáj-párosnak feleltethetők meg, de nem mindenki gondolkodik így. Egy ferdén elhelyezkedő tér esetén sokkal nehezebb lenne így tájékozódni.

2020. szept. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Én se égtájak szerint tájékozódom, ettől még nem haladja meg az ismereteimet az, hogy a Nap délben délről süt. Természetesen az X és Y utcák találkozását is értem, de ha nem ismerem a helyet, akkor franc tudja hol az X és Y utca.

Olyannal is volt már dolgom, aki annyira volt képes elmagyarázni a találkozó helyét, hogy a Blahán, a McDonalds előtt. És amikor elmondtam, hogy nem tudom hol a McDonalds, akkor én voltam a tanulatlan vidéki paraszt, mert ilyen alap dolgot se tudok.

2020. szept. 14. 15:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!