Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sörtől lehet valaki alkoholista?

Sörtől lehet valaki alkoholista?

Figyelt kérdés

Nem iszok semmi töményet, bort se, csak sört.

Mennyiség: 2-3 naponta esténként 3-4 sör.

Szerintetek ebből lehet függőség?


2020. okt. 11. 16:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Az mindegy, milyen alkoholtartalmú italt iszol. A lényeg a rendszeresség.
2020. okt. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

A sör is alkohol (legalábbis gondolom,hogy nem alkoholmentest iszol).


Egyébként ez még nem alkoholizmus,elég sokan szoktak minden este 1 dobozzal meginni.

De ha nem figyelsz,akkor könnyen átcsúszhatsz alkoholizmusba!

2020. okt. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Ha ez a 2-3 naponta 3-4 sör rendszeres, akkor igen, nevezhető függőségnek.
2020. okt. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
41%

Ettől az elcsépelt rendszeresség dumától szoktam hülyét kapni. Ha minden karácsonykor megiszol egy pohár bort, az is rendszeres, szóval megdőlt a dolog. Vagy a rendszeresség rendszerességének van valami frekvenciája? Évente egyszer nem is annyira rendszeres, mint havonta egyszer, vagy naponta? Most akkor hol a limit?

Azt gondolom, amíg az időszakos labor (különösen ggt, bilirubin) értékek normál tartományban vannak, és nincs mentális függőség sem, nem beszélhetünk alkoholizmusról.

2020. okt. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%

Ami rendszeres, az mind függőség. A napi kávé is egyfajta függőség, csak a kávé mértékletes fogyasztása sok jótékony hatással bír. Ugyanez az alkoholra, így hát a sörre is igaz, viszont ez a mennyiség amit írtál már kicsit a mértékletes fogyasztáson túl mutat. [link] | [link] - ezen cikkek szerint (melyek megbízható forrásból származnak) olyan 1-2 pohár sör az egészséges mérték, ami úgy nagyjából 3-6dl, ami kb. egy doboz sörnek felel meg (ez ugye fél literes).

Szóval te az iránymutató max mértéknek is a kb. 3-4x-esét iszod meg nap mint nap. Nem nehéz levonni a következtetést, hogy ez nem igazán egészséges hosszútávon, nem beszélve arról, hogy valós függőség is alakulhat ki mindeközben, ami még beljebb billenthet az alkohol fogyasztásban. Rajtad kívül igazán senki sem tudja megmondani, hogy fennállhat-e a függőség veszélye, ezt döntsd el te magad, viszont a mennyiségből érdemes lenne visszavenni mindentől függetlenül.

Az mindenesetre nagyon nem biztató előjel, hogy leírod mennyit iszol és másoktól kérdezgeted, hogy ez függőség-e. Számomra úgy tűnik, bizonytalan vagy a dologban, a bizonytalanságból pedig bármi lehet. Mi a biztosíték arra, hogy egyáltalán észre tudod-e venni magadon, ha egyre inkább az alkoholizmus felé mozdulsz el? Hisz bizonytalan vagy magadban, nem tudod eldönteni magadról hogy az vagy-e vagy sem, így semmi sem garantálja, hogy időben észrevedd a bajt.

Én erre magamat tudom hozni példának. Ha úgy alakul, képes vagyok minden nap ennyi sört inni (persze nem egyedül, úgy értelmetlen, nekem társaság KELL hozzá), de alap esetben meg észre sem veszem, ha nem iszok sört és egyáltalán nem is hiányolom. Néha-néha megkívánom az íze miatt, de pont azért az íze miatt, mert számomra nagyon nem mindegy, melyik márkát is veszem meg. Amit szeretek az a Csíki sör, a 2. helyen a Miller áll (míg nem ittam Csíkit a Miller volt a dobogós) azt igazából ennyi. Ha tehetem, nem is iszok másfajta sört, esetleg még a Soproni jöhet szóba, a többi az szódával elmegy kategória és azokat csakis alkoholizáláskor iszom, bőven becsiccsentve. Viszont alkoholizálni is ritkán szoktam, évente pár alkalommal, azt ennyi. Nem a hatása miatt iszom egyébként a sört, hanem az íze miatt. Talán ez a fontos tényező, ami megkülönbözteti a függőket, mert a függők csak a bódultság elérésére törekednek. Lehet, hogy neked nem mindegy mitől b*szol be és csak sörrel csiccsentesz be, de ha végső soron a hatás miatt iszol ennyit, akkor az már beleesik az alkoholista kategóriába szerintem és azért valljuk be, ennyi sörtől már spicces lesz az ember (2 liter az 2 liter).

2020. okt. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
"Bizonytalan vagy magadban" nem tudom ez miért probléma...sőt... az jobb lenne, ha szentül meglennék győződve róla, hogy nekem soha tutira nem lesz alkohol bajom, aztán csak azt veszem észre remeg a kezem, mert nem ittam. Amúgy lazulásképp iszom, kikapcsolódás, elmerengés ilyesmi..
2020. okt. 11. 16:50
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem baj, ha bizonytalan vagy, de azért ilyen dolgokban tudni kéne ismerni magadat annyira, hogy megmondhasd, hogy ez vajon függőség-e vagy sem. Ha tudnál nélküle élni bármeddig, nem sóvárognál utána, nem éreznéd létszükségletnek azt a spicces állapotot, tulajdonképpen el is felejthetnéd és csak akkor jutna max eszedbe ha meglátod, akkor azt mondom ez nem függőség. Ha nem tudsz egy napot sem kihagyni, akkor biztosan nem az íze miatt iszod ennyire, hisz egy idő után minden ember megunja valaminek az ízét, amiből gyakran fogyaszt, ezt gondolom te is tapasztaltad már. Ha így van, ez azt jelentené, hogy a hatás miatt iszod, ami már egyfajta függőség, mert nem tudod letenni, nem tudod megszakítani kisebb-nagyobb időre a rendszeres fogyasztását.

Én azt mondom ezt döntsed el magadban, hogy miért iszod. Ennyire mint mondtam, nem lehet szeretni valaminek az ízét, nehezen tudom elképzelni, hogy nem unod meg egy idő után. Szerintem ez már egyfajta enyhébb függőség, ha engem kérdezel.

2020. okt. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%
Lehetsz de ne törődj vele. Inkább legyen az orrod borvirágos, mint a fogad vízköves!
2020. okt. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Lehet, mert én is az vagyok. Nálam ez 6-8 Liter/nap..
2020. okt. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%
Nagybàtyjàm is csak sört iszik, de azt minden nap és reggeltől estig csak azt iszik víz helyett is. Tíz doboz alaphangon elfogy naponta.
2020. okt. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!