Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is volt vagy hasonló...

Más is volt vagy hasonló helyzetben van ?

Figyelt kérdés

Tehát 22 éves vagyok leérettségiztem és letettem a jogsit, viszont csak ilyen 3 mas lett az érettségim egyetemre nem is vettek volna fel de nem is jeletkeztem meg amúgy is ha jók lettek volna a jegyeim akkor nem is tudtam volna hogy mire jelentkezzek , és most itt vagyok 22 évesen egy sz@ros érettségivel és egy jogsival de nem tudom mit csináljak mit tanuljak vagy mi legyen a munkám , van pár munka amit szivesen csinálnék de én azokhoz alulképzett vagyok ,plusz az egészségi álapotom sem jó van egy alapbetegségem ezáltal még nehezebben találok munkát is ,pedig nekem is vannak dolgok amiket meg szeretnék valósítani ,és ami a legszomorúbb hogy reálisan nézve semmi esélye hogy lesz saját lakásom teljes önerőből legális munkával magyarországon , és közben pedig nincs kedvem elmenni sehova és alig alszom mert állandóan nonstop 0-24 ben ezen agyalok és emiatt állandóan rossz a kedvem de közben meg tudom hogy ez rossz mert a fiatal éveimet cseszem el .

Más is van így ti hogy élitek meg ezeket ? Mit csináltok ?



2020. okt. 31. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Most ideborítottál egy csomó panaszt. Helyetted nem tudunk sem dönteni, sem lépni. Menj el pizzafutárnak, vagy targoncásnak, stb. Valahol el kell kezdeni a munkát és saját lábra kell állni. A lakás pedig nagyon sok fiatalnak gond, a nálad sokkal jobb anyagi helyzetben lévőknek is. Albérlet és gyűjtögetés. Más is ezt csinálja.
2020. okt. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja és igen jelentkeztem sofőr munkára és mondtam hogy 22 éves vagyok és 4 éve van jogosítványom mégis azt mondta a nő hogy túl fiatal vagyok , ez magyarország 2020 a kormány is elmehet a pics*ba állandóan azt szajkózzák hogy segítik meg támogatják hát k*rvara amikor munkát ne talál vagy nem veszik fel az embert mert "fiatal "
2020. okt. 31. 15:40
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Ez így van. Sokan ezt csinálják. Elkezdik valahol alul és végül soha nem érnek a végére. Egyik rosz munkahelyről a másikra mennek, és bár sikerül hónapról-hónapra élniük, sőt talán még van esélyük félre is tenni ami jó lesz arra hogy kikapcsolódjanak. Élik az életüket és félreteszik mindazt amit valójában szeretnének csinálni. Leélik az életüket úgy, ahogy nem szerették volna, csupán azért mivel nem találták a helyüket amikor fiatalok voltak; de talán még azután sem. Én is 22 vagyok. Igazából totál ugyan az a helyzetem mint a tiéd, csak nekem van egy szakmám amit nem szeretek és soha nem is dolgoztam benne. Én most készülök hátrahagyni ezt az egész baromságot amit a szüleim és a nagyszüleim is csináltak, és még sokan mások. Ahogy egyes is írta ezt csinálják az emberek. Indulj el és fedezd fel a világot. Én is ezt teszem. Nem leszel hátrébb mint azok az emberek akik fizetésről-fizetésre élnek; emellett szabad leszel.
2020. okt. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
* segítik meg támogtják a fiatalokat
2020. okt. 31. 15:41
 5/8 A kérdező kommentje:

3 as amúgy igazad van jól teszed, és igen szakmát is csak azért nem kezdtem el mert félek hogy kitanulok valamit aztán úgysem fogom hasznát venni vagy nem fogok tudni elhelyezkedni vele , én is ismerek egy csomó fiatalt aki kitanult olyan szakmát amiben életében 1 percet sem dolgozott vagy maga a szakma nem piacképes , pl ismerek egy szép csajt kitanulta a sminkes és körmös szakmát én már akkor mondtam hogy nem hiszem hogy ebből jól meg fog tudni élni és most hogy megvan mindkettő szakmája sír hogy nincs egy k*rva fillérje és kuncsaftja sem , vagy a legjobb sokan verik a mellüket még középiskolában hogy majd ők egyetmre mennek aztán elvégzik az egyetemet és azt hiszik hogy milliomos cégvezetők lesznek meg minden aztán hamar pofára esnek amikor minden papírjukkal diplomájukkal nem kapnak olyan álom

luxus állást amire ők gondoltak és fel vannak háborodva hogy de hát én egyetemet végzett ember vagyok

2020. okt. 31. 15:55
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad kritizálni másokat, azzal csak magadnak ártasz. Éld a saját életed, úgy ahogy jónak látod és ne foglalkozz azzal hogy ki hogyan rontja el az életét, csupán csak tanulj belőle, de soha ne kritizáld. (amúgy 3-as vagyok)
2020. okt. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6 os én nem kritizálok másokat csak én nem akarok ebbe a hibába beleesni hogy valami olyanba teszek időt energiát amiből nem lesz hasznom , pont ezért mert már láttam hogy jópár ismerősöm evvel pórul járt ,ezért igyekszem jól megfontoltan dönteni hogy mit is kezdjek magammal
2020. okt. 31. 16:05
 8/8 anonim ***** válasza:

Több lehetőséged is van/volt tanulni, szakma, OKJ, FOSZK, egyetem. Sok hiányszakma van. Vagy kimehettél volna már akár külföldre is pár évre pénzt gyűjteni.


A kormány rovásán nagyon sok van, de az éppen pont nem az ő hibájuk, hogy Te 4 év alatt nem voltál képes kitanulni semmit. Ingyen tanulhatsz, hiányszakmáknál ösztöndíjat is kapsz.


Szóval vagy összekapod magad és kezdesz vmit az életeddel vagy siránkozhatsz itt miközben elmegy melletted az élet.

2020. okt. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!