Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Takarítónőként hogy reagáljam...

Takarítónőként hogy reagáljam le, ha mégegyszer ennyire megaláznak?

Figyelt kérdés
Utazási irodában dolgoztam/dolgozom, jelenleg csökkentett időben és bérben. Arra gondoltam, hogy amíg nem normalizálódik a helyzet a vírus miatt, hétköznaponként elmegyek irodákat takarítani, mivel 4 vagy 6 órákat dolgozunk, papírmunka, visszautalás, foglalások törlése/újratervezése stb, szóval irodai, adminisztratív munkát végzek, női kollégákkal( 4 fő egy irodába.) Eddig nem volt konfliktusom sem a kollégákkal, sem az ügyfelekkel. Találtam egy esti irodatakarítást, elvállaltam 3-4 órás takarítói munkakör egy magánorvosi centrumba. Egyik nap picit előbb érkeztem, és elkezdtem az egyik irodát takarítani, fertőtleníteni, mentem ki a folyosóra a felmosóvízért és találkoztam az egyik doktornővel. Köszöntem előre, h "Jó napot kívánok", erre végignézett rajtam(egy fehér papucs, fehér szabadidőnadrág és egy fehér póló volt rajtam), rám nézett és ezt mondta: "Ugye nem várja el, hogy a takarítóknak köszöngessünk" és ott hagyott. Ott álltam ledermedve, a szemeim könnybelábadva és csak néztem magam elé. Vagy 1000x a munka alatt lepörgettem magamba, hogy le kellett volna reagálnom, kikérnem magamnak stb. De a döbbenet, én ezt nem is gondoltam, hogy ilyen a munkahelyen megtörténhet aki tisztességen, udvariasan köszönt és végzi a dolgát. Párom azt mondta, hogy ne foglalkozzak vele, őket minősíti, hagyjam ott az állást. Én nem szeretném, mert bevételi forrás, és eltöltöm hasznosan az időt.

2020. nov. 22. 17:40
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Ha mégegyszer megsértenek/megaláznak mit reagáljak. Mosolyogja kedvesen, tegyek úgy, mintha nem sértett volna meg? Vagy kérjem ki magamnak? Akik kerültek már munkahelyen konfliktusba nála magasabb beosztott kollégával mit csináltak? Mit tanácsoltok?
2020. nov. 22. 17:42
 2/32 anonim ***** válasza:
96%
El se hiszem, hogy ilyen megtörténik. Alap, hogy emberként kezeljünk mindenkit. Viszont semmiképp sem mondanék fel a helyedben.
2020. nov. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
95%
Azért mert takarító vagy, azért meglehet téged alázni? -_-
2020. nov. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Ne köszönj neki legközelebb.
2020. nov. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

ÖSzintén szólva ez a helyzet csak a"doktornöt" alázta meg, ne foglalkozz vele, ennyire bunkó ember nem érdemli meg, hogy egyáltalán észrevedd.

Ha meg legközelebb összefutnál vele, akkor ne köszönj neki, de nem is vedd észre, nézz át rajta.

2020. nov. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim válasza:
100%

Szerintem is az a megoldás, ha te se köszönsz neki legközelebb. Ha csak ideiglenes az állás, akkor úgyis mindegy, nem fogsz szerencsére hosszú éveket eltölteni ott.

Viszont én sem értem, hogy lehet valaki ekkora bunkó... Én a saját munkahelyemen is mindig köszönök a takarítónak, hiszen neki is nagyon fontos munkája van, ő tartja tisztán az irodát, amiben dolgozunk. Ezt a felsőbbrendű hozzáállást sosem értettem... :(

2020. nov. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes foglalkozni vele, csak egy ostoba némber. Át kell nézni rajta.
2020. nov. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus! Mekkora egy tuskó! A korábbi helyünkön egy néni takarított. Nemhogy köszöntem neki, de rendszeresen beszélgettem is vele. Azóta elköltözött a cég máshova, most egy velem egykorú lány jár takarítani. Ő is mesélt hasonló dolgokat... és meglepődve mondta nekem, hogy milyen kedves vagyok mert nem nézem le mint mások. Miért nézném le?? Neki ez a munkája, és igenis fontos mert ha ők nem lennének, a sok nagykèpű a koszban ülne.

Ne foglalkozz vele. Menjen a francba! Ne is vedd figyelembe legközelebb.

2020. nov. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


A mi irodánkat is takarítják, de nálunk ilyen sosem fordult még elő. Mindenki a saját munkáját végzi el tisztességesen és mindenki ugyanolyan ember, ez nem is kérdés.


Őszintén így visszagondolva sajnálom, hogy nem szóltam vissza, de akkora volt bennem a döbbenet, nem készültem fel hasonló szituációkra, fel sem merült bennem, hogy lesznek itt bántóbb embereket, pedig tudom, hogy egy gazdagok által látogatott orvosi centrum.


Nem bírom elfelejteni, egyfolytában magam marcangolom, hiába mentünk el párommal kirándulni, enm bírom elfelejteni.


Az a baj, hogy én nem tudom megtenni, hogy valakivel találkozom és nem köszönök neki. Nem akarok ilyen lenni, nem is tudnék így átnézni valakin, én biztos, hogy köszönni fogok ezután is a hölgynek.


Nem tervezem sokáig, amíg tart a vírus helyzet, reméljük, hogy tavasszal rendeződik a turizmus és újra a saját munkámban tudok kibontakozni.

2020. nov. 22. 18:27
 10/32 anonim ***** válasza:
83%
Fúúú de bunkó k*rva. Na itt a példa arra, hogy nem számít valakinek mennyire komoly meg nagy végzettsége van, emberileg csak egy darab szar. A helyedben majd az utolsó munkanapon, azért ez így megemlíteném a hr-en vagy annak, aki felvett mindezt. Jól körbeírva az adott orvost. Esetleg majd ha van lehetőséged a jövőben elmenni hozzá egy kezelésre, kamu időpontra, csupán azért hogy így mellesleg elmesélhess neki egy izgi sztorit a bunkó kollegáiról. (Azaz róla, miközben téged vizsgál) Derítsd ki milyen orvos, aztán alázd meg kicsit. Biztos vagyok benne, hogy égne a pofáján a bőr, amikor bemennék hozzá a rendelésre és bemutatkoznál, hogy te vagy a takarítónó a 2. emeletről másodállásban, akit emberszámba se vett. Én tuti megcsinálnám.
2020. nov. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!