Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha tudod, hogy valakit nagy...

Ha tudod, hogy valakit nagy tragédia ért a közelmúltban hogyan kívánsz neki kellemes húsvéti ünnepeket?

Figyelt kérdés
Mivel lehet kiváltani ezt az egyébként teljesen elfogadott jókívánságot? Valahogy nem érzem helyénvalónak jelen helyzetben.
2021. márc. 29. 17:26
1 2
 1/11 alletta ***** válasza:
36%
kegyelemteljes ünnepeket kívánok. talán így.
2021. márc. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Sehogy.
2021. márc. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő is tudja, hogy te tudod, hogy meghalt valakije, akkor én nem kívánnék neki kellemes ünnepeket. Ha viszont azt hiszi, nem tudsz a halálesetről, akkor én inkább kívánnék neki, biztos jól esne.
2021. márc. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Szeretettel gondolok rád Húsvét alkalmából. Ölellek.
2021. márc. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

Én kívánnék mindenképp.

Ne feledd a Húsvét ünnepének igazi jelentését.

"Én, Ábrahám Istene, Izsák Istene és Jákob Istene vagyok! Tehát nem a halottak Istene, hanem az élőké. Így nagy tévedésben vagytok.” "


Mi a Földön úgy érezzük, elvesztettük szerettünket, de ő megkezdte Égi életét.

2021. márc. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Ne haragudj, Steven, de én nagyon komoly hívő voltam és már akkor a falra másztam volna egy ilyen húsvéti jókívánságtól egy tragédia után. Jobban tennék a hívők, ha ilyenkor megtanulnának csöndben maradni. Jézus sírt Lázár halálakor, pedig 5 perc múlva feltámasztotta. Aki nem áll készen az örömhírre, nem pont egy haláleset után fog vevő lenni az ilyen szövegekre. Vagy ha igen, akkor magától fogja feltenni a kérdéseit.

Amikor nagymamámnak kivették a gyomrát és pokolian szenvedett, egyik hívő tesóm megkérdezte, miért sírok, a lelkipásztor kézen fogott, hogy elmagyarázza, a halál csak egy elalvás. Tudom, hogy akkor jót akartak, de kurvára rosszkor és nem is voltak hitelesek, mert ott volt az imádott mamám kibelezve és baromira nem csak elaludt. Utána még 1,5 év pokol várt ránk elalvás helyett. Szóval aki hívő, maradjon inkább csöndben és sírjon a gyászolókkal. Majd felteszik a kérdéseiket, aki bele akar kapaszkodni a hitbe egy tragédia után, az úgyis elkezd ez irányba gondolkodni. Vagy mondjam úgy, hogy Isten majd előkészíti a terepet és akkor ő maga lesz kíváncsi az evangéliumra.

Nagyon sokat gyászoltam, csak azok segítettek, akik befogták a szájukat és velem együtt sírtak.

2021. márc. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
6 köszönöm a választ és tudd, teljességgel megértelek. Nekem furcsa lenne, ha a körülmények miatt a barátaim nem kívánnának kellemes ünnepeket. Nem esne jól. Úgy érezném, már nem tartozom közéjük. Az Élet ne álljon meg miattam.
2021. márc. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze, lehet kívánni. Csak ne ilyenkor kezdjük el a feltámadást mondogatni, mert visszájára sülhet el. Úgy tűnik, mintha nem is lenne olyan nagy tragédia az adott hívő szerint az, ami történt.

Én annak örülnék, ha ilyenkor úgy gondolnának rám, hogy nem kezdenének el prédikálni, csak kifejeznék a szeretetüket. A 4-es szöveg teljesen jó.

2021. márc. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
8 valóban nem jó ha egyet nem értőnek mondjuk. Négyes valóban jó.
2021. márc. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
34%
Sehogy. Kulonben sem gondol az emberek tobbsege szerencsetlen Jezusra ilyenkor, a csokitojas, nyuszi meg hogy jon a gyaszolashoz?
2021. márc. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!