Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Rendben van ez így, hogy...

Rendben van ez így, hogy mindig én kezdeményezek?

Figyelt kérdés

Egy pár vagyunk, én vagyok a nő. Vita után mindig nekem kell kezdeményezni, odabújni hozzá, megpuszilni, stb. Vajon a férfiak is képesek erre, csak esetleg több idő kell nekik? Meddig legyek türelmes? Egyáltalán kivárjam, hogy ő kezdeményezzen vagy törődjek bele, hogy ez az én "dolgom"?

Teljesen mindegy, hogy a vitát én vagy ő okozta, ez amúgyis nagyon változó, a vége mindig az, hogy én megyek oda hozzá.

És itt most nem arról van szó, hogy túl büszke vagyok és nem akarok kezdeményezni, csak jól esne, ha egyszer végre ő tenné félre a büszkeségét, úgy, ahogy én szoktam.

Szóval férfiak, mennyi idő kell nektek ehhez? :)


2021. ápr. 22. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Detto. Én egyszer kipróbáltam, hogy ha ő nem fog szóba állni velem, akkor én se fogok!

Kivételesen nem könyörögtem neki sírva bocsánatot (egy ő általa túlreagált dolog miatt), és nem én bújtam hozzá, hanem "lássuk mi történik" alapon ezúttal le se tojtam egész este. Egymástól elfordulva aludtunk el, reggel pedig ő jött oda hozzám és ő kezdeményezett. :)

...egyébként ezen eset óta valamiért nem vitatkoztunk többet.


Szerintem próbáld ki. Előbb utóbb megenyhül és rá fog jönni, hogy egy kapcsolat két emberről szól, nem egyről.

2021. ápr. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1

Most, hogy így mondod, egyszer velünk is volt ilyen, reggelre mintha semmi se történt volna, odabújt hozzám. Azért durva, hogy kell nekik ehhez egy egész éjszaka :D

Költői kérdés: Miért ilyen hisztisek és rettentő büszkék a férfiak?

2021. ápr. 22. 15:51
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Azért nem minder férfi ilyen ;)

Én például megnem tudnám bántani semmivel a páromat, de ha mégis sikerül valami jelentéktelen dologgal akkor bocsánatot kérek, stb.


A párod nehezebb eset nálad így lehet csak másnapra enyhül meg.

Mindenesetre ismerd ki jól, hogy ne is legyenek problémák. :3

2021. ápr. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
ja és férfijúh vagyok :D
2021. ápr. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is férfi vagyok, és amit leírtok, ez az egy éjszakás átfutás rám is igaz.

De emögött nem az van, hogy csak másnapra jövök rá, hogy nem volt igazam, vagy hibáztam, valójában ezzel többnyire már a következő pillanatban tisztában vagyok, és bánom is.

Viszont nyíltan bocsánatot kérni akkor sem akaródzik, habár tudom, hogy úgy lenne fair.

Inkább kivárom azt az éjszakát, és másnap új nap tiszta lappal alapon megpróbálok úgy tenni, mintha mi sem történt volna, és esetleg futólag és nem túl hangsúlyosan bocsánatot is kérek két más téma között.

Ilyenek vagyunk, belénk nevelik, hogy büszkék legyünk, és kitartsunk az álláspontunk mellett, ne adjuk meg magunkat. Plusz a hormonjaink is táplálják ezt az egót.

Ez a szeretteinkkel szemben néha lehet, hogy nem fair, másrészt ugyanez miatt tudunk határozottak maradni a világban.

2021. ápr. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5

Köszönöm, hogy ezt így leírtad őszintén! Szerintem párom is valahogy így gondolkozhat, mint te, de ezt kimondani sose fogja :)

2021. ápr. 22. 17:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Az 5-össel teljes mértékben egyetértek
2021. ápr. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!