Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tippmix.... Szokjak le még most?

Tippmix.... Szokjak le még most?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy mostanában, kb 2-3 hete rákaptam a tippmixre. Nem függőségem, csak szeretem csinálni. Bármikor be tudnám fejezni, azért annyira nem szoktam rá. Az a kérdés, hogy megéri-e egyáltalán csinálni? Boldogít a tudat, hogy nyerhetek pénzt, de ez gyakorlatban nem mindig jön be. Ésszerű keretek közt csinálom, olyan max 1000-2000 Ft-ot teszek fel egy szelvényre, de azért az átlag ennél jóval-jóval alacsonyabb. Ennyi idő alatt kb. -5000-be vagyok. Sokan mondják, hogy még most fejezzem be, de azt is látom, hogy a családomban valaki nyeri az 50 ezreket.


Azért kezdtem el, mert elképesztően unalmassá vált az életem a bezártág alatt, és ez legalább feldobta a délutánjaimat/estéimet. Megvolt az izgulás és nem azt éreztem, hogy egy reggeltől estig tartó, ugyan olyan unalmas körforgás az életem.


Mit javasoltok? Mi a ti történetetek?



2021. ápr. 28. 21:24
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Hagyd abba most, és ha unatkozol, akkor keress egy normális hobbit, amibe ezt a pénzt beleölheted. A tipmix egy igen veszélyes dolog. A leírásod alapján, Te pont egy olyan embernek tűnsz, akiben simán kialakulhat egy komolyabb függőség. Nekem apám csak az életemet játszotta el kocsmai nyerőgépen, tehát tudom milyen veszélyes tud lenni egy ilyen függőség.

A családodban azt látod, hogy valaki nyeri az ötvenezreket. Ez nagyon becsapós tud lenni, mert az sose lesz nagy dobra verve, hogy előtte meg 200k-t bukott el. Még nem késő, addig hagyd abba, amíg még viszonylag könnyű!

2021. ápr. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem kötekedésből, teljes tisztelettel kérdezem: miből látod, hogy nálam fenn állhat egy komolyabb függőség kialakulása? Érdekel, hogy melyik mondatom/mondataimból következtetsz erre.


Igazad lehet ezzel kapcsolatban, van egy ismerősön (bár ő nagyon hülyén csinálta), 3 év alatt több, mint 300 ezret bukott (már abbahagyta, mikor rájött, hogy mennyi is az az annyi).


Nekem is az apukám szokott tippmixelni, szóval ha 200k-t bukna azonnal feltűnne, és szerintem lenne is belőle nagy balhé. Hozzáteszem: ő se mindig nyer x ezreket. Szokta is mondani, hogy egyszer fent, egyszer lent. Van, amikor 10/10 elmegy neki, utána 1 hónapig hanyagolja a témát. Tudom, hogy szokott bukni, de nagyrészben nyerni szokott, vagy pont nullán van.



Megpróbálok akkor keresni egy új hobbit, ami feldobja majd a napjaimat és érdekelni is fog.

2021. ápr. 28. 23:07
 3/9 anonim ***** válasza:
Én 20 éve tippmixelek minden héten. Kb. 150 ezer a mínuszom, ami nem nagy durranás ennyi idő alatt. A lényeg, hogy ne akard mindenáron visszanyerni az elvesztett pénzt. Játssz mindig ugyanakkora téttel, akár nyersz, akár vesztesz. Nálam bevált. Nem lettem függő.
2021. ápr. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A következőkből látom, hogy bálad könnyen rosszabra fordulhat a dolog:


- a környezetedben már mondták páran, hogy jobban jársz, ha most felhagysz vele, de ezt nem tedted meg és inkább ezzen az oldalon is megerősítést vársz

- a családodban nyerik az ötvenezreket. Csak a pozitív oldalát látod a dolognak, fel sem merül benned, hogy akik ennyit nyernek ugyanúgy veszítenek mint te, csak nagyságrendekkel többet?

- ez az egyetlen dolog, ami feldobja a napjaidat. Ha ennyire sivár napjaid vannak és ez az egyetlen ami feldob, akkor logikus módon egy idő után még több izgalmat akarsz, ami valószínűleg nagyob téteket jelent.


Nálam ezek alapján kapcsolt a vészharang. Nem sértésként mondom, segítő szándékkal. Jobban járnál valami hobbival, ami pozitívabb irányba fordítja az életed.

2021. ápr. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A profik nem egyszerre akarnak 50 ezreket nyerni. Legalábbis nem 1000 forintból.
2021. ápr. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy normálisan válaszol mindenki, és nem trollkodtok szét:)


A kommentedből nem gondoltam arra, hogy sértő szándékkal írtad volna, sejtettem, hogy segíteni akarsz.


Hosszú távon lehet, hogy ez a dolog megbosszulná magát, és örülök, hogy időben sikerült felismerni.


Hát igen a napjaim... Nincs semmi amit tudnék csinálni pár dolgon kívül. Teljesen kiégtem a mostani online oktatás alatt. Felkelek, 6-8 óra a gép előtt, további 2-3 a füzeteknél/könyveknél, megnézek egy filmet/meccset alvás előtt, és heló.

Amikor mostanában el kezdtek adni egy sorozatot heti 1 alkalommal a tv-ben, volt egy jó érzésem, hogy végre történik valami változás a napjaimban. Úgy egybefolyt az idei évem, hogy rendesen ledöbbentem, hogy május lesz, mert azt hittem, csak március fog kezdődni. Az elmúlt évekről ne is beszélve, 2019-et még mindig "tavaly"-nak hívom...


Várom a jó időket, hogy tudjak menni motorozni, az biztos felpezsdítene. Nyáron a haverokkal a programokat, a jól eltöltött időt..

2021. ápr. 29. 00:11
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Az ,hogy total alkalmatlan vagy,könnyű eldönteni. Fogsz 1 írkát,meg 1 pleibaszt. Elkezded. FTC-ÚJP. X. A többi könyvelés. Ingyen.Vagy +,vagy -. !!!!!!!!
2021. ápr. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"...de azt is látom, hogy a családomban valaki nyeri az 50 ezreket".


Egy ilyennek SOHA ne dőlj be. Nagyon kevesen nyereségesek sportfogadással, és ezek között is kevés az, aki a magyar tippmixen nyereséges. Én ha körülnézek az ismerőseim között, olyat sem látok aki legalább 0-ra tudná hozni az átlagát, és ezt nem azért tudom, mert mondják, hanem mert a cselekedeteik utalnak rá.


Ha sportfogadásból akarsz nyerni, akkor minden személyes ismerősödet zárd ki, csak magaddal foglalkozz, mert megtévesztenek.

Nem adnak jó tippet, nem nyereségesek, nem akarják hogy nyerj.

2021. szept. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, bár már nem aktuális, hónapok óta leszoktam és a lottózó közelébe se mentem.
2021. szept. 29. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!