Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vajon tényleg bármi elérhető...

Vajon tényleg bármi elérhető bárki számára, csak “akarni kell”? Aki tehetősebb, jobb családból érkezik, rendezett háttérrel, azoknak alapvetően több az esélyük, tudnak külföldön tanulni, hamar lesz jogsijuk...stb, míg a hátrányosabb helyzetű

Figyelt kérdés
vért izzad az alapvető dolgokért is jelentősen lemaradva (tudom, vannak kivételek, de nem ez a jellemző). Csak szerintem igazságtalan ez az egész?
2021. máj. 2. 19:56
 1/6 Sunshinedoll ***** válasza:
77%

Nyilván ez igaz, hogy a társadalmi helyzet nagyban befolyásolja az ember lehetőségeit, nagyon nehéz kiszakadni egy társadalmi osztályból és feljebb lépni, illetve az sem garantált, hogy kőkemény munka meg kínlódás meg kudarcok után előbb-utóbb sikeres lesz az ember.

Az akarás nyilván egy jó dolog, de akarhat valaki bármit, ha nem igyekszik tenni érte semmit. Nyilván ez az akarás a pozitív mentalitással és proaktív hozzáállással együtt vezethet sikerre, önmagában nem.

2021. máj. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Akárki is osztja a szeretet ebben a világban, rosszul végzi a dolgát."

Ez az idézet átvitt értelemben erre a helyzetre is igaz.

2021. máj. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Nem érhet el bárki-bármit, ez csak duma. Ha viszont kellő kitartásod, elszántságod és némi tehetséged is van a szakterületedhez, akkor van esélyed előrébb lépni.
2021. máj. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is ezt gondolom, hogy a helyzetedhez képest előre lépni tudsz, de van, amit nem fogsz tudni már elérni a kedvezőbb helyzetből indulót alapul véve. És ez akkor sem igazsàgos. Én egész életemben küzdöttem, 13 éves korom óta dolgozom suli mellett, de van, amit egyszerűen akkor sem fogok elérni, ha meggebedek, mert nincs mögöttem olyan szociális háló, ha én leesem, nincs mi felfogjon. Kizàrólag kompromisszumos megoldásokat tudnék hozni nehéz helyzetben és vannak dolgok, amik elérhetetlenek maradnak ( hiába keresek az átlag felett, nagyrésze elmegy lakhatásra, élelemre, ha kell továbbképzésre...stb). Bele kellett törődnöm, hogy valószínűleg sosem lesz olyan életem, amilyenre vágyom, nekem az elérhetetlen, max csak akkor, ha egy jól kereső párom lesz, de azt meg nem bírnám elviselni, ha ő fizetne egy csomó mindent... mindegy, kilátástalan minden kicsit, csak rossz rádöbbenni, hogy bizony van egy határ, akármennyire is erőlködöm.
2021. máj. 2. 20:29
 5/6 anonim ***** válasza:

A "csak rajtad múlik mit érsz el" típusú Szabó Péter-féle közhelyek valóban marhaságok, van az az élethelyzet, ahol ez nem működik.

Ugyanakkor nagyon sok gazdag (értsd: milliárdos) ember van, aki szegény családba született és a nulláról küzdötte fel magát.

Sokszor a nélkülözés szorít rá arra, hogy kreatív legyél, hogy megpróbálja az egyből kettőt csinálni, próbálkozz és ne add fel. De az ellentéte is működik: sokan, akik jobb körülmények közé születnek, hátradőlnek a fotelben és héderelnek, mert ölükbe hullott a kényelem és nem voltak rákényszerülve, hogy küzdjenek. Sokszor ez utóbbiakból lesznek a szegények, mert elengedik magukat és ellustulnak.

2021. máj. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Minél előnyösebb helyzetből indulsz annál könnyebb elérned valamit.

Nyilván ha egy amerikai jómódú családba születsz, ahol a szüleid kifizetik a taníttatásod, adnak alád egy házat, van időd hogy kapcsolatokat építs, akkor sokkal könnyebben fogsz egy sikeres vállalkozást alapítani, mint ha mondjuk a 8kerbe születnél, ahol a szüleid bérelnek egy panelt és már 18évesen elkezdesz dolgozni a gyárba, hogy ne halj éhen.

2021. máj. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!